Picture
www.oscars.org
Vasario 27 dienos vakarą Los Andželo „Kodak“ teatre vyko prestižiškiausi ir laukiamiausi kino pramonės apdovanojimai – garbingieji Oskarai, kurių ceremoniją vedė jauniausi visų laikų vedėjai – aktoriai James Franco ir Anne Hathaway, su jiems patikėta užduotimi susitvarkę ne taip puikiai kaip senieji Holivudo vilkai. Jaunoji aktorių porelė dirbo ne kaip vienas kumštis, o kaip du pavieniai vedėjai, kartais ne visai taikliai susišnekantys vienas su kitu. James vietomis nekreipė jokio dėmesio į Anne ir atrodė tarsi savimi patenkintas narcizas, o pastaroji visaip nėrėsi iš kailio spygaudama, klykaudama ir gestikuliuodama ne laiku ir ne vietoje.

Viena trumpiausių pastarojo laikmečio ceremonijų truko tik tris valandas dešimt minučių ir baigėsi nedidelio biudžeto (15 mln. JAV dolerių) juostos triumfu apie miknių karalių Jurgį VI.  Tom Hooper biografinė - istorinė drama „Karaliaus kalba“ (The King's Speech) iš „Kodak“ teatro išsinešė net 4 garbingus Oskarus (geriausias režisierius, geriausias originalus scenarijus, geriausias aktorius, geriausias metų filmas). Atsiimdamas pirmąjį savo karjeroje apdovanojimą Tom Hooper palinkėjo dažniau klausytis mamų, nes būtent režisieriaus mama padovanojo sūnui idėją, vėliau tapusią geriausiu metų filmu.

Picture
James Franco ir Anne Hathaway
O toliau prasidėjo siurprizai, kurių, prisipažinsiu, šiemet visai nesitikėjau. Geriausiu operatoriumi buvo pripažintas Wally Pfister, filmavęs Christopherio Nolano mistinę veiksmo juostą „Pradžia“ („Inception“) ir nušluostęs nosį absoliučiu favoritu laikytam Roger Deakins, nominuotam už „Tikrą išbandymą“ („True Grit“). Galiausiai vakaro metu „Pradžia“ visai netikėtai susižėrė 4 Oskarus ir jų skaičiumi prilygo „Karaliaus kalbai“. Beje, visi „Pradžios“ gauti Oskarai buvo daugiau techninio pobūdžio – geriausias operatorius, geriausi specialieji efektai, geriausias garsas ir garso suvedimas.

Aktorių nominacijose, kaip ir buvo tikėtasi, triumfavo Colin Firth, Natalie Portman, Christian Bale ir Melissa Leo, kuri nesusilaikė nepasiplūdusi keiksmais. Laimei, garso režisieriai tiesioginės transliacijos metu sugebėjo nutildyti aktorę šiai ištarus tik pirmąją keiksmo raidę.

Picture
Melissa Leo
Sakydamas padėkos kalbą Christianas Bale pažadėjo nesikeikti kaip tai padarė jau minėta jo partnerė iš filmo „Kovotojas“ („The Fighter“), dėkojo savo nuostabiai žmonai ir dukrai, o vėliau užkulisiuose prasitarė, jog daugiau neketina kankinti savo kūno ir nėra pasiryžęs dar kartą taip drastiškai lieknėti vardan vaidmens, kadangi jaučiasi senstantis ir bijo padaryti žalą organizmui.

Kaip ir kasmet, ceremonija neapsiėjo be veteranų – Oskarą už geriausią antraplanį vaidmenį Melissai Leo įteikę 94 – erių kino senbuvis aktorius Kirk Douglas, negailėjęs komplimentų vakaro vedėjai Anne Hathaway, flirtavęs su Melissa Leo ir ne kartą svaidęsis linksmais juokeliais kitų atžvilgiu.
   

Picture
Geoffrey Rush ir Colin Firth
Antruoju vakaro veteranu tapo aktorius Billy Crystal, net aštuonis kartus buvęs Oskarų ceremonijos vedėju ir šiuo skaičiumi nusileidęs tik aktoriui Bob Hope, kurio sąskaitoje – 18 Amerikos Kino akademijos ceremonijų. Billy Crystal laidė juokus ir prisiminė laikus, kuomet vakaro vedėju buvo 2003 – aisiais miręs Bob Hope, sulaukęs net 100 metų.

Pati ceremonija praėjo be didelių nesklandumų, jeigu neminėsime keikūnės Melissos Leo, vėliau labai susigėdusios ir viešai atsiprašiusios dėl nederamo savo elgesio.

