Picture
Kadras iš filmo „Tikras išbandymas“
Sausio 25 dieną, antradienį, JAV Kino akademija paskelbė nominantus šiųmetinei Oskaro premijai gauti. Prestižiškiausi JAV kino apdovanojimai, alsuojantys prabanga ir elegancija, laimėtojams bus įteikti vasario 27 dieną, tiesioginės transliacijos iš Los Andželo teatro „Kodak“ metu. Renginį ves Holivudo aktoriai Anne Hathaway ir James Franco, pretenduojantis gauti geriausio aktoriaus apdovanojimą.

Daugiausia nominacijų, net 12, pelnė senąjį žemyną atstovaujanti drama apie mikčiojantį karalių Jurgį VI „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“). Favorite laikomą juostą vejasi brolių Coen vesternas „Tikras išbandymas“ („True Grit“), susižėręs 10 nominacijų.

Picture
Kadras iš filmo „Socialinis tinklas“
Kaip matome iš nominacijų sąrašo, šiemet aršiausia kova vyks tarp Darren Aronofsky psichologinio trilerio „Juodoji gulbė“ („Black Swan“), Oskaro laureato Danny Boyle biografinės nuotykių dramos „127 valandos“ („127 Hours“), Tom Hooper biografinės dramos „Karaliaus kalba“, brolių Coen vesterno „Tikras išbandymas“, David O. Russell biografinės sportinės dramos „Kovotojas“ („The Fighter“) bei David Fincher dramos „Socialinis tinklas“ („The Social Network“).

Daugelio kritikų absoliučia favorite laikyta drama „Socialinis tinklas“ pelnė 8 nominacijas ir, kaip bebūtų keista, pritilo kalbos apie jai prognozuojamą Oskarą. Taigi, bent jau geriausio filmo kategorijoje intriga išlieka. Kas šiemet išsineš garbingiausią vakaro apdovanojimą?  

O kam jūs skirtumėte savuosius Oskarus?


Visas nominantų sąrašas:

Picture
Kadras iš filmo „Vinterio kaulai“
Geriausias filmas:

 „127 valandos“ („127 Hours“)

„Juodoji gulbė“ („Black Swan“)

„Kovotojas“ („The Fighter“)

„Pradžia“ („Inception“)

„Vaikams viskas gerai“ („The Kids Are All Right“)

„Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

„Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

„Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“)

„Tikras išbandymas“ („True Grit“)

„Vinterio kaulai“ („Winter's Bone“)

Picture
Kadras iš filmo „Karaliaus kalba“
Geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas:

Javier Bardem už „Biutiful“ („Biutiful“)

Jeff Bridges už „Tikras išbandymas“ („True Grit“)

Jesse Eisenberg už „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

Colin Firth už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

James Franco už  „127 valandos“ („127 Hours“)

   
Geriausia pagrindinio vaidmens atlikėja:

Annette Bening už „Vaikams viskas gerai“ („The Kids Are All Right“)

Nicole Kidman už „Triušio urvas“ („Rabbit Hole“)

Jennifer Lawrence už „Vinterio kaulai“ („Winter's Bone“)

Natalie Portman už „Juodoji gulbė“ („Black Swan“)

Michelle Williams už „Liūdnasis valentintadienis“ („Blue Valentine“)

Picture
Kadras iš filmo „Žaislų istorija 3“
Geriausias antro plano vaidmens atlikėjas:

Christian Bale už „Kovotojas“ („The Fighter“)

John Hawkes už „Vinterio kaulai“ („Winter's Bone“)

Jeremy Renner už „Miestas“ („The Town“)

Mark Ruffalo už „Vaikams viskas gerai“ („The Kids Are All Right“)

Geoffrey Rush už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

   
Geriausia antro plano vaidmens atlikėja:

Amy Adams už „Kovotojas“ („The Fighter“)

Helena Bonham Carter už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

Melissa Leo už „Kovotojas“ („The Fighter“)

Hailee Steinfeld už „Tikras išbandymas“ („True Grit“)

