Picture
Šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet kviečia pasimėgauti ne viena juosta apie garsius  ir novatoriškus pasaulio menininkus bei pasimėgauti išskirtine vaizdo bei muzikos sinteze. Visai tai  festivalio programos dalyse „Visos mūzos“  bei  „Muzika, keičianti pasaulį“.

Programos dalyje „Visos mūzos“ atskleidžiami jaudinantys menininkų portretai. Vienas iš jų – dokumentiniame filme „Antonas Corbijnas: skersai išilgai“. Tai pasakojimas apie tarptautiniu mastu žinomo olandų fotografo ir kino kūrėjo, Antono Corjbino, asmenybę.  Jis pelnė pripažinimą ikoniškomis muzikos žvaigždžių („Joy Division“, „U2“, Mileso Daviso, Björk) fotografijomis, grupių „Depeche Mode“, „Nirvana“, „Metallica“ ir daugelio kitų atlikėjų muzikiniais vaizdo klipais.

Dar vienas  dėmesio vertas portretas - fotografo Billo Cunninghamo, įamžinančio miesto aukštuomenę, ekscentrikus ir visa tai, kas telpa tarp jų.  Filme „Billo Cunninghamo Niujorkas“ atskleidžiama subtili ir šmaikšti į devintąją dešimtį įžengusio „New York Times“ fotografo ir visuomenės metraštininko Billo Cunninghamo asmenybė. Ištisus dešimtmečius šis dviračiu važinėjantis kultūros antropologas aistringai ir išradingai fiksuoja gatvės mados tendencijas ir aukštuomenės labdaros renginius.


Picture
Užburiančios,  novatoriškos ir kontroversiškos performansų menininkės Marinos  Abramović gerbėjai neturėtų praleisti progos pamatyti kino juostą  „Marina Abramović: dalyvauja menininkė“.  Viliojanti, bebaimė ir stebinanti Marina Abramović jau kone keturiasdešimtmetį plečia meno sąvokos ribas. Filme stebime menininkę, besiruošiančią vienam svarbiausių momentų jos karjeroje – didžiulei retrospektyvai Niujorko moderniojo meno muziejuje (MoMA).

„Visos mūzos“ programos dalyje tiek Kaune, tiek ir Vilniuje taip pat galite pamatyti šiuos dėmesio vertus filmus: „Ai Wewei niekada nesigaili“ apie garsiausią Kinijos šiuolaikinį menininką Ai Weiwei, apie tai, kaip meno kūriniai atspindi ir keičia kasdienes patirtis filme „Muziejaus darbo valandos“,   kartu su architektu Piero Luigi Nervi  filme „Parabetonas“ paklaidžioti po įspūdingiausius Italijos architektūrinius šedevrus bei  pasimėgauti menų – literatūros, kino - muzikos  sinteze filme   „Sebaldo kantrybė“.

Melomanams siūlome nepraleisti progos  pamatyti  kino juostą „„Turning“ su „Anthony and the Johnsons““, kuri pristatoma  „Muzika, keičianti pasaulį“ programos dalyje. Šioje kino juostoje sujungiamos dainininko Anthony jausmingos dainos ir Ch. Atlaso kurti hipnotizuojantys vaizdai. Elektrinės gitaros gerbėjams -  įkvepianti  istorijoje apie svajones, meilę ir žmogaus dvasios tvirtumą – „Jasonas Beckeris: vis dar gyvas“. Filme vaizduojamas gitaristo Jasono Beckerio kelias nuo pirmųjų gitaros pamokų iki kvietimo groti žymaus muzikanto Davido Lee Rotho grupėje.

Amerikiečio medijų menininko ir kino kūrėjo Billo Morrisono įkvepiantis dokumentinis filmas „Kalnakasių himnai“ pasakos apie buvusias angliakasių bendruomenes Šiaurės Rytų Anglijoje. Pasakojimas rutuliojasi visiškai be žodžių, tačiau vaizdą sustiprina nepaprastas garso takelis, sukurtas islando kompozitoriaus Jóhanno Jóhannssono.

Po sudėtingų gyvenimiškų istorijų,  nuotaiką praskaidrins  muzikinis filmas „Senelės įrašų studija“. Tai juosta apie brandaus 70 metų amžiaus sulaukusią moteriškę, kuri pradėjo įrašinėti ir leisti savo muziką tiesiai iš svetainės. Po 7 metų ji turėjo jau 59 albumus su daugiau nei 600 dainų – tai nesuskaičiuojama daugybė lengvai įsimenančių ekscentriškų kompozicijų, sumiksuotų iš naminių gyvūnų, žaislų, virtuvės rakandų skleidžiamų garsų ir klavišinių instrumentų melodijų.

Jūsų dėmesio verti ir kiti programos dalies „Muzika, keičianti pasaulį“ filmai: „Balkanų melodija“ apie meilę Rytų Europos muzikai, dainininkės Dolly Parton gerbėjai turėtų išvysti  filmą „Pati sau Dolly Parton“ bei filmas apie muzikos dueto „The Chemical Brothers“ pasirodymą Japonijos „Fuji Rock“ festivalyje „„The Chemical Brothers“: negalvok!“.

Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1