Picture
Kino teatras „Pasaka“ didžiuojasi galėdamas pakviesti į susitikimus su žymiausiais, įdomiausiais lietuvių kino režisieriais. Pavasario paskaitų ciklas su kino kritike Izolda Keidošiūte žada prasmingus ir įdomius vakarus, kurie nuo balandžio 3 d. vyks kiekvieną trečiadienį 19 val.

„Kino vakarai su Izolda“ – tai paskaitos, skirtos visiems, besidomintiems, ar norintiems pažinti kino pasaulį iš arti. Šį pavasarį kino kritikė Izolda Keidošiūtė į susitikimus pakvies skirtingus žymius lietuvių kino režisierius, kurie pasidalins savo mintimis ir įžvalgomis apie jiems didžiausią įtaką padariusias kino asmenybes, jų kino autoritetus. Kiekviena paskaita – tai gyva ir visuomet nauja diskusija ne tik apie žymiausiais pasaulio ir Lietuvos kino asmenybes, bet ir Lietuvos ir pasaulio kino situaciją ir perspektyvas. 


Pavasario paskaitų ciklas prasidės nuo susitikimo su vienu ryškiausių ir žynomiausių pasaulyje lietuvių kino režisieriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Šarūnu Bartu. „Istorinio lūžio metu Š. Bartas įkūrė pirmąją Lietuvoje nuo valstybės nepriklausomą kino studiją „Kinema“ ir  debiutavo dokumentiniu filmu „Praėjusios dienos atminimui“, kuris atkreipė pasaulio dėmesį ir 1990 metais buvo apdovanotas Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio prizu. 1991-aisiais baigęs mokslus Maskvoje, palaipsniui Š. Bartas tapo svaria kino figūra Europoje. Savita kino kalba, dažnai pavadinama kino filosofija, pasižymintys lietuvių režisieriaus filmai ne tik nuolat rodomi didžiausiuose pasaulio kino festivaliuose, bet ir renka apdovanojimus, tarp kurių Berlyno, Venecijos, Turino ir kitų kino festivalių įvertinimai.“, - apie režisierių kalbėjo kino kritikas Lukas Brašiškis.

Be Šarūno Barto „Kino vakaruose su Izolda“ svečiuosis G. Lukšas, R. Zabarauskas, G. Žičkytė, A. Stonys, A. Matelis, E. Vėlyvis ir kiti lietuvių kino režisieriai. Jų pasakojimus paskaitų metu papildys pačių režisierių parinktos filmų ištraukos iš garsiausių, žinomiausių, jiems didžiausią įspūdį palikusių kūrinių. 

Artas
30/3/2013 05:55:19 am

Kokia renginio kaina?

Reply
30/3/2013 06:11:54 am

Vienos paskaitos trukmė: 2 val.
Kaina: 20 Lt
Mokant už visą 8 paskaitų ciklą: 120 Lt

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1