Picture
Filmo „Beždžionių planetos sukilimas“ (orig. „The Rise of the Planet of the Apes“) pagrindinis aktorius James Franco neseniai pareiškė ketinantis išleisti solinį muzikinį albumą.

Išgirdęs šią žinią į pagalbą aktoriui atskubėjo geras jo draugas Kalupas Linzy, garsėjantis savo pomėgiu persirenginėti moterimi. Riboto tiražo muzikinis albumas, pavadinimu „Turn It Up“ dienos šviesą išvydo liepos 12 dieną. Jis buvo išleistas skaitmeniniu būdu bei 7 colių (apie 17,8cm) plokštelėse. Nepaisant riboto tiražo, daugelis albumo dainų jau dabar yra lengvai pasiekiamos internete, pvz., „Turn It Up“ („So We Can Turn It Out“) bei „Rising“ („Both Sides Now“), kurioms planuojama sukurti video klipus.

Muzikos link krypsta beždžionių prižiūrėtoją filme „Beždžionių planetos sukilimas“ vadinančio, Hario Poterio žvaigždės, aktoriaus Tomo Feltono širdis. Įkvėptas žymaus reperio Snoop Doggo, viename interviu aktorius užsiminė, jog pasirašė sutartį su neskelbiama leidybos kompanija ir norėtų sukurti grupę, panašią į Didžiosios Britanijos hip-hopo atlikėjus „N-Dubz“.

Juostos „Beždžionių planetos sukilimas“ scenarijaus autorius Rickas Jaffas pasakojo, jog filmo scenarijus gimė visai atsitiktinai. „Skaitant vietinę spaudą, į akis vis krisdavo antraštės apie šimpanzes, puolančias žmones. Net kelis dešimtmečius praleidę su jas auginančiais žmonėmis, suerzintos beždžionės žmones užpuldavo be jokio gailesčio. Tuo pat metu domėjausi bandymais su gyvūnais ir genetiniais tyrimais. Vieną dieną, kai visa informacija mano galvoje susigulėjo, staiga suvokiau, jog visa ši medžiaga – tobulas pagrindas filmo scenarijui! Tuomet kreipiausi į savo kolegę Amandą Silver, su kuria dirbome keliuose projektuose. Iš pradžių ji pareiškė, jog aš beprotis, tačiau vėliau ji pati užsidegė idėja parašyti scenarijų,“ – pasakojo filmo scenarijaus autorius R.Jaffas.

R.Jaffas itin gyrė fimo režisierių Rupertą Wyattą. Anot scenarijaus autoriaus, režisierius yra itin atidus ir dėmesingas detalėms, kas yra itin svarbu šiame filme. Be to, R.Wyattas didelį dėmesį teikia emociniam siužeto vystymuisi ir geba savo viziją perteikti filmavimo trupei, tad net neabejojama, jog „Beždžionių planetos sukilimas“ bus nugludintas iki menkiausių detalių.

Nors juostoje neišgirsime dainuojančių aktorių Jameso Franco ir Tomo Feltono, spėjama, jog „Beždžionių planetos sukilimo“ sėkmė J. Franco, žibėjusį filmuose „127 valandos“ (orig. „127 Hours“), „Žmogus voras“ (orig. „Spider Man“), „Milkas“ (orig. „Milk“) bei „Mari Huanos ekspresas“ (orig. „Pineapple Express“) gali paversti vienu daugiausiai uždirbančių Holivudo aktorių. Kai kurie kino kritikai įžvelgia ir Drako Smirdžiaus vaidmenyje karjerą pradėjusio aktoriaus T.Feltono potencialą ir tvirtina, jog uoliu darbu vaikinas gali pasiekti pačią Holivudo viršūnę.

„Beždžionių planetos sukilimas“ – tai pirmoji istorijoje kino juosta, kurioje istorija papasakota iš gyvūno pažiūros taško. Gyvūno, kuris panašėja į žmogų savo protiniais gebėjimais, geba strateguoti ir sukelti tikrą revoliuciją. Filmavimo grupė negailėjo aplodismentų persikūnijimo meistrui, aktoriui Andy Serkisui, ekrane jau ne pirmą kartą virstančiam gyvūnu ir ištisą dešimtmetį dirbančiam su moderniausiomis technologijomis. King Kongas, Smygolas/Golumas iš „Žiedų Valdovo“ (orig. „The Lord Of The Rings“), šimpanzė, vardu Cezaris, - regis, A. Serkisui nėra lygių.

Kaip teigia filmo kūrėjai, „Beždžionių planetos sukilimas“ – tai aukščiausias pilotažas specialiųjų efektų kūrime, smarkiai pranokstantis 2009-aisiais Oskarą už specialiuosius efektus pelniusį „Įsikūnijimą“ (orig. „Avatar“). Šiam filmui efektus kūrė specialiųjų efektų pionieriai – „WETA Digital“ studijos specialistai, visa galva pranokstantys kitus ir esantys bene brangiausiai apmokamais šių dienų specialiųjų efektų kūrėjais. Jie pasauliui padovano „Žiedų valdovo“ (orig. „The Lord Of The Rings“), „King Kongo“ (orig. „King Kong“) ir „Įsikūnijimo“ (orig. „Avatar“) specialiuosius efektus.

Filmas „Beždžionių planetos sukilimas“ pasakoja apie jauną mokslininką Vilą (akt. James Franco), kuris vykdo genetinius eksperimentus su beždžionėmis. Tirdamas naujus vaistus vyras pastebi stulbinantį jų šalutinį efektą – medikamentas keliskart padidina beždžionių intelektą. Bandymams atgabentų gyvūnų būryje esantis primatas Cezaris (akt. Andy Serkis), staiga pradeda suvokti, jog visuomenėje beždžionės nėra lygios žmogui. Suaktyvinta smegenų veikla besivadovaujantis primatas savo gentainius prilygina žmonėms ir siekia ištaisyti šią neteisybę. Cezaris ragina savo gentainius sukilti ir padaryti galą žmonių viešpatavimui pasaulyje. Tai – kova dėl išlikimo ir teisės vadintis aukščiausia rūšimi.

Moksliniai tyrimai, beždžionių intelekto ribos ir nepamirštamas veiksmas kine jau nuo rugpjūčio 5 dienos.
Nuotraukos ir informacija www.forumcinemas.ltLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1