Picture
Rugpjūčio 19 dieną Šiuolaikinio meno centro kiemelyje vykstančiame projekte „Kinas po žvaigždėmis” žiūrovams bus pristatyta „Oskaru” apdovanotos kriminalinės dramos „Paslaptis jų akyse” premjera. Šeštadienį tarptautinį pripažinimą pelnęs režisieriaus Juano Josés Campanella’os filmas persikels po stogu – į duris naujam sezonui atvėrusio kino teatro „Pasaka” sales.

Ispanijos pilietybę turintis, Buenos Airėse gimęs režisierius ir scenaristas Juanas José Campanella puikiai pažįstamas lietuvių auditorijai - jis prisidėjo prie populiarių televizijos serialų „Įstatymas ir tvarka“, „Daktaras Hausas” kūrimo. 2001 metais Amerikos kino ir meno akademijos premijai už romantinę komediją „Nuotakos sūnus“ nominuotas režisierius po 5 metų darbo Holivude grįžo prie ispaniško kino ir 2009-aisiais „nuskynė” „Oskarą” su nauju filmu “Paslaptis jų akyse”.
Mūsų akys nemeluoja, kai tyrai mylime, jaučiame baimę, padarome kažką negero ar saugome reikšmingą paslaptį.

Pagrindinis filmo veikėjas, buvęs detektyvas Bendžaminas Esposito (aktorius Ricardo Darín) rašo kriminalinį romaną ir prisimena kadaise jo paties tirtą jaunos merginos išprievartavimo ir nužudymo bylą, kuri neduoda jam ramybės net 25 metus. Tiek pat laiko jis slapta myli tardytojų padalinio vadovę Menendes Heistings (aktorė Soledad Vilamil). Detektyvas taip ir nesugebėjo rasti tikrųjų nusikaltėlių todėl iš naujo analizuoja įkalčius ir painią nusikaltimo istoriją. Prisiminimai nukelia Bendžaminą į 1970-uosius, kuomet Argentinoje įsigalėjo karinė chunta, o šalies teismuose klestėjo korupcija. Kelionė laiku atskleidžia ne tik nusikaltimo, bet ir neišpažintų jausmų istoriją.
Įtampa ir nežinomybė kausto dėmesį iki paskutiniųjų filmo minučių, kol Bendžaminas Esposito apklausia neatskleisto nusikaltimo liudininkus, sugalvoja tinkamą pabaigą knygai ir apsisprendžia dėl širdį draskančių jausmų.
Šią simbolių ir netikėtumų kupiną misteriją kritikai vadina klasikiniu, gražiu ir tiesiogine to žodžio prasme tradiciškai “sukaltu” kinu, kuriame idealiai dera pasirinkta tema, pasakojimo tonas ir režisieriaus bei aktorių talentas.

Geriausiu Amerikos kino akademijos 2009 m. filmu užsienio kalba pripažintas kriminalinis trileris „Paslaptis jų akyse“ dalyvavo San Sebastiano kino festivalio konkursinėje programoje, buvo nominuotas devynioms Ispanijos nacionalinio kino „Goya“ premijoms ir laimėjo 5 prizus Havanos kino festivalyje.

Kino teatre „Pasaka” filmą „Paslaptis jų akyse” žiūrėkite nuo rugpjūčio 20 dienos.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1