Jacki Weaver už „Gyvulių karalystė“ („Animal Kingdom“)


Picture
Kadras iš filmo 'Miestas'
Geriausias originalus scenarijus:

Mike Leigh  už „Dar vieni metai“ („Another Year“)

Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson, Keith Dorrington už „Kovotojas“ („The Fighter“)

Christopher Nolan už „Pradžia“ („Inception“)

Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg už „Vaikams viskas gerai“ („The Kids Are All Right“)

David Seidler už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

 
Geriausias adaptuotas scenarijus:

Danny Boyle, Simon Beaufoy už „127 valandos“ („127 Hours“)

Aaron Sorkin už „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich už „Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“)

Joel Coen, Ethan Coen už „Tikras išbandymas“ („True Grit“)

Debra Granik, Anne Rosellini už „Vinterio kaulai“ („Winter's Bone“)

Picture
Kadras iš filmo „Alisa Stebuklų šalyje“
Geriausias režisierius:

Darren Aronofsky už „Juodoji gulbė“ („Black Swan“)

Ethan Coen, Joel Coen už „Tikras išbandymas“ („True Grit“)

David Fincher už „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

Tom Hooper už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

David O. Russell už „Kovotojas“ („The Fighter“)

Picture
Kadras iš filmo 'Biutiful'
Geriausias užsienio filmas:

„Biutiful“ („Biutiful“) Meksika

„Iltis“ (angl. „Dogtooth“, orig. „Kynodontas“) Graikija

„Geresniame pasaulyje“ (angl. „In a Better World“, orig. „Hævnen“) Danija

„Padegėjai“ („Incendies“) Kanada

„Už įstatymo ribų“ (angl. „Outside the Law“, orig. „Hors-la-loi“) Alžyras

Picture
Kadras iš filmo 'Pradžia'
Geriausias montažas:

„127 valandos“ („127 Hours“)

„Kovotojas“ („The Fighter“)

„Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

„Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

„Juodoji gulbė“ („Black Swan“)

Picture
Kadras iš filmo „Kaip prisijaukinti slibiną“
Geriausias animacinis filmas:

„Kaip prisijaukinti slibiną“ („How to Train Your Dragon“)

„Iliuzionistas“ („The Illusionist“)

 „Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“)

Picture
Kadras iš filmo 'Kovotojas'
Geriausias operatorius:

Matthew Libatique už „Juodoji gulbė“ („Black Swan“)

Wally Pfister už „Pradžia“ („Inception“)

Danny Cohen už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

Jeff Cronenweth už „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

Roger Deakins už „Tikras išbandymas“ („True Grit“)

Picture
Kadras iš filmo 'Anapus'
Geriausias meninis apipavidalinimas:

„Alisa Stebuklų šalyje“ („Alice in Wonderland“)

„Haris Poteris ir Mirties relikvijos. 1 dalis“ („Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1“)

 „Pradžia“ („Inception“)

„Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

„Tikras išbandymas“ („True Grit“)

Picture
Kadras iš filmo 'Haris Poteris ir Mirties relikvijos. 1 dalis'
Geriausias kostiumų dizainas:

„Alisa Stebuklų šalyje“ („Alice in Wonderland“)

„Aš esu meilė“ („I Am Love“)

„Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

„Audra“ („The Tempest“)

„Tikras išbandymas“ („True Grit“)

Geriausias grimas:

„Barnio versija“ („Barney's Version“)

„Kelias atgal“ („The Way Back“)

„Vilkolakis“ („The Wolfman“)

Picture
Kadras iš filmo 'Juodoji gulbė'
Geriausias garsas (sound editing):

„Pradžia“ („Inception“)

„Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“)

„Tronas. Palikimas“ („TRON: Legacy“)

„Tikras išbandymas“ („True Grit“)

„Nevaldoma grėsmė“ („Unstoppable“)

Geriausias garso suvedimas (sound mixing):

„Pradžia“ („Inception“)

„Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

„Druska“ („Salt“)

