Picture
Šį savaitgalį Lietuvos kino teatruose bus karšta! Gali būti, kad emocijų nevaldančios žiūrovės spiegs iš malonumo – mat pasirodo be galo juokinga seksuali komedija „Mano didysis O“. Ji pasakoja neįtikėtinai skambančią, bet tikrą istoriją, kaip prieš kiek daugiau nei 100 metų britų gydytojas Mortimeras Granville‘as, ieškodamas būdų gydyti isterijos, melancholijos, depresijos kamuojamas aukštuomenės damas, atsitiktinai išrado pirmąjį elektromechaninį vibratorių.

Pats to nesuvokdamas, gydytojas atrado raktą nuo moters malonumų skrynios, kuris pranoko visus lūkesčius.

Picture
„Kai išgirdau šią istoriją, pamaniau, kad nėra kito filmo, kurį taip labai norėčiau sukurti, – sakė juostos režisierė, amerikietė Tanya Wexler. – Nors filmo ašis yra meilės istorija, nes šis pikantiškas išradimas suartina du juostos veikėjus, bet pati vibratoriaus sukūrimo tema yra tokia beprotiškai komiška, kad sunku ja ir patikėti. O juk tai buvo epocha, kai vyravo ypač griežti papročiai. Visi apsimesdavo, kad vibratorius esąs tik medicininė priemonė, ne sekso žaisliukas. Griežtos moralės taisyklės reikalavo tuo tikėti“.

Iš tiesų sunku patikėti, kad dabartinis populiariausias sekso žaislas suaugusiesiems turėjo taurų tikslą. Gydyti moterų isteriją!

Nuo pat Hipokrato laikų iki pat XX amžiaus pradžios medicinos literatūroje buvo diskutuojama apie šią sudėtingą, sunkai gydomą moterų ligą.

Picture
Vadinamoji isterija buvo diagnozuojama moterims, kurioms pasireikšdavo tokie simptomai kaip nerimas, nemiga, dirglumas, depresija, liūdesys, galvos skausmas, erotinio pobūdžio fantazijos. Buvo manoma, kad šiuos simptomus sukelia nesveika gimda, o geriausia gydymo priemonė – masažas, kuris atpalaiduoja įtemptus raumenis.

Senovės graikų gydytojas Galenas iš Pergamono, Renesanso alchemikas Paracelsas ar ankstyvosios modernios medicinos pradininkas persas Avicena patarė moterims pačioms nesiimti jokių priemonių.

„Tai vyriškas darbas, tinkamas tik sutuoktiniams ir gydytojams“, – rašė Avicena.

Masažo praktika gydytojų kabinetuose pradėta taikyti nuo XVI amžiaus. Iki tol moterims buvo rekomenduojamas „pajodinėjimas žirgu“.

Picture
Dabartiniais laikais ši liga išbraukta iš medicinos vadovėlių ir nė vienai moteriai nebediagnozuojama. Ne, nebuvo išrastas joks stebuklingas vaistas, tiesiog vyrai pripažino karčią tiesą.

Daugybę metų vyrai bijojo ir pagalvoti, kad isterijos simptomai dažniausiai kyla dėl vienos paprastos priežasties – tiesiog vyrai nesugeba patenkinti moters.

Filme „Mano didysis O!“ kaip tik ir pasišaipoma iš tokių vyrų.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1