Picture
Netrukus kino ekranus pasieks kultinio britų rašytojo, romano „Traukinių žymėjimas“ (angl. „Trainspotting“) autoriaus Irvine Welsh kūrinio „Purvas“ (angl. „Filth“) ekranizacija. Pagrindinį vaidmenį filme atlieka britų kino pasididžiavimu vadinamas aktorius James McAvoy, įkūnijantis škotų policininko, labiau nei darbu besižavintį savo paties nuodėmėmis, seksu, prostitutėmis ir narkotikais, vaidmenį.

Iki šiol teigiamų ir romantikšų personažų vaidmenimis garsėjęs vyras šiemet savo karjerai suteikė naują atspalvį, sutikdamas atlikti bjauraus ir niekšingo personažo vaidmenį filme „Purvas“. Vardan šio vaidmens perėjęs ugnį ir vandenį, išgyventus sunkumus aktorius papasakojo žurnalui „Interview“.

Žurnalistams pastebėjus, jog interviu metu aktorius atrodo itin prastai, J. McAvoy atskleidė, jog ruošdamasis blogų įpročių rinkinio, policininko Briuso Robertsono vaidmeniui, gerokai plušo, siekdamas priaugti svorio. „Kasdien kimšau krūvas įvairaus šlamšto ir majonezu permirkusias bulvytes, tačiau tesugebėjau priaugti vos vieną kilogramą. Laimei, mane išgelbėjo besaikis Guinness alaus gėrimas ir viskis, leidę užsiauginti neblogą pilvą“, - dalinosi aktorius, atskleidęs, jog vardan vaidmens siekė ne tik prastai atrodyti, tačiau ir dar prasčiau jaustis.

Picture
„Kai pradėjome filmavimus, tris savaites iš eilės girtavau. Filmavimo dienos pabaigoje būdavau nusitašęs kone iki nukritimo, o kitą rytą, kamuojamas siaubingų pagirių, vėl gerdavau ir eidavau filmuotis“, - įsijautimo į vaidmenį metodus atskleidžia aktorius, prisipažindamas, jog taip elgėsi tik tris savaites – „girtauti ilgiau atsisakė mano organizmas, nebepakėlęs tokio krūvio“, - nuogąstavo vyras. Paklaustas ar teko lankytis vakarėliuose ir lėbauti su kitais filmavimo komandos nariais aktorius tikino buvęs nustebusiu kiek daug gali išgerti romanų „Traukinių žymėjimas“ ir „Purvas“ autorius Irvine Welsh. „Jis geria kaip tikras lokys ir pasirodo esąs vyru kietais kiaušiniais“, - žodžių į vatą nevyniojo J. McAvoy, uoliai tvirtinęs, jog I. Welsh romaną „Purvas“ parašė turbūt būdamas girtu ir apsvaigusiu nuo kokaino. „Nežinau kaip kitaip galima parašyti tokį kūrinį“, - tikino aktorius, prisipažinęs, jog ypatingai didžiuojasi vaidmeniui filme „Purvas“, kurį kino kritikai vadina geriausiu jo karjeros vaidmeniu.

Picture
Pagrindinis filmo „Purvas“ veikėjas Briusas Robertsonas (akt. James McAvoy) – psichiškai nestabilus alkoholikas, narkomanas, rasistas ir iškrypėlis, kenčiantis nuo nesibaigiančių haliucinacijų, egzemos ant lytinių organų, seksualinės priklausomybės bei dievinantis žeminti kolegas. Būdamas iki kaulų smegenų korumpuotu ir savimi patenkintu Edinburgo policijos pareigūnu, Briusas didžiuojasi niekšinga savo prigimtimi, šantažuoja nepilnametes, miega su bendradarbio sutuoktine, tyčiojasi iš kolegų, kenčia nuo jame gyvenančio kaspinuočio nuotaikų kaitos ir tiria įtartiną žmogžudystę. Deja, tiriant rasistiniu išpuoliu traktuojamą įvykį detektyvui seržantui Robertsonui koją kišti ima įgimtos keistenybės, silpnybė moterims ir begalinis noras tapti detektyvu inspektoriumi. Ką vardan paaukštinimo ir trokštamos sekso bei kokaino dozės gali padaryti haliucinacijų pasaulyje gyvenantis policininkas, dievinantis savo gyvenimo būdą?..

Tragikomedijos pursluose skendintis „Purvas“ šokiruoja, žavi, išmuša iš vėžių ir žiūrovus nukelia į siautulingus „Traukinių žymėjimo“ laikus, nepaisiusius jokių tabu. Niekšingas ir ribų neturintis „Purvas“ kinuose jau nuo gruodžio 6 dienos.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1