Picture
Rusijoje pristačius filmą „Abraomas Linkolnas. Vampyrų medžiotojas“, į jo premjerą atvyko ne tik režisierius Timūras Bekmambetovas, tačiau ir pirmąkart Maskvoje besisvečiuojantis juostos prodiuseris Timas Burtonas.

Po filmo premjeros abu kino meistrai apsilankė Tarptautiniame Maskvos kino festivalyje kur T. Burtonui buvo įteikta auksinė Šv. Jurgio statulėlė „už indėlį į kino pramonę“. Apdovanojimą įteikęs italų kino klasikas Paolo Taviani prisipažino režisieriui nuoširdžiai pavydintis neįtikėtinos fantazijos ir prisipažino su pasimėgavimu žiūrįs jo filmus. Nepaisant jam skirtų liaupsių, T. Burtonas negailėjo gražių žodžių kolegai T. Bekmambetovui ir pristatydamas savo prodiusuojamą filmą „Abraomas Linkolnas. Vampyrų medžiotojas“ prasitarė, sakė, jog tik rusų režisierius ir galėjo sukurti filmą apie amerikiečių prezidentą.

Ne ką mažesnių ovacijų nusipelnė ir Holivude palengva kojas apšylantis scenaristas Sethas Grahame-Smithas, remiantis kurio romanu ir buvo sukurtas filmas. Didžiajame kine debiutavęs kaip T. Burtono režisuoto filmo „Nakties šešėliai“ (orig. „Dark Shadows“, 2012) scenaristas šis jaunuolis taip sužavėjo visko mačiusį režisierių, jog pastarasis pakvietė S. Grahame-Smithą sukurti scenarijų filmui „Vabalų sultys 2“ (orig. „Beetlejuice 2“).

Picture
Panašu, kad jaunasis scenaristas atrado aukso gyslą, vadinamąjį mash-up žanrą, kai sujungiami du, visiškai skirtingi, ir net priešingi vienas kitam, kūriniai. Tokiu būdu 2009-aisiais pasirodė jo romanas „Puikybė ir prietarai, ir zombiai“ (orig. „Pride and Prejudice and Zombies“), kuriame rašytojas Jane Austen pasaulį užpildė kraupiais zombiais. Įspūdingo pavadinimo ir plakatų dėka romanas tapo sensacingu įvykiu dar prieš jam pasiekiant knygynų lentynas, o pirmąją prekybos savaitę „New York Times“ sudarytame bestselerių sąraše užėmė trečiąją vietą.

Ne mažesnį šurmulį kelia ir S. Grahame-Smitho knyga „Abraomas Linkolnas. Vampyrų medžiotojas“, kuriame rašytojas meistriškai pina istorinius faktus ir pramanus. Neiškraipydamas istorinių faktų scenaristas juos pateikia kitu kampu ir pasaulio istorijai suteikia naujų prieskonių. „Jeigu pažvelgtume į Abraomo Linkolno gyvenimą, pamatytume, kad jis užburiantis ir savaip antgamtinis. Jo gyvenimas man primena klasikinę istoriją apie superherojus. Štai kodėl ėmiausi šio romano“, - kalbėjo filmo „Abraomas Linkolnas: vampyrų medžiotojas“ scenaristas S. Grahame-Smithas.

Picture
Sekant S. Grahame-Smitho pavyzdžiu mash-up žanras Holivude vis labiau populiarėja, tad tikėtina, jog artimiausiu metu sulauksime dar kelių filmų, kurių scenarijuje pinsis iš pirmo žvilgsnio nesuderinami dalykai.

Įspūdingais specialiaisiais efektais ir netikėtais siužeto vingiais galinčioje pasigirti juostoje respublikonas Prezidentas Abraomas Linkolnas kovoja prieš vampyrus. Kilus pilietiniam karui A. Linkolnas stoja į kovą prieš pietines valstijas ir vergvaldžius bei jiems talkinančius vampyrus norėdamas ne tik išžudyti nekenčiamus kraujasiurbius, bet ir sunaikinti rasinę neapykantą bei panaikinti vergiją.

Lietuvos kino teatruose filmas startuoja nuo rugpjūčio 3 dienos.

KeyKey
12/7/2012 07:52:21 pm

Dar neišpopuliarėjo :) Kiek tokio žanrų filmų yra be šito? Žinau tik "Cowboys vs. Aliens", kuris buvo gerokai nuvylė kūrėjus, nes susidomėjimas buvo nedidelis ir kritikai išpeikė visaip kaip.
O tas Puikybė, prietarai ir zombiai yra romanas, o romanas kol neekranizuotas, tol su Holivudu nieko bendro neturi.
Tikiuosi, kad šitos nesąmonės nebus populiarios. O tai kas toliau lauks? Transformeriai Amerikietiškame pyrage? Krikštatėvis ir dainuojantys burundukai?

Reply
13/7/2012 06:13:11 am

Mash-up'as jau išpopuliarėjo literatūroje, tad automatiškai įsipynė ir į kino scenarijus, vadinasi ne už kalnų ir masė neaiškios kokybės filmų :) Po Cowboys and Aliens, o dabar ir Linkolno kino studijose tokio žanro scenarijų ryškiai padaugėjo, tad kaip kitaip tai pavadinti, jeigu ne populiarėjimu? O tai, kad dauguma jų vis dar keliauja į šiukšlių dėžę jau kitas klausimas.

Na, o Pride and Prejudice and Zombies filmavimai yra tik laiko klausimas, tačiau paslapčia tikiuosi, kad jie taip ir neįvyks :)

Reply
KeyKey
16/7/2012 04:25:15 pm

Taip, "populiarėja" - vykstantis procesas, realiai tik prasidedantis, o ne "išpopuliarėjo" - jau įvykęs.
Išpopuliarėjo tai komiksiniai superherojai kine, sunku net suskaičiuoti kiek tokių filmų kuriame ir kiek planuojama dar išleisti. Mash-up'ui prireiks ne vienerių metų, kad būtų bent per pusę tiek populiarūs, kiek dabar superherojai.

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1