Picture
Vakar iškilmingai atidarytas festivalis „Kino pavasaris“ pradeda šventinį savaitgalį. Šeštadienį su airių juosta „Sergėtojas“ prasidės „Viasat komedijų festivalis“, dovanosiantis daugiau nei dešimt smagių, šmaikščių ir ironiškų filmų.

Rytoj į atidarymo vakarą rinksis geros juoko dozės išsiilgę ir norintys pasitikrinti humoro jausmą kino mėgėjai. „Viasat komedijų festivalis“ sulauks gausaus būrio TV3 žvaigždžių ir kitų šalies įžymybių, kurios rinkis į kino teatrą žiūrėti „Auksiniam gaubliui” nominuotą ir Airijoje geriausiu 2011 metų filmu pripažintą komediją „Sergėtojas“ (The Guard).

Vakar į „Kino pavasario“ atidarymą atvykęs sporto komentatorius ir TV3 laidų vedėjas Robertas Petrauskas tikino nepraleisiąs ir „Viasat komedijų festivalio“ siūlomų smagių juostų. „Festivalio siūlomos komedijos kažkuo kitokios ir tikrai daug gersenės, lyginant su holivudiniais tokio žanro filmais,” - teigia R.Petrauskas. Sporto komentatorius prisipažįsta, kad geros nuotaikos bei humoro dozės ieško ne tik kine, bet ir gyvenime. „Mėgstu ir pats pajuokauti, kartais iškrėsti įvairių pokštų, tačiau dažnai tokie dalykai juokingi atrodo tik man pačiam,” - juokauja humoro jausmo nestokojantis TV3 veidas.

Picture
Rytoj duris atveriančio „Viasat komedijų festivalio“ laukia ir savo aštriais juokeliais bei kandžiu liežuviu pagarsėjęs choreografas ir dažnas TV3 laidų svečias Jurijus Smoriginas. „Man labiausiai priimtinas britiškas juodasis humoras. Ne itin mėgstu dabartinio humoro, man jis pernelyg banalus, per lėkštai pateikiamas, kaip eilinė mizanscena. Aš turbūt esu tarybinis žmogus. Mėgstu tai, ką galima ir reikia perskaityti tarp eilučių,” - dėsto J.Smoriginas. Vyriškis prisipažino laukiantis „Viasat komedijų festivalio“ atidarymo filmo, juodu humoru persmelktos ir puikiai svetur įvertintos airių komedijos „Sergėtojas“.

Airijoje geriausiu 2011 metų filmu pripažintai komedijai „Sergėtojas“, kuri jau skina laurus skirtinguose pasaulio kino festivaliuose bei apdovanojimuose, laikraštis „The Thelegraph“ pranašauja „Karaliaus kalbos“ („The King’s Speech“) pasaulinę sėkmę. Režisieriaus Johno Michaelo McDonagho filme vaidina Markas Strongas, pažįstamas iš neseniai rodytų „Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas“ ir Guy Ritchie „Šerlokas Holmsas“. Filmo siužetas, kaip ir dera kriminalinei istorijai, sukasi apie blogus ir gerus vyrukus. Golvėjaus miesto policijos seržantas Geris Boilas savo rutiną „kutena“ narkotikais, duoklėmis ir prostitutėmis. Netrukus jis priverčiamas susikaupti ir tirti žmogžudystę bei pusės milijardo dolerių vertės narkotikų kontrabandos bylą.

„Viasat komedijų festivalis“ pasiūlys ir daugiau apdovanotų komedijų. San Sebastiano kino festivalį uždariusi ir Tokijaus festivalyje pagrindinį prizą laimėjusi prancūzų juosta „Neliečiamieji” (Untouchable) neabejotinai pavergs ir lietuvius. Tikrais įvykiais paremta istorija Prancūzijoje tapo lankomiausiu metų filmu ir aplenkė net J. Camerono „Įsikūnijimą” („Avatar“). Su komedija „Neliečiamieji” išgarsėjo režisierius Ericas Toledano Olivieris Nakache ir aktorius Omaras Sy, pelnęs net Cezario statulėlę, kuri vadinama „prancūziškuoju Oskaru”. Kino gerbėjams jau pažįstama prancūzų kino žvaigždė Francois Cluzet filme vaidina visiškai paralyžuotą aristokratą, kuris sau į pagalbą pasikviečia labiausiai netinkamą kandidatą – iš kalėjimo ką tik paleistą jauną, nepraustaburnį imigrantą. Virtuoziškai jį suvaidinęs Omaras Sy per naktį Prancūzijoje tapo geidžiamiausiu aktoriumi, kuriam prancūzų žurnalistai įteikė apdovanojimą už geriausią vaidybą, o kino kritikai žada spindinčią ateitį didžiajame ekrane.

Šeštadienį prasidedantis „Viasat komedijų festivalis“ siūlys smagių filmų įvairiausiam skoniui. Juodojo humoro gerbėjai festivalyje galės mėgautis belgų „Hasta la vista“ („Come as you are“, rež. Geoffrey Enthoven), romantikai – ispanų filmu „Ateivis iš kosmoso“ („Extraterrestial“, rež. Nacho Vigalondo), bei „Fėja“ („The Fairy“, rež. F. Gordon, D. Abel, B. Romy, Belgija, Prancūzija), o aikštingų paauglių psichologija besidominčius festivalis kvies žiūrėti norvegų juostą „Užvesk mane!“ („Turn Me On, Goddammit!“, rež. Jannicke Systad Jacobsen), kuri buvo apdovanota Niujorko „Tribeca” kino festivalio prizu už geriausią scenarijų. Net jei nesate matę prieš porą metų rodyto italų režisieriaus Gianni Di Gregorio filmo „Rugpjūčio šventė“, tikrai su pasimėgavimu galėsite žiūrėti žavų jo idėjinį tęsinį „Džianis ir jo moterys“ („The Salt of Life“). Geros nuotaikos užtaisu pretenduoja tapti ir politinių bei kultūrinių juokelių kupina komedija „Gazos paršiukas“ („When Pigs Have Wings“, rež. Sylvain Estibal, Prancūzija, Vokietija, Belgija).

„Viasat komedijų festivalis“ kviečia pasitikrinti humoro jausmą jau nuo rytojaus. Daugiau informacijos apie filmus rasite interneto svetainėje www.komedijufestivalis.lt
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1