Picture
19-asis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ pakvietė į Lietuvos kino industrijos vakarą, kurio metu buvo išdalyti pirmieji penki apdovanojimai ryškiausiai sužibėjusiems kino kūrėjams. Renginys vyko ypatingoje vietoje - didžiausiame Baltijos šalyse Vilniaus kino klasterio audiovizualiniame paviljone. Festivalio direktorei Vidai Ramaškienei ir paviljono direktoriui Aidui Akcijonaičiui simboliškai perkirpus seną kino juostą, ši nauja ilgai laukta kino erdvė buvo iškilmingai atidaryta.

Daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukė ir žiūroviškiausiu lietuvišku filmu pripažintas dokumentinis filmas „Nematomas frontas“ apie partizanų judėjimą Lietuvoje. Filmo autoriai – Vincas Sruoginis, Jonas Ohmanas, Markas Johnstonas – padėkojo už sunkaus, ilgo ir Lietuvos ateičiai prasmingo darbo įvertinimą. 

Žiuri komisija, kurią sudarė Rytis Zemkauskas, Kristina Buožytė ir Kristupas Sabolius išrinko geriausią studentišką kino darbą, kuriuo tapo filmas „Etiudas“, sukurtas režisierės Austėjos Urbaitės. Komisijos simpatijų ir specialaus paminėjimo sulaukė režisieriaus Vytauto Juozėno filmas „Chronos ABC“.

Viso festivalio metu kino žiūrovai portale Žmonės.lt balsavo už geriausią 2014-ųjų metų Lietuvos kino aktorę. Dėl apdovanojimo varžėsi puikius vaidmenis sukūrusios Beata Tiškevič – Hasanova, Jurgita Jurkutė – Širvaitė ir Sandra Daukšaitė – Petrulienė. Geriausia iš jų pripažinta Jurgita Jurkutė – Širvaitė, kurią šiais metais išvydome filmuose “Vardas tamsoje” bei “Valentinas už durų”.

Pirmą kartą festivalio istorijoje buvo renkamas ir geriausiais aktorius. Dėl apdovanojimo rungėsi Giedrius Savickas, Andrius Bialobževskis ir Kostas Smoriginas. Žiūrovai nusprendė, kad šiais metais labiausiai šio titulo nusipelnė Giedrius Savickas.

„Kino pavasaris“ kartu su Lietuvos literatūros vertimų sąjunga siekdami paskatinti jautrumą kino vertimo kokybei rinko geriausią festivalio filmo vertėją. Įvertintos net dvi vertėjos – Ieva Mažeikaitė už filmo „Neapolio dainos“ ir Goda Lūčiūnienė už filmų „Raketa“ ir „Virtiniai“ vertimus į lietuvių kalbą.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1