Picture
www.photography-edu.com
Šiandien startuoja nauja www.kinokadras.lt skiltis, pavadinimu „Rusijos kinas“. Pavadinimas kalba pats už save, tad manau, jog plačiau pristatinėti nereikia. Kodėl būtent Rusijos kinas? Kodėl ne Prancūzijos, Italijos, Kinijos? Todėl, kad Rusijos kinas turi ilgametes kino tradicijas, yra itin mėgiamas kino kritikų ir gurmanų, ypatingai vertinamas tarptautinėje arenoje ir koja kojon žengiantis su naujausiais kino laimėjimais. Todėl, kad kaimyninė šalis – gigantė žino kas yra geras kinas ir su kuo jis valgomas. Todėl, kad lietuvių kino aktoriai ir režisieriai aktyviai bendradarbiauja su kaimynais rusais. Todėl, kad atėjo metas pažinti kitokį kiną.

Ačiū skaitytojui Artiomui už idėją ir Arturui už pagalbą ją įgyvendinant.


  
bohema
8/2/2011 01:07:56 am

Šaunu,kad atsirado nauja skiltis. Mėgstu rusišką kiną. Bet visai gerai būtų ir prancūziškas, itališkas ir koks kitoks.Žodžiu lauksim

Reply
12
8/2/2011 02:09:51 am

labiausiai įsiminęs rusų kinas man yra "12". Man tai šedevras. Nuostabi vaidyba, nuostabus režisierius. Mielai pažiūrėčiau dar kartą. Gal kas matėt taipogi jį? patiko?

Reply
Kuzia
8/2/2011 09:37:07 pm

Oooo,pagaliau sulaukiau rusjios:)
12 mačiau,patiko,bet ne šedevras:)

Reply
sanja
18/3/2011 04:56:38 am

Kuzia o kokie yra šedevrai? Pavardink kelius paziuresim:)

Reply
KeyKey
7/4/2011 08:33:21 pm

O tai Prancūzų kinas neturi tradicijų ir nėra vartinamas gurmanų? O Norvegų kinas?

Ir kas ten taip vertina rusų kiną? Jeigu vertinti pagal tai, kiek kuriose šalyse rusiški filmai surinko pinigų, nes tai parodo lankomumą ir žiūrovų simpatijas, tai rusišką kiną žiūri tik pati Rusija ir buvusios sovietinio bloko šalys.

Reply
8/4/2011 04:59:09 am

KeyKey,
Kaip jau minėjau Pradžioje, rubrikos apie Rusijos kiną pageidavo www.kinokadras.lt skaitytojai.
Jeigu manote, kad šios šalies kiną žiūri tik posovietinės šalys, skubu priminti, kad Rusijos kinas yra labai vertinamas JAV ir Skandinavų šalyse, o apie Oskarus ir kitus garbingus tarptautinių festivalių apdovanojimus, susižertus rusų kino juostų turbūt net nereikia priminti, nes, kaip mantau, dedatės nusimanantis apie kiną? :) Ne visas rusų kinas yra banalios komedijos ir "Naša Russia" serialas, tad pagal tai vertinti visos šalies kino pramonės tiesiog negalima.

Reply
KeyKey
8/4/2011 08:06:11 pm

Tada galime kalbėti pavyzdžiais, be Tarkovskio ir be Timuro Betmambetovo nuėjusio į Holivudą daugiau rusų kūrėjų ir jų filmų tarptautinėje erdvėje aš nepastebiu.
Net šiemet Oskarams nominuotas, kaip geriausias užsienio filmas "Kraj" ("The Edge") yra rimtesniuose apžvalgų ir kritikų puslapiuose nepastebėtas: http://www.rottentomatoes.com/m/kray/

Sakykite ką norite, bet niekad nepatikėsiu, kad rusų kinas yra geriau žinomas tarptautinėje erdvėje nei prancūzų.
Kas link "skaitytojai pageidauja", tai pagal komentarus matau, kad tik vienintelis lankytojas, slapyvardžiu Artiom, paprašė rusiško kino. O aš vienintelis (kol kas) prašau prancūziško kino ir lietuviško :)
Suprantu, kad skoniai skiriasi, yra filmų kiekvienai amžiaus, lyties ir išsilavinimo grupei. Bet siūlau vengti pernelyg tikrovės neatitinkančių pareiškimų, kad rusų kinas yra "oi, oi, koks lygis pasaulyje".
Rusų kino rubrika reikalinga, nes kaip sakiau, lietuviai žiūri daug rusiško kino, nes yra buvusio sovietinio bloko šalis. Tačiau visų pirma turėjo atsirasti lietuviško kino rubrika.

Reply
Nercė
9/4/2011 12:23:01 am

Aš esu kinokadro skaitytoja nuo pat jo atsiradimo, tad matau kaip jis kaskart vis pilnėja ir atsiranda vis kažkas naujo (naujos rubrikos, nauji filmai, nauja info).Tad mielas (ar miela) KeyKey būkite kantresnis ir tikiu, jog čia bus pačių įvairiausių rubrikų. Ne per dieną ir ne iš karto viskas pasidaro :). Man kinokadras yra dabar tarsi "dešinioji ranka" , kuri visada pataria su kokiu kino filmu praleisti vakarą. Ir linkiu jiems kuo geriausios sėkmės ir su nekantrumu laukiu jų naujų filmų ir,aišku, naujų temų.

