Picture
Po savaitės (gruodžio 2-8 d.) į Vilnių atkeliauja filmų ciklas "Celiulioidinė uždanga: Europos Šaltasis karas kine".

Tai 1960-1974 metų kino filmų ciklas apie Šaltąjį karą.

Projektą Lietuvos žiūrovams pristato „EUNIC Lietuva“, „Goethe-institut“ ir VšĮ „Kino pavasaris“. Filmai bus rodomi kino teatruose „Multikino“, „Skalvija“ ir „Pasaka“.

Po „Celiulioidine uždanga“ – aštuoni kino ekspertų Oliverio Baumgarteno ir Nikolajaus Nikitino atrinkti filmai. Juose atskleidžiamas skirtingas politinės ir socialinės aplinkos suvokimas bei interpretacija, būdinga padalytos Europos laikams.

Picture
Kino kūrėjai iš Anglijos, Prancūzijos, VFR ir VDR, Rumunijos, Lenkijos, Italijos ir buvusios Čekoslovakijos skirtingais būdais bando priartėti prie šios temos, sugebėdami atskleisti stulbinamas įžvalgas apie ano laikmečio dvasios dvilypumą.

Programai pradėti buvo pasirinkta po vieną Rytų ir Vakarų filmą, kuriuose tik užsimenama apie blokų susidarymą, pasiekusį apogėjų statant Berlyno sieną.

1960 m. Vakaruose Fritzas Langas sukūrė filmą „Tūkstantis daktaro Mabuzės akių“, kuriuo buvo nutiestas kelias filmams apie agentus Europoje.

1961 m. pastačius Berlyno sieną, garsus rumunų grafikas ir animacinių filmų kūrėjas Ionas Popescu – Gopo jau pranašavo abiejų padalintų pusių paranojos piką, todėl jo sukurtas vaidybinis filmas „Pavojingoji bomba“ primena farsą, kuriame visiškai nėra dialogų, tik kartais pasitaiko bufonados (juokdarystės) elementų.

Picture
Filmų ciklas išryškins ir komiškas paraboles (prancūzų „Didžiosios šnipų gaudynės” bei italų „Toto ir Pepino išsiskyrimas Berlyne”), rimtai perteiktas niūrias ir realistiškai atrodančias scenas (britų „Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio“ bei lenkų „Pasimatymas su šnipu”), įtempto veiksmo kupinas pramogas (VDR pastatytas filmas „Visiškai slaptai“) bei avangardizmu dvelkiančius psichologinius personažų etiudus („Pirmyn į prarają“ iš buvusios Čekoslovakijos).

Filmų ciklas „Celiulioidinė uždanga“ jau aplankė Londono, Berlyno, Budapešto kino teatrų sales.

Projektą išsamiai pristatanti spaudos konferencija - lapkričio 28 d. 11 val., Lenkijos kultūros institute, Didžioji g. 23.

Daugiau informacijos rasite čia ir čia.
Filmų ciklą „Celiulioidinė uždanga“ inicijavo Goethe's institutas Londone.

Lietuvoje programą pristato EUNIC – Europos kultūros institutų tinklas Lietuvoje, Goethe's institutas ir Kino pavasaris.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1