Picture
Įspūdingo grožio filmas „Pi gyvenimas“ režisieriui Ang Lee – toks svarbus projektas, kad režisierius nutarė, jog niekas kitas negali užgožti paties filmo, netgi pagrindinis aktorius.

Aktorių komandą režisierius rinkosi iš niekam nežinomų kino debiutantų. Šitaip pirmąjį savo vaidmenį atliko matematiko sūnus Suraj Sharma, savo 18-ąjį gimtadienį atšventęs „Pi gyvenimo“ filmavimo metu, A. Lee gimtajame Taivane. „Nepatikėjau kad gavau vaidmenį. Maniau, jog mane tiesiog bando apgauti“, - pirmąsias akimirkas prisiminė S. Sharma. Jaunojo aktoriaus žodžiais, „Pi gyvenimas“ atvertė naują jo gyvenimo puslapį – „aš niekuomet nekeliavau, niekuomet nebuvau sutikęs žmonių iš kitų šalių, nesifilmavau kine, nemokėjau plaukti, o dabar tai tapo mėgstamiausia mano veikla“, - pasakojo jaunuolis.

Pats režisierius prisimena, jog Pi vaidmeniui atlikti paauglį Suraj Sharmą pasirinko iš 3000 kandidatų. Režisierius prisipažįsta, jog dirbti su jaunuoliu, neturinčiu patirties filmavimo aikštelėje, buvo ypač sunku. „Tačiau kamera mylį Surajų – jis neįtikėtinai gerai atrodo kino ekrane“, - pripažino režisierius.

Picture
Didžiausius sunkumus sukėlė ne aktorinės patirties stoka, o jaunuolio nemokėjimas plaukti. „Surajus visiškai nemokėjo plaukti, o didžioji dauguma filmo veiksmo vyksta vandenyne! Nusamdėme plaukimo trenerį ir po maždaug dviejų savaičių vaikinas vandenyje jautėsi ne prasčiau už bet kurią žuvį“, - prisiminė A. Lee, asmeniškai mokęs jaunuolį nardymo paslapčių ir džiaugęsis turėjęs mokslams imlų mokinį.

Indų kilmės S. Sharma ruošdamasis vaidmeniui kasdien plaukiojo po tris valandas ir aktyviai mokėsi nardyti. „Norėdami, kad plaukčiau po vandeniu, prie mano kojų pririšdavo svarelius, liepdavo nerti į baseino dugną ir sulaikyti kvėpavimą penkioms minutėms. Man buvo uždrausta iškilti į vandens paviršių ar įkvėpti oro tol, kol neperplauksiu baseino, kuris pasirodė esąs labai ilgas...“, - sudėtingą pasiruošimą filmavimo darbams pasakojo jaunuolis.

Picture
Scenos vandenyne buvo filmuojamos vienoje studijoje, įsikūrusioje apleistame Taivano oro uoste. Filmavimo grupė viename orlaivių pakilimo-tūpimo take sumontavo 60 metrų ilgio ir 30 metrų pločio baseiną, kuriame tilpo 2500 tonų vandens. Būtent čia buvo filmuojama laivo katastrofa bei visos scenos Ramiajame vandenyne, kiek vėliau, Jameso Camerono ir jo kompanijos „Cameron Pace Group“ dėka sumodeliuotos kompiuterinės grafikos pagalba.

Neįtikėtinai sėkmingai Azijoje startavęs filmas Indijoje tapo daugiausiai pajamų po Jameso Camerono „Įsikūnijimo“ surinkusiu filmu, o šalyje filmą platinanti kompanija pareiškė ketinanti įsigyti daugiau „Pi gyvenimo“ kopijų, taip suteikdama galimybę pamatyti jį kone kiekviename šalies kino teatre.

Įspūdingo grožio filmas apie žmogaus galimybių ribas, atima žadą ir priverčia susimąstyti apie tai, ką iki šiol manėme esant smulkmenomis. Holivudo kino grandų liaupsinamas „Pi gyvenimas“, vadinamas gražiausiu metų filmu, į Lietuvos kino ekranus atkeliaus gruodžio 21 dieną.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1