Reply
9/4/2011 12:37:38 am

KeyKey,

Jeigu domitės kinu kaip kad deklaruojate, keista, kad žinote, jog iki Holivudo nukeliavo tik Tarkovskis ir Bekmambetovas, paskutiniu metu tarp kitko labai nukomerciškėjęs. Iš tiesų labai apmdaudu, jog žinote tik šiuos du kino kūrėjus.

Pateiksiu kelis pavyzdžius - Talankino "Čaikovskis" pretendavo į du Oskarus, Bondarčiuko "Karas ir taika" irgi. Pastarasis vieną statulėlę iškovojo. O kur dar garsieji Michalkovo "Vėjo nublokšti" (apie juos tai iš tiesų kalbėjo ne tik Rusija ir tas filmas buvo savotiškai kultinis), legendinis Menšovo "Maskva netiki ašaromos" (manau komentarų nereikia) ir kiti, gavę Oskarus geriausio užsienio filmo kategorijoje, o kur dar Petrovo 2000 - aisiais iškovotas Oskaras už animacinį "Senis ir jūra". Apie rusiško kino nominacijas Oskarams jau neminėsiu :)

Taip pat turiu jus pataisyti - "Kraj" šiemet nebuvo nominuotas Oskarams. Rusija tik pateikė paraišką ir filmas buvo tik vienas iš pretendentų būti nominuotam, lygiai taip pat kaip ir latviškoji "Amaya".

Be to, kodėl kalbame tik apie Oskarus ir Holivudą? Juk egizstuoja daugybė prestižinių, garsių ir kokybiškų Europos kino apdovanojimų ir festivalių, kuriuose gaunami prizai yra ne mažiau garbingi už garsųjį Kino Akademijos apdovanojimą.

Dėl žinomumo ir rusų kino išaukštinimo - argi aš sakiau, kad rusų kinas žinomas geriau nei prancūzų? Ar mano žodžiuose matote tai, ką norite matyti? :) O dėl skaitytojų - ne visi jie rašo komentarus - dalis mieliau bendrauja elektroniniu paštu.

Dėl lietuviško ir prancūziško kino rubrikų galiu pasakyti tik tiek, kad tokios yra planuose, tačiau atsiras tikrai ne šiandien, rytoj ar šią savaitę. Tad jeigu ir toliau liksite ištikimu www.kinokadras.lt skaitytoju, pamatysite kaip laikui bėgant mes plečiamės ir, orams šiltėjant, galbūt sulauksite pageidaujamų rubrikų :)

Sėkmės!

Reply
KeyKey
9/4/2011 06:40:35 am

Nesakiau, kad nežinau kitų rusų kino kūrėjų, sakau, kad nematau kalbant / apkalbant / tyrinėjant rusų autorių tarptautinėje erdvėje. Daug dėmesio skiriu kinematografijai, režisūrai, tai kartais kaip ką nors originalesnio dar pamini "Russian Ark", bet tik techninių savybių.
Žinau ir matęs esu Bondarčiuko "Karą ir taiką" ir kitus filmus, bet apie juos niekas nekalba. Dažnai pasiskaitau filmų kritikas, tai būna lygina filmą su anksčiau kurtais, tai neteko dar skaityti, kad lygintų kokį filmą su rusišku. Jeigu ką ir kritikai mini, tai tik kartais Tarkovskį.
Dėl "Kray" suklydau, ne Oskarams, o Auksiniuose gaubliuose buvo nominuotas geriausio užsienietiško filmo kategorijoje.

Reply
9/4/2011 08:48:13 pm

Žinote, man peršasi tik viena išvada - arba esate tiesiog nusivylęs rusų kinu, arba skaitote ne tai ką reikia, nes teigti, kad apie rusų kiną niekas nekalba yra mažų mažiausiai netaktiška ir neteisinga, nes šis teiginys neatspindi tikrovės.
Beje, kino kritikai irgi žmonės, tad aklai pasitikėti jų recenzijomis ir komentarais taip pat negalima.

Reply
KeyKey
10/4/2011 09:31:44 pm

Manau tai priklauso nuo to, kur jūs skaitote apie kiną.
Jeigu skaitote populiariausias kino filmų apžvalgų svetaines, tai ten nepastebėjau, kas kalbėtų apie rusišką kiną.
Taip pat skaitant įvairių dabar kuriančių režisierių, scenaristų, kinematografų puslapius ir interviu, taip pat jie KAŽKODĖL neieško įkvėpimo rusiškame kine, bet nuolatos linksniuojami kitų šalių kino kūrėjai. Todėl mane ir nustebino pareiškimas, kad rusiškas kinas yra labai gerai žinomas pasaulyje.

Reply
Raktaspraktas
11/4/2011 03:48:43 am

Teisingos išvados, aš irgi manau kad nieko gero iš to rusų kino. Niūri realybė postsovietinės aplinkos. Kam ji gali būti įdomi sotaus kapitalizmo šalyse? Kokį ten galima rast įkvėpimą? Nusivylimą nebent... Džiugu matyti, kad kai kurie būtent jį ir yra suradę.

Reply
Ziurovas
10/4/2013 09:16:50 am

Joo, sutinku su Raktaspraktas. Kazkam nusivylimas yra isisaknijes iki kaulu :)
Beje, paaiskinkit man kasnors teigini, kad "nuejimas iki Holivudo" yra tavo darbo kine ivertinimas.

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1