Picture
Rašytoja Kathryn Stockett 2009-aisiais išleido knygą, į kurią sudėjo savo vaikystės prisiminimus ir pati to nežinodama sukūrė bestselerį, išverstą į daugybę pasaulio kalbų ir prie knygos puslapių prikausčiusi milijonus skaitytojų. Drama „Tarnaitė“ (orig. “The Help”) sužavėjo ir Holivudą ir šiemet pasaulį išvys ir filmas, sukurtas pagal šią nuostabią knygą.

Ir nors kūrinys visame pasaulyje turi minias gerbėjų, tačiau „Tarnaitės“ kelias į spaustuvę nebuvo lengvas. Knygos rankraštį atmetė net 40 leidėjų ir tuomet, kai Kathryn Stockett ketino nuleisti rankas, o rankraštį nugrūsti į tolimiausią namų kampą, jos kelyje išdygo senas vaikystės draugas, aktorius ir režisierius Tate Tayloras. Vyras, vos perskaitęs kūrinį nusipirko teisę jį ekranizuoti, o tuomet, kai knyga galų gale buvo išspausdinta ir tapo tikrų tikriausia sensacija, Holivudo agentai vienas po kito mynė rašytojos namų slenkstį ir siūlė pirkti teisę ekranizuoti bestselerį. Tačiau moteris buvo nepalenkiama – teisę kurti filmą pardavusi draugui, su kuriuo vaikystėje karstėsi medžiais, moteris teigė, jog tik jis, tikras pietietis, žiūrovui sugebės tinkamai perteikti filmo atmosferą ir sukurti tai, ką ekrane norėtų matyti rašytoja.

Picture
Po filmo peržiūros moteris liko patenkinta filmu ir džiaugėsi, jog ekranizacijos teises patikėjo savo draugui T.Taylorui. „Pasitikėkite draugais – jie visuomet pasiruošę nuoširdžiai jus nudžiuginti“, - šypsojosi „Tarnaitės“ rašytoja K.Stockett.

Filmo veiksmas vystosi 1960-aisiais, Jungtinių Amerikos valstijų pietuose. Pagrindinė herojė Skiter (akt. Emma Stone) grįžta namo įgijusi aukštąjį išsilavinimą. Ji svajoja tapti rašytoja ir išplaukti į platųjį pasaulį. Deja, ramiame ir priešiškame naujovėms miestelyje vienintelė Skiter perspektyva – ištekėti ir tapti namų šeimininke. Bendraudama su savo draugių juodaodėmis tarnaitėmis mergina pastebi skirtingus jų tarpusavio santykius ir susibendrauja su geraširde Eibilin (akt. Viola Davis) ir akiplėša Mini (akt. Octavia Spencer). Skiter gimsta idėja parašyti knygą ir atvaizduoti joje juodaodžių tarnaičių kasdienybę, atvirai nupasakoti virėjų, auklių ir namų tvarkytojų gyvenimus, jausmus ir viltis. Iš pirmo žvilgsnio paprasta atrodanti idėja, konservatyviai visuomenei tampa rimtu iššūkiu. Skiter, Mini ir Eibilin vienija neteisybės jausmas ir noras pakeisti esamą santvarką, tačiau jos net neįsivaizduoja kokie sunkumai laukia jų kelyje.

Picture
Draugystė, kova už žmogiškumą ir dramatiška istorija su saldaus humoro įdaru kine jau nuo spalio 14 dienos.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1