Picture
www.humanitas.lt
Gegužės 23 dieną „Skalvijos“ kino centre Vilniuje buvo pristatyta pirmoji neverstinė pasaulio kino istorija „Trumpa kino istorija: nuo ištakų iki Antrojo pasaulinio karo“.  Knygą parengė Lietuvoje puikiai žinomos kino kritikės Auksė Kancerevičiūtė, Neringa Kažukauskaitė (leidinio sumanytoja), Izolda Keidošiūtė ir Živilė Pipinytė.

148 puslapių knygoje pristatomos kino ištakos, jo raida, aptariami kino laimėjimai ir praradimai, kino žanrai ir veiksniai, padėję pamatus šiuolaikiniam kinui.

Šiuo metu nedideliu tiražu (1500 vnt.) išleistą knygą galite įsigyti „Pasakoje“ ir „Skalvijoje“ bei knygyne „Humanitas“.

Žinoma, knygą įsigijau ir aš. Kokybiškas popierius, gausios iliustracijos ir gražus maketas traukia akį, tad nekantriai įkišau nosį į vidų ir tikrai nenusivyliau. Knyga įdomi, parašyta puikiu, lengvai skaitomu stiliumi. Joje aptariami svarbiausi kino įvykiai, filmai, asmenybės ir kino raida istorijos tėkmėje. Toks leidinys pravers kino mėgėjui, mylinčiam kiną ir norinčiam su juo susipažinti iš arčiau. Ši knyga nubrėš tam tikras gaires ir padės nepasiklysti gausioje kino istorijoje, tačiau žmogui, norinčiam žinoti daug ir apie viską, savaime aišku, jog šios knygos neužteks žinių gilinimui, tačiau startui tai – pats tas.

Labai džiaugiuosi savo knygų lentynas papildžiusi šiuo leidiniu ir jau laukiu antrosios knygos, kuri turėtų pasirodyti metų bėgyje ir pratęsti kino istorijos pasakojimą nuo Antrojo pasaulinio karo.

Vaida
28/5/2011 01:58:43 am

kIEK JINAI KAINUOJA?

Reply
28/5/2011 02:06:53 am

Pasakoje ir Skalvijoje 39.95Lt, Humanito e knygyne jai dabar nuolaida, kainuoja 35.95Lt, tik nežinau ar ta nuolaida galioja ir perkant pačiame knygyne

Reply
Vaida
28/5/2011 06:32:50 am

A stora jinai? Koks viršelis kietas?

Reply
28/5/2011 08:16:21 pm

Viršeliai minkšti

Reply
Vaida
28/5/2011 10:09:46 pm

Tj nepraktiška tada minkšti suluš greit

Reply
29/5/2011 12:04:51 am

Na, tokia knyga nėra skirta tampymui po paplūdimį, sėdėjimui ant jos gatvėje ar čiuožinėjimui žiemą nuo kalnelio, tad jeigu gražiai su ja elgsitės, knygai tikrai nieko nenutiks net ir su minkštais viršeliais :)

Reply
Kitty
4/6/2011 04:11:18 am

O kodėl nėra jokios info apie svetainės autorius? aš net nežinau kas čia rašo tą svetainę. nėra jokių įrašų apie save ar prisistatymo kokio. visai nieko.....

Reply
5/6/2011 05:29:31 pm

Sveiki, Kitty,

Apie mane jokių įrašų nebuvo ir nebus, nes www.kinokadras.lt įkūriau norėdama žmonėms pasakoti apie kiną, o ne apie save, tad tai nėra asmeninio pobūdžio svetainė.
O kas liečia mane, nejaugi svarbu žinoti kas slepiasi po "Kinokadras" vardu? :) Esu jaunas žmogus, mylintis kiną, turintis tam tikros srities žinių ir norintis jomis pasidalinti su kitais, t.y. savo skaitytojais. Daugiau pasakoti nematau prasmės, nes tai nesusiję su svetainės veikla, tačiau jeigu iškils kažkokių klausimų, mielai į juos atsakysiu.

Kinokadrą pildau viena, tačiau yra keli įrašai, kuriuos parašė skaitytojai. Jeigu tik yra noras, visada patalpinu jų rašytas kino apžvalgas.

Regis tiek ;)

Reply
Fanfanė
30/6/2011 12:40:11 am

Aš visuomet norėjau jūsų paklausti, gal jūs studijavot režisūrą, ar kažką susijusio su kinu? Ne tik į įdomu, bet ir aktualu :)

Reply
30/6/2011 11:20:53 pm

Mano specialybė nuo kino nutolusi per kelis šviesmečius, tačiau vienas iš mano darbų yra būtent kine :)

Oficialiai nieko, susijusio su kinu nestudijavau, esu visiška savamokslė. Užaugau šeimoje, neabejingoje kinui, tad ta meilė matyt yra mano kraujyje. Nuo mažumės aktyviai mokausi, skaitau, gilinu žinias įvairiose kino srityse. Nors pripažįstu, kad nemoku ir nežinau dar tikrai daug (o visko žinoti juk neįmanoma), tačiau kine nesijaučiu esanti žalia ir turiu nemažą žinių bagažą.

Kasdien mane supa nemažai žmonių iš kino pramonės, tad gilinti žinias nėra jau taip sunku, nes dažniausiai turiu su kuo pasikonsultuoti :)

Bėgant laikui vis dažniau susimąstau, jog norėčiau studijuoti kažką šioje srityje, turėjau nusižiūrėjusi kelias mokymo įstaigas užsienyje, tačiau nežinau ar kada nors keliausiu ten mokytis. Galbūt kada nors vėliau, ateityje, o gal ir niekada. Kol priimsiu galutinį sprendimą, žinias, esant galimybei ir toliau gilinsiu Lietuvoje - čia netrūksta įvairių mokymų skirtingoms amžiaus grupėms, kursų ir pan.

