Picture
Lietingos vasaros nepabūgęs „Kinas po žvaigždėmis“ ir toliau kviečia vakarus leisti kino teatre po atviru dangumi. Antrosios kino savaitės prognozės – ne tik šiltesni orai, bet ir dramatiškesni, giliausias žmogaus sielos kerteles atskleidžiantys ir paliečiantys filmai.
Antradienį – žymioji Luis Buñuel „Viridiana“

Kino savaitę antradienį pradeda bene žymiausias ispanų režisieriaus Luis Buñuel darbas „Viridiana“. Nors 1961 metais Kanų kino festivalyje jis laimėjo „Auksinę palmės šakelę“, tuometinė ispanų vyriausybė šį filmą uždraudė rodyti ir platinti, o Vatikanas „Viridianą“ apibūdino kaip „niekinančią Dievą“.
Filmo istorija – apie merginą, vardu Viridiana, besiruošiančią tapti vienuole. Už jos mokslus moka turtingas dėdė, kurio mergina nemėgsta, tačiau jo pakviesta atvykti pasisvečiuoti ir spaudžiama vyriausios vienuolės, Viridiana paklūsta ir išvyksta.
Vizito metu dėdė pareiškia, jog Viridiana itin panaši į jo mirusią žmoną, kuriai jis tebejaučia didžiulę aistrą. Paskutinįjį viešnagės vakarą, pripylęs į merginos vyną migdomųjų, jis atslenka į Viridianos miegamąjį ketindamas ją išprievartauti, tačiau to padaryti neįšdrįsta. Pabudus filmo herojei, dėdė jai pameluoja, jog visgi atėmė jos nekaltybę ir netrukus pasikaria.
Sutrikusi Viridiana atsiima duotus įžadus vienuolynui ir pasilieka dėdės namuose, kur, vis dar vedama tikėjimo, priima gyventi valkatas ir kitus nelaimėlius. Tačiau toli gražu ne visad už gera atsilyginama geru, o kaip sakė L.Buñuel: „Taip jau nutinka šventiesiems – jų dorybė atsisuka prieš juos pačius“.

Trečiadienį – animacinis „Persepolis“

Trečiadienio vakarą „Kiną po žvaigždėmis“ aplankys animacinis filmas „Persepolis“, kurio herojė iranietė Maržana su humoru pasakoja apie savo gyvenimą Teherane ir Irano revoliuciją. Apie dėdę, kuris už maištavimą prieš valdžią sėdėjo kalėjime kaip politinis kalinys, apie griežtėjančius šalies įstatymus, ypač nukreiptus prieš moteris, apie drąsą klausytis sunkiojo metalo, dėvėti džinsinį švarką ir kitus likimo vingius, paženklintus griežtais ir religingais Irano įstatymais. Prancūzų režisierių Marjane Satrapi ir Vincent Parannaud filmą įgarsino tokios žvaigždės kaip Chiara Mastroianni ir Catherine Deneuve. Filmas buvo apdovanotas žiuri prizu Kanuose.

Woody Allen pristatys trimis „Oskarais“ paženklintas „Haną ir seseris“

Ketvirtadieniais „Kine po žvaigždėmis“ ir toliau karaliaus Woody Allen, šįkart – su tragikomedija „Hana ir seserys“. Romantinėje tragikomedijoje pasakojamas trijų Manhatane gyvenančių seserų gyvenimas, kuris apsiverčia aukštyn kojoms per du metus nuo vienos Padėkos dienos šventės iki kitos. Hanos vyras įsimyli jos seserį Ly, o šios vyras įsipainioja į santykius su kita seserimi Holi. „Hana ir jos seserys“ laikomas vienu sėkmingiausių Woody Alleno filmų, nors pats perfekcionistas režisierius interviu yra teigęs, kad kurdamas šį „labai susimovė“. Ir visa tai – dėl neva per laimingos pabaigos. Filmas buvo apdovanotas „Oskaru“ už geriausią scenarijų, aktoriai Dianne West ir Michael Caine gavo statulėles kaip geriausi antraplaniai aktoriai.

Serge Gainsbourg gyvenimo istorija

Savaitgalį pradės biografinė drama apie kultinį prancūzų dainininką Serge Gainsbourg. Kino juostoje „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas“ atskleidžiama S. Gainsbourg vaikystė, praleista nacių okupuotame Paryžiuje, susidomėjimas daile ir, pagaliau, sulaukus trisdešimties – muzikinės karjeros pradžia. Svarbią vietą herojaus gyvenime užėmė meilė – jo mylimosiomis buvo gražuolės Brigitte Bardot ir Jane Birkin, kurias filme įkūnijo dailiosios aktorės ir modeliai Laetitia Casta ir Lucy Gordon.

