Picture
IX-ojo tarptautinio kino festivalio EUROPOS KINAS IR DIENĄ IR NAKTĮ organizatoriai spaudos konferencijoje pristatė visą savaitę truksiančio didžiausio ir vienintelio tokio renginio Šiaurės Lietuvoje programą. Balandžio 19-25 d. vyksiantis festivalis, publikai parengė 20-ies filmų iš 11-os skirtingų šalių programą, kurioje žiūrovai ras naujausius Europos šalių ir Lietuvos kino kūrėjų darbus, pelniusius tarptautinį publikos ir kino kritikų pripažinimą. IX – asis EUROPOS KINAS IR DIENĄ, IR NAKTĮ festivalis išsiskirs marga filmų tematika bei geografija ir atidarymo renginių gausa visai šeimai.
 
Festivalis EUROPOS KINAS IR DIENĄ IR NAKTĮ žiūrovams pristatys Europos kino festivaliuose kino kritikų įvertintus ir žiūrovų pripažintus filmus. Festivalis žiūrovams pristatys tris programas - vaikų ir jaunimo programą „Pažadinti žvilgsniai“, pagrindinę programa „Kinas keičiantis mus“ bei šių metų naujovę - komedijų programą „Mirti negalima juoktis“. Festivalio atidarymo metu žiūrovai taip pat turės galimybę susitikti su filmų „Mama, aš tave myliu“ (Latvija, 2013), Mona (Latvija, 2012), „Emigrantai“ (Lietuva, 2012) kūrybinėmis grupėmis, užsienio šalių ambasadų ir kultūros institutų atstovais.

Picture
Vaikų ir jaunimo programoje – jautrus žvilgsnis į kasdienybę ir tarptautinių kino festivalių laureatai

Festivalio vaikų ir jaunimo programa „Pažadinti žvilgsniai“ jauniesiems žiūrovams ir jų tėveliams pristatys visai šeimai tinkančius, tačiau rimtomis ir aktualiomis temomis kalbančius filmus. Pasak kino centro „Garsas“ kino programų koordinatorės Otilijos Kerbelytės, šios programos puošmena galime laikyti 2013 metų Berlyno kino festivalio vaikų ir jaunimo programos Grand Prix prizo laimėtoją latvių filmą „Mama, aš tave myliu“ (rež. Jānis Nords).

Festivalio organizatoriai teigia, kad filmo kūrėjus parodyti savo darbą festivalio metu įtikinėti teko labai ilgai. Derybas dėl šio latvių filmo platinimo veda daugelis  Lietuvos kino platintojų, tačiau platinimo teisių įsigyti kol kas nepavyko nei vienam.

„Kūrėjai šiame filme labai jautriai ir lyriškai pažvelgia į kasdienines paauglių problemas, į santykius su tėvais. Išvengdami tokios tematikos filmams dažnai būdingo perdėto dirbtinio dramatizmo ir konfliktų užaštrinimo, filmo kūrėjai atskleidžia paauglio pastangas savarankiškai spręsti problemas, melo sukuriamas beviltiškas situacijas ir išbandymus, kuriuos tenka įveikti, siekiant atstatyti subyrėjusius santykius šeimoje“, - pristatydama latvių filmą  pasakojo O.  Kerbelytė.

Filmo „Mama, aš tave myliu“ kūrybinė grupė bei pagrindinis aktorius Kristofers Konovalovs savo vizitu ketina pagerbti ir festivalio atidarymą. Svečiai iš Latvijos pristatys filmą bei bendraus ir diskutuos su žiūrovais. Kino centro „Garsas“ direktorės Genės Pučinskienės teigimu, tai itin retai pasitaikanti galimybė pabendrauti su tarptautiniu mastu pripažintais talentingais kino kūrėjais bei aktoriais, kuria turėtų pasinaudoti kino mylėtojai, besidomintys kino industrijos ir meno naujovėmis.

