Picture
Pasiilgote sniego, pūgų, šalčio? Nuo vasario 3 dienos kino teatrų ekranuose siautės tokios pūgos ir bus tiek sniego, kad maža nepasirodys. Į kino ekranus atkeliauja įspūdinga išgyvenimo drama su sprogstamu veiksmo užtaisu – „Sniegynų įkaitai“ (The Grey).

Prodiuseris Ridley Scottas („Gladiatorius“, „Juodojo vanago“ žūtis“, „Robinas Hudas“) ir veiksmo filmų meistras režisierius Joe Carnahanas („A komanda“, „Rūkstantys tūzai“) sukūrė įsimintiną reginį – pasakojimą apie žmogaus grumtynes su negailestinga gamtos stichija.

Picture
Po lėktuvo katastrofos atšiauriuose Aliaskos sniegynuose atsidūręs nedidelis būrys žmonių turi vos kelias dienas pasiekti už šimtų kilometrų esančią gyvenamą vietovę, kitaip jiems gresia žūtis. Žmonės neturi nei ryšio su pasauliu, nei maisto, o siaučiant pūgai galimybė išgyventi atrodo mažai reali.

Vienas svarbiausių filmo veikėjų, be abejo, yra ledinė pūga ir filmo kūrėjai nusprendė, kad bauginančios ir iki kaulų veriančios pūgos vaizdo kompiuteriu neįmanoma sukurti. Jie nutarė „sugauti“ tikrą pūgą ir ją užfiksuoti kino juostoje.

Picture
Kūrybinė filmo komanda leidosi į Kanados sniegynus, specialiai laukdavo prasidedant pūgos, kad kuo tikroviškiau perteiktų pasakojamą istoriją.

Sąlygos filmuoti buvo sudėtingos. Į filmavimo vietas tekdavo vykti sniego automobiliu, filmavimo grafikas buvo sudėliotas taip, kad aktoriai pasikeisdami galėtų apšilti specialiuose vagonėliuose.

Filmo kūrybinė komanda, kaip ir pasakojamos istorijos veikėjai, patys grūmėsi su pūga ir savo kailiu pajuto, ką reiškia tapti sniegynų įkaitais. Kartą pūga taip įsismarkavo, kad per sniegą aktoriai nebematė vienas kito, o operatorius negalėjo įjungti ant specialaus krano pritvirtintos kameros, nes užšalo krano mechanizmas ir degalai sustingo į ledo gabalą.

Picture
Įsisiautėjusi pūga ne kartą nutraukdavo filmavimus – kūrybinei komandai tekdavo slėptis ir laukti, kol gamtos stichija kiek aprims.

Aktoriams darbas tokiomis sąlygomis tapo sunkiu išbandymu.

„Pirmosiomis dienomis atrodė, kad vaidinti fiziškai neįmanoma, – sakė garsus britų aktorius Liamas Neesonas. – Visą laiką galvodavai, kaip sušilti. Bet esame aktoriai ir nesvarbu, kad lauke temperatūra siekia minus 40 laipsnių, turime vaidinti, kaip bebūtų sudėtinga“.

Aktoriui Frankui Grillui vieno epizodo šaltis taip surakino lūpas, kad jis nebegalėjo pratarti nė žodžio:„Turėjau sakyti savo frazę, bet pastebėjau, kad mano burna sustingo. Tai šalčiausia vieta, kokioje esu kada nors buvęs“.

„Mes žinojome, kad kuo labiau šaltis paveiks aktorius, tuo tikroviškiau tai atrodys ekrane“, – sakė režisierius Joe Carnahanas.

Filmo kūrėjai pasiekė savo tikslą – žiūrovai ir kritikai po peržiūros labiausiai žavėjosi įspūdingomis pūgos scenomis: „Atrodo, šaltis skverbiasi tiesiai iš kino ekranų“.

Kaip jaučiasi sniegynų įkaitais tapę žmonės bus galima patirti jau vasario 3 dieną.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1