Picture
Nuo vasario 22 dienos kino teatre „Pasaka“ prasideda jau tradicija tapę kino vakarai su charizmatiškąja kino kritike Izolda Keidošiūte. Naujas paskaitų ciklas bus skirtas didiesiems kino provokatoriams, sukėlusiems daugiausiai ginčų ir skandalų ne tik praeityje, bet ir šiandieniniame kino pasaulyje.

Dešimties kino vakarų ciklo metu, kurio kiekviena paskaita skirta vienam iš maištingiausių ir kino istorijoje reikšmingiausių režisierių, kritikė Izolda Keidošiūtė diskusijai vakaro tema pasikvies vieną iš lietuvių kultūros pasaulio asmenybių. Pirmosios paskaitos metu kino režisierius Algimantas Puipa pasidalins savo mintimis bei įžvalgomis apie ispanų kino režisierių – provokatorių Luis Bunuelį.

Picture
„Kinas visada buvo kupinas tikrų provokatorių. Talentingiausieji tiesiog sprogdindavo kino erdvę, keldami ginčus ar skandalus. Vieni jų provokavo savo eksperimentais su kino kalba, atrasdami naujus kelius kino raidai. Kiti savo filmuose išdrįsdavo prabilti apie tai, kas buvo ilgą laiką tabu ekrane, nors jaudino daugelį žmonių. Kai kurių filmuose susijungdavo abieji šie dalykai. Talentingiausi kino provokatoriai vertė susimąstyti apie gyvenimo sopulius, nepatogias problemas, nesutikti ar pamatyti pasaulį nauju rakursu ir daug ką permąstyti, iš naujo pagalvoti apie tuos dalykus, apie kuriuos nebuvo įprasta kalbėti ir rodyti ekrane.“, - savo mintimis apie naują paskaitų ciklo temą dalinosi pati Izolda Keidošiūtė.

Edukaciniuose „Kino vakaruose su Izolda“ bus aptarta tokių režisierių kaip B.Bertolucci, M.Ferreri, N. Oshima, M. Heneke, Lars von Trier, K. Muratova, W. Herzog, D. Lynch, A. Weerasethakul gyvenimas bei kūryba. Ilgamete darbo kino pasaulyje patirtimi ir žiniomis pasidalinsianti kino kritikė Izolda Keidošiūtė atsakys į Jūsų klausimus, padės suprasti ir interpretuoti ne tik klasika tapusius kino šedevrus, bet ir naujus kūrinius.
 
Dešimties paskaitų ciklas „Kino vakarai su Izolda. Didieji kino provokatoriai“ prasideda vasario 22 dieną ir vyks kiekvieną trečiadienį, 18:30 val., kino teatro „Pasaka“ Pušku Pušku salėje.

Registruotis galima el.paštu pasaka@kinopasaka.lt iki vasario 20 dienos.

Renginių trukmė: 2 val.
Viso paskaitų ciklo kaina apmokant iš anksto – 260 Lt.
Vienos paskaitos bilieto kaina: 27 Lt

Daugiau informacijos apie renginį http://www.kinopasaka.lt/news/1885/45/Kino-vakarai-su-Izolda/d,festivaliai/ arba el.paštu pasaka@kinopasaka.ltLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1