Picture
„Kino pavasaris“ antrus metus iš eilės žiūrovus kviečia į programos „Lietuviai svetur“ filmus. Kino mėgėjai galės išvysti naujausius ir didžiausio pasisekimo sulaukusius užsienyje kuriančių lietuvių darbus.  Programoje – 16 trumpo ir ilgo metro filmų, kurių geografija apima keturis žemynus. Žiūrovai išvys tiek pasaulyje garsių ir jau pažįstamų, tiek Lietuvoje dar mažai girdėtų kino kūrėjų darbus ir galės pažvelgti, kokiomis idėjomis ir jausmais gyvena tautiečiai už šalies ribų.

„Lietuvių diaspora pasaulyje yra milžiniška, tačiau jų darbų atgarsiai mus pasiekia tik per  žiniasklaidos antraštes. Programa „Lietuviai svetur“ siekia griauti sienas ir nors trumpam gražinti lietuvius, jų kūrybą ir mintis į Lietuvą. Pristatysime darbus, kurie sužibėjo užsienio kino festivaliuose, buvo pastebėti kitose erdvėse. Šie kino kūrėjai gyvena kitokiomis sąlygomis, skirtingų kultūrų apsuptyje, veikiami kitų mokyklų ir kino tradicijų,“ – apie programą pasakoja jos koordinatorė Justė Zavišaitė.

Picture
Nuo Jono Meko iki Lietuvos partizanų

„Kino pavasario“ lankytojai  galės pamatyti Lietuvoje pirmą kartą demonstruojamą naujausią puikiai pažįstamo avangardinio kino kūrėjo Jono Meko filmą „Ištraukos iš laimingo žmogaus gyvenimo“. Šios autobiografinės, dienoraštinės poemos naratyvas sukonstruotas iš dar niekur nepanaudotų režisieriaus juostų ištraukų bei  vaizdo medžiagos, sukurtos šio filmo montavimo proceso metu.  Jono Meko filmas tarsi apibūdina visą nueitą menininko kūrybinį kelią ir atsako į klausimą, kodėl režisierius pradėjo filmuoti ir nuolatos fiksuodavo savo, artimųjų ir draugų kasdienybę.

Istorinės dokumentikos žanrui priskiriamas „Nematomas frontas“ - vienas ryškiausių programos filmų, pasakojantis apie Baltijos šalyse susibūrusį pasipriešinimo judėjimą, kovojusį su komunistinio pasaulio jėgomis. Filmo pavadinimas – kartu ir sovietų valdžios naudotas kodinis partizanų veiklos Lietuvoje apibūdinimas. Kovos už laisvę istorija papasakota  remiantis vieno iš judėjimo lyderių Juozo Lukšos, kurį įgarsina Andrius Mamontovas, jo kolegų, bei kitoje pusėje buvusių liudytojų žodžiais ir patirtimi.

Filmo komanda – režisieriai Jonas Ohmanas, Vincas Sruoginis, prodiuseris Markas Johnstonas ir operatorius Markas Ryanas – beveik šešis metus kurtu dokumentiniu filmu siekė pateikti kuo išsamesnį, abi kovojančias puses pristatantį partizaninio judėjimo paveikslą. Filme „Nematomas frontas“ žiūrovai išvys netikėtus ir sukrečiančius interviu bei iki šiol dar niekur nerodytos archyvinės medžiagos kadrus.

Filmuose - įspūdingų kelionių atgarsiai

Vaidybinis filmas „Kelyje į Niujorką“ pakvies senu „Volkswagen“ autobusiuku kartu leistis į kelionę per JAV. Savo meninę karjerą kaip eksperimentinio teatro aktorius pradėjęs lietuvių kilmės Linas Phillipsas kiek vėliau pasuko į kino meną. Pirmasis dokumentinis režisieriaus filmas „Kelionė pas Wernerį“ užfiksavo žygį pėsčiomis per šalį susitikti su garsiu filmų kūrėju Werneriu Herzogu. „Kino pavasaryje“ pristatomas naujausias režisieriaus darbas toliau tęsia kelionės temą, į kurią pagrindinis herojus, pats filmo režisierius, leidžiasi po nepavykusios meilės istorijos ir draugui išspyrus iš namų. Keistą ir lyrišką kelionę iš Sietlo į Niujorką praskaidrina kelyje sutikti spalvingi žmonės. Dėl aiškaus scenarijaus nebuvimo filme susipina vaidyba ir tikros istorijos.

Jau daugelyje tarptautinių festivalių dalyvavęs ir ne vieną apdovanojimą parsivežęs, bei visai neseniai prestižiniame tarptautiniame Klermon-Ferano (Prancūzija) trumpametražių filmų festivalyje specialųjį žiuri prizą laimėjęs dokumentinis filmas „Žiema“ atkeliauja ir į „Kino pavasarį“. Šis filmas sukurtas žiemą Rusijoje vykusio projekto „Cinetrain“, subūrusio kino kūrėjus iš viso pasaulio, metu. Projekto dalyviai, suskirstyti į komandas, keliaudami traukiniu iš Maskvos į Baikalą kūrė trumpametražius filmus, vėliau sujungtus į vieną bendrą filmą. „Žiemą“ režisavo Christina Picci iš Italijos, garso režisierius – Henri D’Armancourtas iš Prancūzijos, o operatoriumi dirbo lietuvis Saulius Lukoševičius.

Tai tik maža dalis filmų, laukiančių „Lietuviai svetur“ programos žiūrovų. „Kino pavasario“ lankytojai taip pat turės galimybę pabendrauti ir padiskutuoti su į gimtąjį kraštą retai grįžtančiais ar netgi pirmą kartą čia apsilankysiančiais filmų kūrėjais.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1