Picture
Christian Bale
Natalie Portman, atsiimdama Oskarą verkė, dėkojo tėvams, suteikusiems jai gyvybę, režisieriams, kurie ją samdo, ir, žinoma, mylimajam, choreografui Benjamin Millepied, kurį sutiko "Juodosios gulbės" filmavimo aikštelėje. Susigraudino ir Colinas Firthas, bandęs juokauti, kad nemanė esantis toks jautrus. Aaron Sorkin, pelnęs Oskarą už geriausią adaptuotą scenarijų filmui „Socialinis tinklas“ („The Social Network“) prisipažino bijantys rašyti naują scenarijų, tik neaišku ar jis bijo gauti dar vieną Oskarą ar bijo, jog laimė gyvenime nusišypso tik vieną kartą. David Seidler, geriausio originalaus scenarijaus autorius, dėkojo Anglijos karalienei, kuri neįkalino jo Londono Taueryje už angliškus keiksmus iš F raidės, gausiai naudotus juostoje „Karaliaus kalba“. Scenarijaus autorius nepamiršo ir savo vaikų, "tikėjusių tėčiu taip, kaip aš tikiu jais".
Picture
Penélope Cruz ir Javier Bardem
Jeigu Oskarai mane maloniai nustebino apdovanojimų atžvilgiu, tai nuvylė kino žvaigždžių apranga. Kaip jau minėjau – Amerikos kino akademijos apdovanojimai – patys prestižiškiausi, prabangiausi ir visokie kitokie –iausi kino pasaulyje. Deja, aprangos kodas bylojo ką kita... Moterys, bandydamos perspjauti viena kitą atrodė gana blankiai, kai kurios atvirkščiai – per ryškiai. Žiūrint apdovanojimų ceremoniją, o vėliau peržiūrint nuotraukas tik kelios jų sulaukė gilaus atodūsio ir minties, jog atrodo įspūdingai. Šiuo klausimu norėčiau išskirti Cate Blanchett, kuri net ir su dieniniu makiažu, bei iš pirmo žvilgsnio (bet tik iš pirmo žvilgsnio) paprasta suknele spinduliavo pasitikėjimą savimi, eleganciją, moteriškumą bei atrodė pritrenkiančiai žavinga. Malonu buvo išvysti neseniai vaikelį pagimdžiusią Penélope Cruz, kuri raudonuoju kilimu žengė įsikibusi į sutuoktinio Javier Bardem parankę, kuris buvo nominuotas geriausio aktoriaus kategorijoje. Sutuoktiniai spinduliavo laimę, o Penélope, apsitempusi raudona suknele gilia iškirpte nė iš tolo nepriminė moters, neseniai susilaukusios kūdikio. Kaip visada žavinga buvo ir besilaukianti Natalie Portman, kurią į sceną atsiimti Oskaro palydėjo būsimas vyras, baleto šokėjas Benjamin Millepied, ceremonijos metu ištikimai buvęs greta.

Picture
Natalie Portman
Štai taip, ramiai ir kukliai baigėsi apdovanojimų ceremonija, laukta ištisus metus. 

Žemiau rasite nugalėtojų sąrašą, o sąrašą su nominantais galie išvysti čia

   
Geriausias filmas:

„Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

   
Geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas:

Colin Firth už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

 

Geriausias pagrindinio vaidmens atlikėja:

Natalie Portman už „Juodoji gulbė“ („Black Swan“)


Geriausias antro plano vaidmens atlikėjas:

Christian Bale už „Kovotojas“ („The Fighter“)


Geriausia antro plano vaidmens atlikėja:

Melissa Leo už „Kovotojas“ („The Fighter“)

   
Geriausias režisierius:

Tom Hooper už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

   
Geriausias originalus scenarijus:

David Seidler už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)


Geriausias adaptuotas scenarijus:

Aaron Sorkin už „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)


Geriausias animacinis filmas:

„Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“)

   
Geriausias užsienio filmas:

„Geresniame pasaulyje“ (angl. „In a Better World“, orig. „Hævnen“) Danija

Picture
Cate Blanchett
Geriausias operatorius:

Wally Pfister už „Pradžia“ („Inception“)

   
Geriausias montažas:

„Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

   
Geriausias meninis apipavidalinimas:

„Alisa Stebuklų šalyje“ („Alice in Wonderland“)

   
Geriausias kostiumų dizainas:

„Alisa Stebuklų šalyje“ („Alice in Wonderland“)

   
Geriausias grimas:

„Vilkolakis“ („The Wolfman“)

   
Geriausias garsas (sound editing):

„Pradžia“ („Inception“)

   
Geriausias kompozitorius:

Trent Reznor, Atticus Ross už „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

   
Geriausia daina:

Randy Newman („We Belong Together“) juostoje „Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“)

   
Geriausias garso suvedimas (sound mixing):

„Pradžia“ („Inception“)

   
Geriausi specialieji efektai:

„Pradžia“ („Inception“)

   
Geriausias dokumentinis filmas:

„Vidinis reikalas“ („Inside Job“)

   
Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas:

„Strangers No More“

   
Geriausias trumpametražis meninis filmas:

„God of Love“

   
Geriausias trumpametražis animacinis filmas:

„The Lost Thing“  

Nuotraukos oscar.go.com, radaronline.com

Ramūnas
1/3/2011 09:47:47 pm

Vakar žiūrėjau per tv6, bet daug ko apie ką rašai ten nebuvo... Supratau, kad transliacija buvo sutrumpinta, bet negi ir iškarpyta?

Reply
1/3/2011 09:53:23 pm

Taip, transliacija buvo ne tik apkarpyta (iš 3h 10min padarė mažiau nei 2h), bet dar ir gerokai cenzūruota, tačiau žiūrovui, stebinčiam transliaciją pirmą kartą, tas neturėjo kristi į akis, kadangi buvo apkarpyta gana neblogai. Vietomis ir aš nepastebėjau, kad kažko trūksta, nors trūko.
Žodžiu, TV6 parodė tai, kas jiems buvo patogu ir ką vertėjo rodyti.
Nusivyliau, kad neparodė visų nominacijų (dokumentikos, trumpametražių, grimo, garso), tarsi demonstruodami, kad kitos nominacijos nėra tokios svarbios.

Reply
Jūratė
5/3/2011 04:13:47 am

Vedėjai tai siaubas, šiandien imdb skaičiau, kad kino akademija pripažino padariusi klaidą juos pasirinkusi, o pati ceremonija kaip visada, ramiai, praktiškai be staigmenų, neskaitant kaip Leo nusikeikė :))

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1