Picture
Keturių dukterų tėvas kanadietis režisierius Shawn Levy pasižymi ne tik savo plačia šypsena, bet ir neišsemiamu entuziazmu, kurio, kaip paaiškėjo, užtenka ne tik komedijoms, tačiau ir kur kas rimtesniems kino žanrams.

Po poros savaičių Lietuvos žiūrovai išvys naujausią šio režisieriaus darbą – veiksmo filmą „Grūdintas plienas“ (orig. „Real Steel“, 2011). Iki šiol kanadietis režisierius S.Levy yra žinomas kaip smagių komedijų kūrėjas – jam priklauso „Naktinis pasimatymas“ (orig. „Date Night“, 2010), „Naktis muziejuje“ (orig. „Night at the Museum“, 2006) ir „Rožinė pantera“ (orig. „The Pink Panther“. 2006).

Picture
Pakeisti filmų žanrus režisierių įkalbėjo ne kas kitas, o pats Stevenas Spielbergas. Režisieriui S.Levy dar montuojant „Naktinį pasimatymą“ jam paskambino St.Spielbergas ir pakvietė režisuoti filmą apie robotų kovas. „Atsakiau, jog jeigu imsiuos šio projekto, tai kursiu ne kokį eilinį „snukiadaužį“, o gilesnį filmą, atspindintį robotų ir žmonių santykius. Manau, tai paveikė S. Spielbergą ir jis pasirinko mane. Šis pasirinkimas buvo tarsi apdovanojimas už mano pasiekimus komedijos žanre“, - kalbėjo režisierius S.Levy.

Picture
Režisierius čia pat prisipažino, jog niekuomet nesvajojo kurti komedijų. „Komedija nėra mano mėgstamiausias kino žanras. Mėgstu kovinius, veiksmo filmus, stiprias dramas ir filmus apie sportą bei neįprastus žmones, tačiau iki šiol vieną po kito gaudavau pasiūlymus kurti komedijas. Todėl esu dėkingas Stevenui Spielbergui, mano filmuose pamačiusiam kažką daugiau ir į mano rankas atidavusiam „Grūdintą plieną“, - prisipažino S.Levy.

Režisierius pasakojo, jog filmuojant naudojo ne tik motion capture, bet ir SimulCam technologijas. SimulCam technologiją sukūrė Jamesas Cameronas ir jo komanda, filmuodami „Įsikūnijimą“ (orig. „Avatar“, 2009). Didžioji dalis „Grūdinto plieno“ filmavimo grupės narių yra J.Camerono darbuotojai, kurie S.Levy padėjo dirbti su SimulCam technologija. Ši technologija veikia labai paprastai: nufilmuojamos boksininkų kovų scenos, o vėliau, naudojant motion capture technologiją, ekrane šie boksininkai paverčiami robotais. Vėliau ringe „kovėsi“ tik aktorius Hugh Jackmanas. Tačiau filmavimo metu žiūrint į kameros monitorių, bokso ringe režisierius mato ne tik Hughą, tačiau ir jau anksčiau nufilmuotus robotus. Tai ir yra vadinama SimulCam. „Šiai technologijai dar tik treji metai, todėl prieš trejus metus dar nebūčiau galėjęs nufilmuoti „Grūdinto plieno“, - pasakojo režisierius.

Picture
S.Levy prisipažino, jog sunkiausia jo laukusi užduotis – priversti aktorių H.Jackmaną įtikinamai suvaidinti šunsnukį. „Hugh – mielas ir visų mylimas vyrukas, tad filmavimo aikštelėje nuolat stabdydavau filmavimą ir reikalaudavau, kad jis elgtųsi kaip tikras stuobrys, o Hugh bandydavo mane perkalbėti, sakydamas, jog nenori, kad žmonės imtų jo nekęsti. Tad svarbiausias mano tikslas buvo įtikinti Hughą, jog net jeigu jo įkūnijamas Čarlis bus storžieviškas ir nemalonus tipas, auditorija nenusisuks nuo tikrojo Hugh Jackmano,“ – savo rimčiausią „žmogišką“ problemą filmavimo aikštelėje pasakojo režisierius S.Levy.

Picture
Režisierius daugybę laiko skyrė juostos garso takeliui. „Norėjau, kad filme skambėtų atlikėjai, kuriuos aš pats mėgstu – Beastie Boys, Foo Fighters, Crystal Method. Filmo nuotrupas rodžiau reperiams 50Cent ir Timbaland ir mėginau juos uždegti noru kurti muziką mano filmui. Kai filmo medžiagą atsivežiau į Floridą ir Timbalandui parodžiau pirmąsias 20 filmo minučių, jis prisipažino norintis pamatyti visą filmo medžiagą ir jau kitą dieną man paskambino ir pranešė, jog sukurs dainą „Grūdintam plienui“. Šis filmas ir jo kūrimo procesas – mano svajonės išsipildymas ir didžiausia dovana man“, - jausmingai kalbėjo režisierius Shawn Levy.

Šiuo metu režisierius Shawn Levy jau septynis mėnesius darbuojasi šalia kino mohikano režisieriaus ir prodiuserio Jameso Camerono ties 1966-ųjų juostos „Fantastinė kelionė“ (orig. „Fantastic Voyage“, 1966) perdirbiniu. Šioje juostoje mokslininkų grupė sumažėja iki molekulių dydžio tam, kad kartu su injekcija patektų į vieno mokslininko kraują. Kaip paaiškėja, juos dominantis mokslininkas – svarbias karines paslaptis žinantis vyras. Molekulių dydžio grupės užduotis – užbėgti už akių mokslininko mirčiai ir sunaikinti jo gyvybę galintį pasiglemžti trombą. Teigiama, jog šiame filme, priešingai negu 1966-ųjų versijoje, nebeliks antisovietinės propagandos, o žiūrovai išvys specialiuosius efektus, apie kuriuos tuo metu nebuvo galima ir pasvajoti.

Picture
Režisierius S.Levy jau galvoja ir apie „Grūdinto plieno“ tęsinį – dar nepasiekus kino salių šiam filmui jau prognozuojama puiki ateitis, leisianti kurti filmo tęsinį.

Robotų kovos kine laukia žiūrovų nuo lapkričio 4 dienos.

Nuotraukos ir informacija www.forumcinemas.ltLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1