Picture
Sausio 14-osios rytą Lietuvos laiku Los Andželo „Beverly Hilton“ viešbutyje įvyko jubiliejinė, 70-oji Auksinių gaublių apdovanojimų ceremonija, teikiama Holivudo užsienio spaudos asociacijos (angl. Hollywood Foreign Press Association, HFPA) ir laikoma jaunesniuoju Oskarų apdovanojimų ceremonijos broliu. Vieni pretižiškiausių kino pramonės apdovanojimų neretai vadinami generaline Oskarų repeticija ir žymi kino apdovanojimų sezono pradžią. Priešingai negu vyresnysis brolis Oskaras, Auksinių gaublių apdovanojimų įteikimo vakaras pasižymi neformalumu ir tvyrančia laisvesne atmosfera bei apdovanoja labiausiai ne tik kino, tačiau ir televizijos pramonei nusipelniusias asmenybes bei jų darbus.

Šiemet Holivudo užsienio spaudos asociacija savo favoritu paskelbė Beną Afflecką, trečiąjį režisūrinį jo darbą, biografinę – istorinę dramą „Argo“, apdovanojusi dviem pagrindinėmis ceremonijos statulėlėmis už geriausią režisūrą ir geriausią filmą dramos kategorijoje. Sausio 14-osios vakarą triumfavęs aktorius aplenkė tokius pripažintus kino grandus kaip Angas Lee, Stevenas Spielbergas, Quentinas Tarantino ir Kathryn Bigelow, tapdamas metų režisieriumi.

Picture
Apdovanojimų skaičiumi „Argo“ aplenkė Tomo Hooperio miuziklas „Vargdieniai“, sukurtas remiantis garsiausiu pasaulio miuziklu ir laikomas vienu iš Oskarų favoritų. Tris Auksinius gaublius pelnęs filmas perrašė miuziklų kūrimo istoriją, pelnydamas kino kritikų liaupses ir pripažinimą. Filmo „Karaliaus kalba“ režisieriaus muzikinė drama ne tik buvo apdovanota kaip geriausias metų miuziklas, tačiau ir pelnė apdovanojimus jame vaidinusiems aktoriams, kino kritikų teigimu, atlikusiems geriausius savo karjeros vaidmenis. Vardan filmo ne tik ilgus plaukus paaukojusi, tačiau ir alinančioms dietos save pasmerkusi Anne Hathaway pelnė apdovanojimą kaip geriausia antrojo plano aktorė. Spaudos atstovams Auksiniu gaubliu apdovanota moteris pasakojo būdama aštuonerių ant scenos pamačiusi Fantinos vaidmenį atliekančią jos mamą ir jau tuomet svajojusi vieną dieną atlikti šį vaidmenį. „Pamaniau, jog per penkiolika minučių kino ekrane pavaizduoti asmenybės griūtį yra profesinis iššūkis“,- priėmusį jį tikino moteris. „Man ir daugeliui kitų žmonių šis miuziklas reiškia labai daug – taip norėjau būti šio projekto dalimi, jog būčiau sutikusi vaidinti net muškietą, tačiau man pasisekė – gavau nuostabų vaidmenį ir nuostabią dainą“, - jaudinančiai kalbėjo A. Hathaway, Fantinos vaidmenį vadindama sudėtingiausiu ir įdomiausiu savo karjeroje.

Jos kolega, ne ką mažesniems išvaizdos pokyčiams ryžęsis aktorius Hugh Jackmanas, ryžęsis organizmo dehidratacijai bei numetęs, o vėliau itin greitai priaugęs apie 14 kilogramų svorio, triumfavo tapdamas geriausiu aktoriumi miuziklo ar dramos kategorijoje. Spaudos atstovams vyras prisipažino, jog vaidmuo šiame filme – nepamirštama patirtis. „Kiekvieną dieną dėkoju žvaigždėms už tai, jog gavau šį vaidmenį“, - teigė aktorius.

Užsienio kino apžvalgininkų proveržiu kine vadinama juosta sausio 4-ąją startavo ir Lietuvoje. Šiuo metu didžiuosiuose kino ekranuose vis dar rodomas filmas kino kritikų teigimu, vertas kiekvieno žiūrovo dėmesio. Anot DailyMail apžvalgininko Chriso Tookey, „praleisti „Vargdienius“ tai tas pats kas pramiegoti 2013-uosius metus.“

Picture
Sėkmingai viso pasaulio didžiuosiuose kino ekranuose startuojantis filmas pasakoja XIX amžiaus Prancūzijoje besirutuliojančią istoriją. Rūstaus policijos pareigūno Žavero (akt. Russell Crowe) persekiojamas katorgininkas Žanas Valžanas (akt. Hugh Jackman) ryžtasi kardinalioms gyvenimo permainoms, imdamasis globoti Fantinos (akt. Anne Hathaway) dukterį Kozetę (akt. Amanda Seyfried) ir, nepaisant praeities nuodėmių, siekdamas įžengti į geresnį rytojų bei pradėti naują gyvenimo etapą...

Be apdovanojimų neliko ir kino maištininkas Quentinas Tarantino pelnęs Auksinį gaublį už geriausią scenarijų. Naujasis režisieriaus filmas, vesternas „Ištrūkęs Džango“ pelnė apdovanojimą aktoriui Christopheriui Waltzui, tapusiam geriausiu antrojo plano aktoriumi. Vienu įspūdingiausių pastarojo dešimtmečių vadinamas filmas Lietuvoje startuos sausio 18 dieną.

Garbės Auksinį gaublį (Cecilio B. DeMille vardo premiją) už indėlį į kino pramonę pelnė dukart Oskaro laureatė Jodie Foster, Auksinių gaublių įteikimo ceremoniją pagyvinusi savo kalba ir netikėtu prisipažinimu apie seksualinę savo orientaciją.

Pasibaigus Auksinių gaublių apdovanojimų ceremonijai belieka laukti vasario 24-osios, kuomet paaiškės Oskarų laureatai. Kas triumfuos išsinešdamas daugiausia apdovanojimų – „Pi gyvenimas“, „Linkolnas“, „Vargdieniai“, o galbūt „Ištrūkęs Džango“ ar „Taikinys Nr. 1“?
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1