Picture
Rytoj šiandien teatre „Pasaka” pradedama rodyti svaiginanti muzikinė meilės istorija „Čiko ir Rita”, alsuojanti Kubos karščiu ir džiazo ritmu.

Animacinės juostos suaugusiems autoriai - „Oskaro” laureatas režisierius Fernando Trueba ir garsus Ispanijos grafikos dizaineris Javieras Mariscalis. Jie sukūrė aistringą meilės istoriją, vykstančią Havanos, Niujorko, Las Vegaso, Holivudo ir Paryžiaus penktojo dešimtmečio pabaigos fone. Pasak kūrėjų, šis laikotarpis yra gražus architektūra bei dizainu, o muzikoje tai – fantastiškas metas, kuomet Kubos muzikantai keliavo į Niujorką ir prisijungė prie anglo-saksų muzikantų. Šis susijungimas iš esmės pakeitė džiazo muziką.

Filme skamba džiazo legendų Thelonious Monk, Cole Porter, Dizzy Gillespie ir Freddy Cole (Nat King Cole brolio) muzika. Originalų garso takelį filmui kūrė legendinis Kubos pianistas, kompozitorius Bebo Valdés. Tačiau nereikia būti Kubos ir Amerikos džiazo istorijos specialistu, kad galėtum mėgautis filmu. Nors muzikos gurmanai filme neabejotinai ras mielų staigmenų.

Nepaisydami enciklopedinių žinių ir simpatijų muzikai, kūrėjai dėmesį sutelkė aistringos meilės istorijos pasakojimui. Čiko – jaunas pianistas vedamas didelių svajonių. Rita – išskirtinio grožio ir balso dainininkė. Muzika ir romantiški troškimai juos suvienija, tačiau jų kelionė į sėkmę atneša širdgėlą bei išsiskyrimus. Tuo istorija primena lotynų amerikiečių balades – bolero - dainas apie tragiškas meilės istorijas.

Nors „Čiko ir Rita” yra animacinis filmas, net keturias savaites filmavimo aikštele režisieriams buvo tapusi Kubos sostinė Havana, kur vyko intensyvus darbas su tikrais aktoriais. Tai suteikė animatoriams optinės informacijos apie personažų judesius, jų „žmogiškumą”. Šį laikotarpį kūrėjai vadina scenarijaus sielos perkėlimu į filmą.

Informacijos apie Kubą kūrėjai sėmėsi ir senose nuotraukose, kurios atspindėjo istorijos laikmečio žmonių veidus, rūbus, gatves, afišas, automobilius, barus, neįtikėtino miesto neįtikėtiną gyvenimą.

Filmo nuotaika keičiasi veiksmui persikėlus į Niujorką, kur pirmiausia Rita, o vėliau ir Čiko, iškeliauja siekti savo svajonių. „Havana buvo Niujorko kabaretas. Niujorko mafija Havanoje irgi buvo dažnas reiškinys. Niujorkas yra labai vertikalus miestas; Havana – horizontali. Havana saulėta ir šilta, spalvų atžvilgiu – turtinga palete, tuo tarpu Niujorkas yra beveik monochromiškas, - sako kūrėjai.

Visos šios spalvos ir pustoniai atsispindi filme „Čiko ir Rita”.


Apie kūrėjus:

Fernando Trueba
Fernando Trueba yra daugybę apdovanojimų pelnęs scenarijų autorius, režisierius ir prodiuseris, kurio karjera dešimtmečius tęsiasi kine, televizijoje, teatre bei muzikos arenoje. Jo filmas Belle Epoque, su Penelope Cruz, pelnė „Oskarą” ir BAFTA apdovanojimą. Truebai teko pasimėgauti trumpu flirtu su Holivudu kuriant romantinę komediją Too Much su Antonio Banderasu, Melanie Griffith ir Daryl Hannah, tačiau jis sugrįžo į savo gimtąją Ispaniją ir su filmu La Nina De Tus Ojos (Svajonių merginos), susižėrė septynis „Gojos” apdovanojimus.

Paskutinis Trueba’os filmas El Baile De La Victoria buvo nominuotas 2010 m. „Oskarui” bei „Gojos” apdovanojimui net dešimtyje kategorijų.

Tarp Truebos išleistų kūrinių yra ir Kino žodynas. Mat karjerą režisierius pradėjo kaip kino kritikas viename populiariausių Ispanijos laikraščių El Pais.

Javier Mariscal
Javier Mariscal yra menininkas ir dizaineris, dirbantis įvairiose srityse, tarp kurių – iliustracija, grafika, komiksai, piešiniai, animacija, interjeras, produktų, baldų bei web dizainas. 1979 m. jis sukūrė Bar Cel Ona (Baras, Dangus, Banga) logotipą jį įsivaikinusiam Barselonos miestui -galingą grafinės komunikacijos darbą, atnešusį jam staigų pripažinimą. Javier populiarumas dar išaugo, kai jo kūrinys buvo pasirinktas 1992 m. Barselonos Olimpiados talismanu. Twipsis, pasirinktas talismanu Hanoverio 2000 Expo, tapo animacinio TV serialo žvaigžde.

Valencijoje gimęs dizaineris, 1989 m. Barselonoje atidarė studiją Estudio Mariscal bei laimėjo daug premijų skirtinguose konkursuose. Nauja jo darbų paroda Mariscal A La Pedrera 2010 rugsėjį buvo pristatyta viename gasiausių architekto Gaudžio pastatų - Barselonoje. Su kūrėjo darbais galima susipažinti internetinėje svetainėje www.mariscal.com

Kompozitorius Bebo Valdes
Gimęs Havanoje 1918 m., pianistas, kompozitorius ir aranžuotojas Bebo Valdes yra vienas geriausių savo kartos Kubos muzikantų. Savo karjerą penktajame dešimtmetyje jis pradėjo kaip naktinio klubo pianistas, be daugelio kitų tapdamas pianistu ir aranžuotoju Ernesto Lecuonai ir Ritai Montaner. Valdes, prieš sukuriant savąjį ritmą pavadinimu batanga, užėmė svarbų vaidmenį mambo ir Filin judėjime šešiasdešimtaisiais. 1952m. muzikos prodiuseris Norman Granz Havanoje kartu su juo įrašė pirmąjį Cuban Descarga. Kubos revoliucijos pasekmės privertė muzikantą palikti savo gimtąją šalį. Po trijų dešimtmečių jį aptiko skambinant pianinu Stokholmo restorane. 1994 m. kompaktinė plokštelė Bebo Rides Again atgaivino jo karjerą, o Fernando Truebos dokumentinis filmas Calle 54 jo pianiną paskambino platesnei auditorijai. Su Fernando Trueba Productions Valdes įrašė El Arte Del Sabor (2002), pelniusį Lotynų Amerikos Grammy už geriausią tradicinį albumą, Lagrimas Negras (2003) buvo apdovanotas dviem Grammy.
KeyKey
19/12/2011 05:48:12 pm

Deja, labai nuobodus filmas, nebaigiau žiūrėti. Pernelyg praiilgsta, per daug muzikos.

Reply
19/12/2011 06:04:44 pm

Kur žiūrėjai?

Šiaip mėgstu muzikinius filmus, tad smalsumas gena pasižiūrėti :)

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1