„Filmas „Mama, aš tave myliu“ yra tarsi visos vaikų ir jaunimo programos atspindys. Šia programa siekiame jauniesiems žiūrovams parodyti filmus, kurie kalbėtų apie jaunam žmogui aktualius ir kasdieniškus dalykus, tačiau pernelyg nemoralizuojant. Filmuose tokios temos, kaip meilė, pripažinimo siekimas, savojo aš ieškojimas ir santykiai su aplinkiniais, pateikiamos žiūrovams patrauklia forma, tad visus filmus galime įvardinti kaip malonumą akims ir sielai“, - teigia G. Pučinskienė.

Picture
Pagrindinė programa žiūrovams žada Lietuvoje dar nematytus kino filmus

Festivalis EUROPOS KINAS IR DIENĄ, IR NAKTĮ žiūrovams pristatys unikalią galimybę Lietuvoje išvysti Latvijos kūrėjų darbą „Mona“ (rež. Ināra Kolmane), kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka garsus lietuvių aktorius Saulius Balandis.

„Filmas buvo statomas net septynis metus, tačiau tiek laukti šio šedevro buvo tikrai verta. Tai yra moderni ir paslaptinga šių dienų pasaka, vadinama vienu gražiausiu ir vizualiai įspūdingiausių latvių filmų, su puikiai siužetą papildančiu garso takeliu ir meistriškai sumegzta drama“, - apie filmą pasakojo festivalio kino programų koordinatorė.

Vaizdo ir neįprastų istorijų šventę žiūrovams pateiks ir kiti pagrindinės festivalio programos „Kinas keičiantis mus“ filmai.  Pasak O. Kerbelytės, prancūzų mistinė drama „Mortem“ (rež. Eric Atlan) bei ispanų drama „Nuo tavo lango, prie manojo“ (rež. Paula Ortiz) yra reti desertai tikriems kino gurmanams.

„Tai gausiai apdovanoti „arthouse“ kino perlai ir juos itin rekomenduojame žiūrovams, kurie kine pasiilgę estetikos, originalaus siužeto, bei jausmo, kai išėjęs iš filmo apie jį galvoji dar labai ilgai. Būtent šiuos tikslus ir išsikėlėme sudarinėdami pagrindinę festivalio programą“, - sako O. Kerbelytė.

Kino programų koordinatorė pažymėjo, jog nebus užmiršti ir lietuvių kino gerbėjai. Žiūrovus džiugins ne tik naujausi lietuvių režisierių darbai „Balionas“ (rež. Bernardas Andriušis) ir „Emigrantai“ (rež. Justinas Krisiūnas), bet ir susitikimas su pastarojo filmo kūrybine grupe.

Nuo balandžio 21 d. kino centras „Garsas“ žiūrovus kvies į programą, skirtą Nacionalinės premijos laureato Kosto Smorigino 60-mečiui, kurioje bus rodomas filmas „Virto ąžuolai“ (rež. G. Lukšas), kuriame K. Smoriginas debiutavo, kaip kino aktorius, bei tragikomedija „Atsiprašau“ (rež. V. Žalakevičius).

Picture
„Mirti negalima juoktis“ programa žiūrovus linksmins universaliu humoru

O. Kerbelytės teigimu, festivalio komedijų temų amplitudė gana plati – nuo šeimyninių dramų ir vestuvių organizavimo iki NATO amerikiečių karių nuotykių mažame Rumunijos kaimelyje. 

„Norėjome, jog atėjęs į filmą žiūrovas brauktų juoko ašaras bei išeitų pailsėjęs ir su geromis emocijomis. Komedijų programai ieškojome filmų, kurie būtų universalūs ir artimi mūsų žiūrovo širdžiai, tad nieko nuostabaus, jog didžiąją dalį programos sudaro netolimų kaimynų rumunų, slovakų bei skandinavų filmai“, - sako G. Pučinskienė.

