Picture
Vigantas Ovadnevas/Žmonės.lt nuotr.
Ketvirtadienio, sausio 3 d., vakarą, Vilniuje, kino teatre Multikino“ pristatytas naujausias režisierės Kristinos Buožytės filmas „Aurora. Meilės drama, užsienio festivaliuose jau laimėjo 11 įvairių prizų, tarp jų – geriausio europietiško fantastinio filmo apdovanojimą. Apkeliavusi pasaulį Aurora“ pagaliau pradedama rodyti ir Lietuvoje.

Į filmo premjerą susirinko pilna „Multikino“ salė, talpinanti net 500 žiūrovų. Tai buvo pirmasis kartas, kai filmą pamatė ne tik gausybė su kino ir pramogų pasauliu susijusių žmonių. Daugeliui kūrybinės grupės narių ši premjera taip pat buvo pirmoji – filmas iki šiol rodytas tik užsienio festivaliuose.  

Įspūdingas, įtraukiantis, į hipnozės būseną panardinantis filmas nepaliko abejingų. Po premjeros diskusijos virė kavinėje „Coffee Inn“ vykusioje spaudos konferencijoje ir dūzgėse bare „Tas Pubas“. Netikėtas lietuviškam kinui fantastinis žanras ir filmo tema kai kuriems kėlė net asociacijų su Jameso Camerono „Įsikūnijimu“, nors režisierė sako nuo komentarų šia tema susilaikysianti.

Picture
Vigantas Ovadnevas/Žmonės.lt nuotr.
Filmo „Aurora“ biudžetas – daugiau nei 1 mln. eurų, jį kuriant buvo panaudota parama, gauta iš Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, MEDIA ir Eurimages fondų, filmo kūrime dalyvavo ir Prancūzijos bei Belgijos kompanijos. „Vis dėlto, užsienyje rodant šį filmą  dažnai stebėdavosi: kaip jums pavyko tai padaryti? Su kino industrija susijusiems žmonėms atrodo, kad „Auroros“ istorija, vaizdas ir efektai verti mažiausiai 6 milijonų“, – teigė filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

Režisierė ir kūrybinės grupės nariai neslepia: tik didžiulė meilė kinui veda juos į priekį ir leidžia atsiduoti darbui nepaisant sudėtingų filmavimo sąlygų ir nedidelio biudžeto. Fiziškai sudėtingas scenas aktoriai Marius Jampolskis, Jurga Jutaitė, Šarūnas Bartas vaidino patys, nesinaudodami kaskadininkų paslaugomis. M. Jampolskiui teko murkdytis šaltame vandenyje, naktį bėgti nuogam per kopas, filme nusifilmavęs lietuvių kino meistras Šarūnas Bartas pats suvaidino sunkią muštynių sceną, kurios metu jam teko griūti nugara ant grindų. „Nesu tarnavęs kariuomenėje, tačiau filmuodamasis šiame filme jaučiausi panašiai“, – po premjeros sakė M. Jampolskis. 

Picture
Vigantas Ovadnevas/Žmonės.lt nuotr.
Nuo sausio 4-osios filmas pradedamas rodyti Vilniuje, kino teatruose „Multikino“, „Pasaka“ ir „Skalvija“, Kaune, kino teatruose „Cinamon“ ir „Romuva“, Panevėžyje, kino centre „Garsas“, Šiauliuose, kino teatre „Atlantis“, Alytuje, kino teatre „Dainava“. Šiek tiek vėliau filmas atkeliaus ir į Marijampolę, Ukmergę, Šilalę, Rokiškį.

Filmas pasakoja apie novatorišką mokslinį eksperimentą: tyrėjai stengiasi užfiksuoti ir perduoti informaciją tarp dviejų žmonių smegenų ląstelių jiems realiai vienas kito nepažįstant. Šiame tyrime dalyvaujantis jaunas vyras Lukas (akt. Marius Jampolskis) ir į eksperimentą įtraukta komoje gulinti mergina Aurora (akt. Jurga Jutaitė) sąmonės pasaulyje patiria stulbinantį nuotykį. Režisierė Kristina Buožytė sako filmu norėjusi išsiaiškinti aistros ir meilės prigimtį bei kiek žmonių santykiams įtakos tūri kūniškasis bendravimas, o galbūt meilei reikia tik fantazijos?

„Aurora“ yra antrasis pilnametražis režisierės Kristinos Buožytės filmas.  Filmas jau laimėjo specialųjų festivalio Karlovi Vary programos „East of West“ prizą, geriausio šių metų Europos fantastinio filmo vardą Sitges festivalyje. „Fantastic Fest“ festivalyje Ostino mieste „Aurora“ nuskynė net keturis prizus: geriausio filmo, geriausio scenarijaus, geriausio režisieriaus ir aktorės apdovanojimus. 

Indre
6/1/2013 03:22:08 pm

Bendra informacija apie filma, vykusia premjera. Idomi Jusu asmenine nuomone apie si kurini?

Reply
6/1/2013 04:27:23 pm

Mano asmeninė nuomonė yra teigiama - filmas patiko ir paliko įspūdį, nepaisant tam tikrų niuansą. Platesnę apžvalgą galite rasti Lietuvos kino skiltyje, http://www.kinokadras.lt/15/post/2013/01/aurora-2012-vanishing-waves.html

Reply
Indre
6/1/2013 04:44:42 pm

Dekui!

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1