Šeštadienį – nepamirštamas Javier Bardem pasirodymas filme „Biutiful“

Kino savaitės pabaigą šeštadienį vainikuoja praėjusiais metais sukurtas „Babelio“ ir „21 gramo“ režisieriaus Alejandro González Innaritu darbas „Biutiful“. Pats režisierius šį filmą apibūdina kaip „pirmąją pabaigtą tragediją“. Tragediją apie neteisėtais uždarbiais besiverčiantį Uksbalį, gyvenantį skurde su dviem vaikais, sergantį vėžiu ir bandantį iš naujo sukurti šeimą su buvusia žmona, sergančia depresija ir apgaudinėjančia filmo herojų su jo paties broliu. Tačiau niūros istorijos apie žmogų, bandantį prieš išeinant iš šio pasaulio sutvarkyti visus nebaigtus darbus ir palikti jį ramia širdimi, režisierius nevadina filmu apie mirtį. „Tai filmas apie gyvenimą. Tai himnas gyvenimui“, - teigia jis, pridėdamas, jog žmogus labiau džiaugtis gyvenimu gali tik suvokdamas artėjančią mirtį. Pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Javier Bardem, žinomas iš kino juostų „Viki Kristina Barselona“ ar „Šioje šalyje nėra vietos senukams“, filmui apibūdinti pritrūko žodžių: „Nelengva pasakyti – šis filmas yra apie tai ir tai. Jis daug gilesnis. Turi išdrįsti ir pasileisti į jo kelionę, kuri suteiks tau daug gražių dalykų“.

„Kinas po žvaigždėmis“ žiūrovų laukia Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kiemelyje (Vokiečių g. 2), seansai rodomi nuo 22.30 val. liepą ir nuo 22.00 val. rugpjūtį. Bilieto kaina – 7 lt. Bilietus galima įsigyti kiemelyje prieš renginį arba internetu www.tiketa.lt
Fanfanė
11/7/2011 06:03:14 am

Iš kokio filmo ši nuotrauka?

Reply
11/7/2011 02:14:33 pm

Iš Gainsbourgo. Pilnas pavadinimas „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas“

Reply
Fanfanė
11/7/2011 07:09:37 pm

Dėkui :) O kodėl jūs apie Biutiful dar neparašėt? Jei gerai pamenu, jau esat mačius. Nepatiko?

Reply
11/7/2011 10:37:37 pm

Fanfane, į mane kreipkis tu, o ne jūs :) Nes ir aš tuoj pradėsiu taip kreiptis į pačią - jūs, nes dabar esu nemandagi ir į visus skaitytojus kažkodėl kreipiuosi Tu :)

Ne, „Biutiful“ nemačiau dar, matyt sumaišei kažką. Turiu jį, bet dar nesulaukė jis savo eilės. O šiaip juk aprašau ir man nepatikusius filmus, nors, jeigu sąžiningai, man kiekvienas filmas savyje turi žavesio ir net didžiausiame tragizme matau kažką gražaus :)

Realiai, esu tiek gerų ir dėmesio vertų filmų neaprašiusi, kad baisu. Kažkaip paskutiniu metu aprašau kas antrą, kas trečią. Reikia pasitaisyti :) Dabar esu kažkaip panirusi į kino klasiką ir visokius marazmatiškus filmus apie nieką, reikia grįžti į doros kelią :D

Reply
Fanfanė
13/7/2011 04:22:15 am

Su tuo, kad kiekvienas filmas yra savotiškas negaliu nesutikt, pati dažnai pagalvoju, kad gali peikt nepeikęs, bet jeigu viskas būtų kaip pats nori, tai ir būtų TAVO filmas. Į vieną filmuką labai daug žmonių savo darbą, mintis ir širdį sudeda, tas irgi žavu :D
O kad retai rašosi irgi pastebėjau :) Tikrinu, tikrinu, kaip nieko naujo, taip nieko :D Bet tikriausiai vieno įrašo "išleidimas" netrunka 5min, neužtenka tik pažiūrėt filmą ir porą sakinių apie jį sukurpt. Kad ir neaprašai visų, bet kokybė įrašų superinė.

Reply
13/7/2011 05:01:05 am

Ačiū už pagyras :)

O filmų apžvalgos man rašosi labai įvairiai - kartais galiu gatvėje staiga sustoti, išsitraukti bloknotą ir parašyti visą kokiame parkelyje vos per kelias minutes, kartais darbe viskas keliauja į antrą planą, nes pas mane mintys "ant bangos", o kartais gimdau kelias dienas, nes vis kažkas nepatinka ir niekaip nesirašo :D

Man tai su įrašais atrodo tik ką įdėjau ir jau vėl reikia dėti, o pasirodo, kad visgi dedu retokai, jeigu taip sakai. Reikia pasitaisyti, kad būtų maloniau grįžti čia pasiskaitymui :) Nes dabar į rubriką "kino filmai" įrašai du kartus per savaitę, o į "siūlau pasižiūrėti" 1 kartą. Kino klasika buvo kiek užmesta, dabar kiek pagyvinsiu. Labiausiai šiuo metu kenčia "Rusijos kinas", "Ar žinojai?" bei "Straipsniai", nes stinga laikom geram, išsamiam straipsniui apie ką nors įdomaus.

O mano galvoje viskas verčiasi kūliais - vis galvoju gal kurią rubriką išmesti visai ir vis neprisiruošiu naujų pridėti, nes turiu numačiusi kelias, tačiau kabo klaustukas dėl jų populiarumo ir reikalingumo.

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1