Picture
Sausio 23–29 d. „Skalvijos“ kino centre tradiciškai vyks kino festivalio „Žiemos ekranai“ seansai. Šiemet „Žiemos ekranai“ pristatys dviejų prancūzų režisierių Jacques’o Tati ir Pierre’o Etaixo retrospektyvas.

Vienas žymiausių ir galbūt didžiausio pripažinimo užsienyje sulaukęs prancūzų režisierius Jacques‘as Tati per keturiasdešimties metų karjerą kine sukūrė 6 pilnametražius ir 3 trumpametražius filmus. Nors ir nedidelis, šis palikimas neįkainojamas. Su juo išaugo ne viena kino mylėtojų ir kūrėjų karta. „Žiemos ekranuose“ pilna jautraus juokdario filmų retrospektyva. Įžvalgusis kūrėjas mokėjo užfiksuoti mūsų kasdienybės prairusias siūles ir nedarnias natas, priversti šyptelti net didžiausius rimtuolius.

Gyvo klasiko, komiko Pierre‘o Etaixo kinematografinis palikimas: 5 pilnametražiai ir 3 trumpametražiai filmai. Dėl nesutarimų su prodiuserine kompanija, pasisavinusia Etaixo pilno metro filmų autorines teises, juostos ilgai dulkėjo užmaršty, nors savo laiku buvo susilaukusios labai gerų įvertinimų. Autorius ilgus metus kovojo už savo filmus ir už teisybę. 2010 m. autorinės teisės grąžintos kūrėjui. Tuomet kino juostos buvo kruopščiai restauruotos ir šiuo metu įgavusios antrąjį kvėpavimą keliauja po pasaulį. O su jomis ir nesenstantis klounas Etaixas, kuris „Žiemos ekranų“ kvietimu apsilankys Vilniuje ir pristatys savo retrospektyvą.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1