Picture
Režisieriaus Alexander Payne naujausio filmo „Paveldėtojai“ (orig. “Descendants”) premjera Europoje įvyko Londono kino festivalyje.

„Paveldėtojai“ sukurti pagal to paties pavadinimo Kaui Hart Hemmings romaną. Režisierius A. Payne ir prodiuseris Jim Burke apie kūrinį sužinojo dar 2009-aisiais. Perskaitę knygą vyrai liko sužavėti ir vienbalsiai nusprendė ją ekranizuoti.

Pagrindinį vaidmenį atliekantis George Clooney pripažino, jog emociškai tai buvo gana sudėtingas vaidmuo. Aktorius tvirtino visuomet norėjęs padirbėti su, jo nuomone, vienu geriausių šių laikų režisierių – Alexandru Payne.

Picture
Holivudo žvaigždė sako, jog gyvenimas išmokė jį iš pradžių perskaityti scenarijų ir tik tuomet sutikti vaidinti. „Tačiau šįkart viskas buvo kitaip. Toronte susitikus su A.Payne šis pasakė, jog atsiųs man scenarijų. Tačiau jau tuomet pagalvojau, jog man nerūpi apie ką bus filmas, aš tenoriu dirbti su šiuo žmogumi“, - atvirai prisipažino aktorius G.Clooneežy. Žinoma, vėliau scenarijų jis vistiek perskaitė ir suprato, jog neapsiriko.

Picture
Filmo režisierius, aistringas nebyliojo kino gerbėjas, A.Payne filme paliko kelias nebylias scenas, kai herojai nekalba, o žiūrovas mėgaujasi matomu veiksmu ir klauso gamtos garsų. Aktorius G.Clooney palaiko tokį režisieriaus sprendimą ir tvirtina, jog scenos be žodžių pagyvina filmą. „Esame įpratę, jog mus supa nuolatinis triukšmas ir informacijos perteklius. Todėl visiškos tylos akimirkos daug labiau atkreipia dėmesį ir palieka didesnį įspūdį negu triukšmas ir garsų įvairovė“, - pasakojo aktorius G.Clooney.

Filmas pasakoja apie šeimos tėvą Metą Kingą (akt. George Clooney) – kukliai besiverčiantį teisininką, kuris nenusiteikęs liesti nei cento iš jam priklausančio palikimo – žemės lopinėlio nuostabiose Havajų salose. Vieną dieną, iki šiol ramiai tekėjęs vyro gyvenimas, ima griūti. Jo žmona susižaloja vandens motociklų lenktynėse ir nugrimzta į komą. Dešimtmetė duktė Skoti plūsta keiksmais ir net neketina taikstytis su kokiomis nors taisyklėmis. Vyresnėlė Aleksandra net ir mokydamasi privačioje mokykloje nepamiršta linksmybių ir išgertuvių. Dar daugiau – pasikeitus įstatymams Metas verčiamas parduoti žemę, kurią dar jo proproprosenelis gavo vesdamas Havajų princesę. Sukdamasis tarsi voverė rate Metas sužino pribloškiančią naujieną – jo žmona turi meilužį!

Picture
Artėjant dienai, kai gydytojai išjungs Meto sutuoktinės gyvybę palaikančius aparatus, vyras sugalvoja planą. Norėdamas iškaršti kailį nepažįstamajam meilužiui, jis ryžtasi bet kokia kaina surasti šį šeimos ardytoją ir leisti jam atsisveikinti su savo žmona. Štai čia prasideda Meto, Skoti ir Aleksandros kelionė, kiekvienam jų atvėrusi naujus gyvenimo kelius ir tapusi kelione savęs ir artimųjų pažinimo link.

Filmas ganėtinai ciniškas, todėl geba sugraudinti juokingomis akimirkomis ir prajuokinti tuomet, kai derėtų nuliūsti. Moterims, matyt, bus neįprasta savo numylėtinį G.Clooney išvysti nerangoko ir apgauto vyro, bei ne itin vykusio tėvo, kailyje. Tačiau reikia pripažinti, jog havajietiški marškiniai jam tinka ne prasčiau negu prabangus smokingas, o vyro žavesys neblėsta net ir įkopus į šeštą dešimtį.

„Paveldėtojai“ Lietuvos kinuose startuoja jau vasario 24 dieną.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1