Festivalio atidaryme – nepamirštama kino šventė visiems

Festivalio organizatorių teigimu, kino festivalio atidarymo renginiai prasidės jau balandžio 16 d. 15 val., kuomet bus organizuojamos kino lenktynės mieste. Moksleivių komandos iš 2-3 asmenų kviečiamos registruotis el. paštu edukacija@garsas.lt iki balandžio 12 d. ir dalyvauti smagioje estafetėje, kurios metu seks filmo herojų pėdsakais, mins mįsles ir varžysis dėl sumaniausios ir greičiausios titulo bei prizų. Estafetė startuos prie kino centro „Garsas“.

Atidarymo šventę vaikams ir jaunimui pratęs balandžio 19 d. 14 val. kino centre „Garsas“ vyksiančios įvaizdžio keitimo dirbtuvės, stileivų konkursas bei filmas „Šeima iš Transilvanijos“ (rež. Wolfgang Groos), kurį dovanojo miestas partneris Liunenas (Vokietija) bei Liuneno miesto kino festivalis. 

„Kino centro „Garsas“ ir Liuneno miesto bei Liuneno miesto kino festivalio bendradarbiavimas yra puikus prasmingos partnerystės ne tik tarp miestų valdžios atstovų, bet ir tarp visų miesto gyventojų pavyzdys. Liuneno festivalis rodo mūsų filmus, o mes jų. Kino tiltas tarp dviejų miestų ir festivalių yra ilgametė tradicija, į vieną šeimą jungianti abiejų miestų kino mylėtojus“, - džiaugiasi G. Pučinskienė

Pasak G. Pučinskienės, festivalyje daug dėmesio skiriama vaikų ir jaunimo programos atidarymo renginiams, nes siekiama auginti jaunąjį žiūrovą, sudominti jį nekomerciniu kinu bei paskatinti jaunimo kūrybiškumą.

Savo skonį išsiugdžiusius, o taip pat ir dar tik ugdančius žiūrovus, festivalio organizatoriai kviečia į iškilmingą atidarymo renginį, vyksiantį balandžio 19 d. 19 val. kino centre „Garsas“, kurio programa nenuvils nei prisiekusių kino gurmanų nei kino naujokų.

„Festivalio atidarymas taps nepamirštama švente visai šeimai. Atidarymo programoje – net 6 filmai dvejose kino salėse bei susitikimai su filmų kūrybinėmis grupėmis, užsienio ambasadų bei kultūros institutų atstovais. Filmai savo žanrų ir temų įvairove įtiks išrankiausiems žiūrovams, o tradiciniai festivalio naktipiečiai, džiazo kvartetas, Jorūnės ir Gendriaus Jakubėnų bei „Pan Kol Group“ pasirodymas, sukurs jaukią ir šventišką atmosferą pokalbiams, pažintims bei festivalio įspūdžiams“, - žada G. Pučinskienė.

Festivalį EUROPOS KINAS IR DIENĄ, IR NAKTĮ organizuoti padeda ir remia Panevėžio miesto savivaldybė ir miesto partnerio Liuneno kino festivalis, Brazilijos ambasada, Danų filmų institutas, Danijos kultūros institutas, Goethe institutas, Ispanijos ambasada, Latvijos ambasada, Lenkijos institutas, Prancūzų institutas, Rumunijos ambasada, Slovakijos filmų institutas, AB Kalnapilio-Tauro grupė, AB Ristva&Co, UAB Citma, UAB Dembavos medelynas, UAB Delino, ŽŪK Evertos maistas, UAB Eisida, AB Panevėžio pienas, IĮ Čepulienės įmonė, UAB Panevėžio Eglė, UAB Pramuštgalviai, radijo stotis Pulsas, UAB Beatum, UAB Top Limo.

Boncia
8/4/2013 09:40:45 pm

Laukiam laukiam, dalyvausim :)

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1