Picture
Vėstant orams mažiausi kino žiūrovai kviečiami žiūrėti jaukios ir žaismingos istorijos „Yp!“ („Eep!“, 2010) apie mergaitę – paukštę. Nepaprasta mergaitė, vietoj rankų turinti sparnus, į kino teatrus užklys jau šį savaitgalį per Vilniaus tarptautinį vaikų ir jaunimo filmų festivalį. Penktadienį, spalio 22 d., šią istoriją iš festivalio programos „Nuotykių paukštė“ vaikai su tėveliais galės pasižiūrėti kino teatre „Pasaka“, o spalio 23 d. – „Skalvijos“ kino centre.

Olandų režisierės Rita Horst sukurta fantastinė drama „Yp!“ pasakoja apie netikėtai krūmokšniuose atrastą mielą būtybę. Ją kartu su žmona priglaudžia pagyvenęs paukščių stebėtojas. Pora nusprendžia užauginti ir išauklėti mergaitę kaip savo vaiką. Bet jų augintinė nėra paprasta mergaitė – jos kalba labiau primena paukščio nei žmogaus kalbą, o vietoj rankų užaugę sparnai ją traukia keliauti į pietus kartu su kitais paukščiais. Tad netrukus mergaitė – paukštė leidžiasi į ilgą ir nuotykių kupiną kelionę. Filmas yra skirtas 7–12 metų amžiaus vaikams.

„Vaikai nuolat nenustygsta vietoje ir patiria gausybę nuotykių, bandydami savarankiškai pažinti pasaulį. Manau, jiems bus įdomu susipažinti su tokia pat nenustygstančia ir drąsia mergaite – paukšte, kurios neįmanoma nepamilti“, – tikina Goda Sosnovskienė, „Skalvijos” kino centro edukacinių programų koordinatorė.

Pasak G. Sosnovskienės, vaikai su tėveliais, nespėję susipažinti su mergaite –paukšte per Vaikų ir jaunimo filmų festivalį, vėliau ją galės pamatyti savaitgaliais „Karlsono“ kino“ seansuose. Jau trečiajį sezoną gyvuojantis „Karlsono kinas“ kviečia šeimas apsilankyti kine ir kartu pasidžiaugti įsimintomis akimirkomis. „Karlsono kino“ repertuare vaikai galės pasižiūrėti ne tik fantastinę istoriją „Yp!“, bet ir ne mažiau nuotaikingus filmus „Krokodilai“, „Mažylis Nikolia“, „Kukis“ ir kitus.

„Geras kinas moko, jaudina ir suartina, todėl kviečiame šeimas dalintis filmų įspūdžiais ir gražiausiomis jų akimirkomis“, – kalba G. Sosnovskienė.

„Skalvijos” kino centro edukacinių programų koordinatorė atkreipia dėmesį, kad nuotaikingą istoriją apie mergaitę –paukštę gali pasižiūrėti ir 1-4 klasių moksleiviai, dalyvaujantys projekte mokykloms „Mokausi iš kino“. „Yp!“ seansą pedagogai savo auklėtiniams gali užsakyti pasirinktinai tiek Vilniaus („Skalvija“, „Pasaka“), tiek Panevėžio („Garsas“) kino teatruose. Norintys aptarti matytą filmą gali užsisakyti ir nemokamą diskusiją, kurią vaikams praves profesionalūs moderatoriai. Jie aptars su vaikais, kaip filme atskleidžiami tėvų ir vaikų santykiai, kas yra draugystė ir tolerancija kitam.

Daugiau informacijos svetainėse www.skalvija.lt, www.mokausiiskino.lt
Daugiau informacijos:
Goda Sosnovskienė.
“Skalvijos” kino centro edukacinių programų koordinatorė,
Tel: 5 2610505, goda@skalvija.lt
anis
14/3/2012 05:02:06 pm

i want to find eep! girl

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1