Picture
18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ ir Lietuvos kino centro surengto Lietuvos kino industrijos vakaro metu įtekti pirmieji Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimai. Atskleista, kam atiteko geriausios studentiškos kino juostos ir žiūrovų simpatijų už geriausią lietuvišką filmą apdovanojimai. Nugalėtojus sveikino nacionalinio kino kūrėjai ir svečiai iš užsienio kino industrijos.

„Tradiciškai per „Kino pavasarį“ į šį vakarą susirenka Lietuvos kino kūrėjai. Džiaugiuosi, kad Jūsų kasmet čia išvystame vis daugiau, galime drauge pasidžiaugti nacionalinio kino vaisiais, įvertinti ir paskatinti kurti toliau. Linkiu gerų idėjų ir sėkmingo jų įgyvendinimo ateityje,“ – vakaro svečius sveikino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Prieš pradedant teikti pirmuosius 18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimus sveikinimo žodį susirinkusiems Lietuvos kino industrijos žmonėms tarė ir Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

„Visą dieną kalbėjome apie krizę ekonomikoje, analizavome jos įveikimo būdus ir dabar atvykome į vietą, kuri taipogi yra pakankamai kinematografiška. Tikiuosi, kad čia rasite naujų kontaktų, susitiksite su senais bičiuliais ir prisidėsite prie to, kad kino industrija toliau gyvuotų ir atidarytų kelius į pasaulį,“ - Lietuvos kino centro direktorius R.Kvietkauskas.

Picture
Šiemet pirmą kartą apdovanota geriausia studentiška kino juosta. Kino kritikų žiuri, kurią sudarė režisieriai Šarūnas Bartas, Donatas Ulvydas bei kino ir dailės kritikė Laima Kreivytė, nusprendė, kad pasaktinamojo prizo jaunajam kūrėjui labiausiai vertas – Robertas Nevecka ir jo filmas „Bomba“. Geriausiu debiutantu išrinktas režisierius savo filme pasakoja dviejų berniukų, radusių miške seną nesprogusią granatą, istoriją. 

Festivalio metu žiūrovai turėjo progą išreikšti savo simpatiją ir išrinkti žiūroviškiausią 18-ojo „Kino pavasario“ lietuvišką filmą. Apdovanojimas atiteko Gabrielės Urbonaitės filmui „Plaukikė“. Jaunoji režisierė juostoje pasakoja dviejų, didelio amžiaus skirtumo nepaisančių, plaukikių istoriją, kartu įveiktas baimes ir sutiktą skausmingą likimą. 

Picture
„Režisierė Gabrielė Urbonaitė siunčia linkėjimų iš Bostono. Iš keturių filmų kažkas turėjo tapti žiūroviškiausiu. Norėčiau pasveikinti kolegą Robertą Navecką. Pasirodo, „Kino pavasaris“ surinko super programą. Ačiū visiems! Lietuviškas kinas!,“ – atsiėmęs apdovanojimą džiugiai kalbėjo filmo „Plaukikė“ prodiuseris Justinas Pilyponis.

Tradiciškai Lietuvos kino industrijos vakaro metu skiriami pirmieji festivalio apdovanojimai. Kovo 28 dieną bus paskelbti svarbiausių Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimų nugalėtojai, tarp kurių – konkursinės programos „Nauja Europa - nauji vardai“ ir „Trumpo konkurso“ nugalėtojai, Geriausia metų kino aktorė, daugiausiai festivalio žiūrovų simpatijų pelnęs filmas ir kiti.  
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1