Picture
Šių metų Tarptautinio Kauno kino festivalio repertuare rodomi du filmai, kurie yra įtraukti į naujo kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ programą. Tai – garsusis Irano režisieriaus Asghar Farhadi filmas „Išsiskyrimas“ ir Švedijos režisieriaus Babako Najafi juosta apie paauglystę, nepritapimą ir kūrybą „Sebė“.

Pirmasis tokio masto kino edukacijos projektas „Mokausi iš kino“ dvejus metus vyks visoje Lietuvoje. Kauno kino festivalis įgyvendins projektą Kaune.

Dalyvaudami projekte „Mokausi iš kino“ moksleiviai žiūrės filmus, mokysis juos analizuoti ir interpretuoti, padedami kino profesionalų patys juos kurs. Smalsuoliams, besidomintiems kino istorija, bus rengiamos žaismingos edukacinės ekskursijos kino teatre.

Projekto metu moksleiviai galės pasižiūrėti apie 3 dešimtis jiems parinktų filmų, kalbančių mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui aktualiomis temomis. Filmų peržiūras lydės specialistų moderuojamos diskusijos. Pratęsti filmo aptarimą pedagogai galės ir savarankiškai klasėje – jiems bus dalinamos „Mokausi iš kino“ organizatorių parengtos metodinės medžiagos filmų aptarimui.

„Mokausi iš kino“ filmų peržiūras ir diskusijas papildys nemokamos kūrybinės kino dirbtuvės, kurias ves įvairių kino profesijų atstovai. Specialūs užsiėmimai taip pat bus rengiami pedagogams bei jauniems kino profesionalams, norintiems pagilinti žinias kino edukacijos bei pedagogikos srityse.

Specialūs mokomieji kino seansai moksleiviams ir pedagogams bei kitos projekto veiklos Kaune prasidės 2012-ųjų metų pradžioje.

Į „Mokausi iš kino“ programą įtrauktus filmus dar galima pamatyti Kauno kino festivalyje. Filmas „Sebė“ bus rodomas kino centre „Cinamon“, Kaune spalio 6 dieną, spalio 10 d. Panevėžio kino centre „Garsas“ bei Nidos kultūros centre „Agila“ spalio 13 d. Žiūrovai taip pat kviečiami į likusius filmo “Išsiskyrimas” seansus spalio 3 d. kino centre „Skalvija“, Vilniuje.

Moksleivių grupėms Kauno kino festivalyje siūlomos specialios kainos ir į kitų šiai auditorijai aktualių filmų seansus: „Rankas aukštyn“, „Nepaisant visų sunkumų“, „Kapinių sargo dukra“, „Mamos, dukros ir suknelės“.

Apie projektą „Mokausi iš kino“ daugiau sužinoti galima interneto svetainėje www.mokausiiskino.lt. Besidomintys Kauno programa kviečiami kreiptis elektroniniu paštu jurate@kinofestivalis.lt arba telefonu 8613 18771.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1