 „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

„Tikras išbandymas“ („True Grit“)

Picture
Kadras iš filmo '127 valandos'
Geriausias kompozitorius:

A.R. Rahman už „127 valandos“ („127 Hours“)

John Powell „Kaip prisijaukinti slibiną“ („How to Train Your Dragon“)

Hans Zimmer už „Pradžia“ („Inception“)

Alexandre Desplat už „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“)

Trent Reznor, Atticus Ross už „Socialinis tinklas“ („The Social Network“)

   
Geriausia daina:

A.R. Rahman, Rollo Armstrong, Dido („If I Rise“) juostoje „127 valandos“ („127 Hours“)

Tom Douglas, Hillary Lindsey, Troy Verges („Coming Home“) juostoje „Country Strong“

Alan Menken, Glenn Slater („I See the Light“) juostoje „Ilgo plauko istorija“ („Tangled“)

Randy Newman („We Belong Together“) juostoje „Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“)

Picture
Kadras iš filmo 'Gyvulių karalystė'
Geriausi specialieji efektai:

„Alisa Stebuklų šalyje“ („Alice in Wonderland“)

„Haris Poteris ir Mirties relikvijos. 1 dalis“ („Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1“)

„Anapus“ („Hereafter“)

„Pradžia“ („Inception“)

„Geležinis žmogus 2“ („Iron Man 2“)

Picture
Kadras iš filmo 'Triušio urvas'
Geriausias dokumentinis filmas:

„Išėjimas per suvenyrų krautuvę“ („Exit Through the Gift Shop“)

„GasLand“

„Vidinis reikalas“ („Inside Job“)

„Restrepo“

„Sąvartynas“ („Waste Land“)

   
Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas:

„Killing in the Name“

„Poster Girl“

„Strangers No More“

„Sun Come Up“

„The Warriors of Qiugang“

Picture
Kadras iš filmo „Vaikams viskas gerai“
Geriausias trumpametražis meninis filmas:

„The Confession“

„The Crush“

„God of Love“

„Na Wewe“

„Wish 143“

Geriausias trumpametražis animacinis filmas:

„Day & Night“

„The Gruffalo“

„Let's Pollute“

„The Lost Thing“

„Madagascar, a Journey Diary“

Nuotraukos movies.com
Ramūnas
26/01/2011 23:41

Atiduodu viską Socialiniam tinklui!!!Išsidalinam viską ir einam baliavot :D

Reply
Ramūnas
26/01/2011 23:42

Tiesa, o kam pati atiduotum savąjį Oskarą?

Reply
27/01/2011 06:50

Ei, palauk, juk po The Fighter rašei, kad jam atiduotum Oskarą!
Na, o aš kol kas negaliu tiksliai atsakyti kam atiduočiau savąjį, nes nemačiau True Grit, Black Swan ir The King's Speech. Tačiau žinau viena - už jokius pinigus Oskaro neatiduočiau 127 Hours, The Kids Are All Right ar Social Network (nebent Jesse Eisenberg už geriausią vaidmenį).
Ir dar. Labai norėčiau, kad antrus metus iš eilės Oskarą išsineštų Jeff Bridges, tačiau nujaučiu, kad gaus jau minėtas Eisenberg arba Firth

Reply
Ramūnas
29/01/2011 07:57

Jo, The Fighter vertas Oskaro, tačiau nemanau ir nesitikiu, kad jį gaus, nes visi balsus atiduoda už Social Network ir The King's Speech. O jei už Kovotoją ir gaus, tai tik Leo ir Baleas, daugiau niekas :)
P.S. Balsavai spėjimuose?

Reply
30/01/2011 05:07

Taip, balsavau iškart kai tik pasirodė balsavimas, tačiau nujaučiu, jog prašoviau spėjant trumpametražių kategorijų ir dokumentikos nugalėtojus. Nors ką gali žinoti, gal ir pataikiau?

Reply



Leave a Reply.

    Apie mus

    www.kinokadras.lt

    Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

    Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

    Kategorijos
    Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1