Fanfane, galbūt pati planuoji studijuoti kažką kino srityje? Būtų įdomu sužinoti plačiau :)

P.S. Jeigu kyla kažkokių klausimų, norėtum knygų ar panašiai - rašyk!

Reply
Fanfanė
1/7/2011 04:05:30 am

Tikriausiai darbas šalia kino atneša dar daugiau patirties ir žinių nei pačios studijos :) O ir jūsų kaip neprofesionalės žinių bagažas įspūdingas.
Tik aš sakačiau, kad mokymo įstaigų susijusių su kinu Lietuvoje trūksta. Faktas, kad nedariau grandiozinių paieškų, bet apsilankiau vienoje iš studijų mugių, kur sužinojau, kad atranka į kursą (berods kolegijoj menų) daroma kas 4 metus :) Praeitais metais traukinys nuvažiavo, todėl šitas variantas studijuoti Lietuvoj atpuolė.
Stoju į kino teoriją Britanijoje, kitą savaitę žinosiu, ar įstojau. Jeigu neįstosiu, tikriausiai mesiu šitą mintį studijuoti kiną šalin ir imsiuos ko nors sauso ir nuobodaus.
Išklausinėt jūsų norėčiau visko nuo..iki, nes ir pati jaučiu kad daug kur grybauju ar lieku kažko nesupratus terminuose, bet tikriausiai tokių "kino žodynėlio" ar "kino žanrų teorijos" skyrių dėl manęs vienos atidarinėt čia nelabai verta :D
Tik įdomumo dėlei, kokias mokymo įstaigas jūs nusižiūrėjot? Dabar šiek tiek gailiuosi, kad atmečiau pasiūlymą iš vieno universiteto, kuris tarp studijų dar siūlo metams į LA, JAV važiuoti su Lionsgate padraugauti. Bet ir mano pasirinktas universitetas ne prastesnis.

Reply
1/7/2011 04:40:44 am

Į mane kreipkis tu :)

Daugiausia žinių man davė darbas, šeima ir aplinka. Sakyčiau, jog ta patirtis ir žinios yra neįkainojamos ir to nemoko jokie vadovėliai ir mokymo įstaigos.

O Lietuvoje padėtis su mokslais aukštosiose - liūdnoka. LMTA merdi, kolegijos studentus renka kas keleri metai. Tačiau puiki alternatyva - savanoriavimas kino festivaliuose, kad ir Kino pavasaryje, Skalvijos rengiami mokymai ir pan – tai patirtis, ateinanti per praktiką. Jei pavyks, pati galvoju nuo rudens sudalyvauti Skalvijos mokymuose suaugusiems – pažiūrėsim ko jie ten moko :)

Dėl terminų ir žanrų yra vienintelis kelias - skaityti, gilintis ir rasti žmogų, kuris išlaikys tam tikruose rėmuose, reikiamu laiku nukreips tinkama kryptimi, pakonsultuos ir neleis nugrybauti, kas iš tiesų yra lengva pavardžių, šalių, žanrų ir terminų gausybėje. Daug duoda diskusijos, kurias labai mėgstu ir nepraleidžiu galimybės bendrauti su kitais kino mylėtojais, bendravimas su kitais žmonėmis ir, žinoma, aktyvus mokymasis. Neblogų vadovėlių yra netgi lietuvių kalba!

Kas liečia mokymo įstaigas, mano akiratyje buvo Maskvos kinematografijos institutai, nes, kaip žinia, tos mokymo įstaigos garsėja puikiais specialistais, o ir Rusijos kino pramonė nepalyginamai tvirčiau stovi ant kojų negu kad Lietuvoje. Taip pat į akiratį buvo patekęs vienas Krokuvos universitetas, siūlantis kino teorijos ir kino istorijos studijas, tačiau, deja, tik bakalaurams. Magistrams siūloma labai mažai programų, o kadangi mano specialybė net nekvepia kinu, reikėtų imti išlyginamąsias studijas ir dar ne visi universitetai sutinka į magistro studijas priimti tuos, kurių bakalauras nesusijęs su kinu. Tad taip ir stoviu abejonių kelyje - mėtausi, vėtausi.

Dėl tavo studijų, tai gaila, kad atmetei galimybę pasiuostinėti Lionsgate, tačiau galbūt taviškis universitetas pasiūlys dar geresnes galimybes. Beje, būtinai pranešk ar įstojai, labai smalsu ir, žinoma, sėkmės laukiant rezultatų! :)

Reply
Fanfanė
1/7/2011 05:49:32 am

Galima sakyti, kad Vilnius labai palankus miestas mėgautis kinu, Lietuvos kino sostine tituluočiau. Vis pastebiu, kad ir čia keliami filmai iš kino teatrų "Pasaka" ar "Skalvija", rengiami festivaliai labai verti dėmesio. Kaunas nei pusės tiek neturi ir dėl to labai apmaudu. Būdavo, kad atveža įdomesnius atrinktus kelis filmus vasarom, bet nei sąlygos nesudarytos tinkamos, nei publika nebūdavo labai suinteresuota.
Aš taip pat labai laukiu ir dar labiau nerimauju, būtinai ateisiu pasidžiaugti (tikiuosi) arba pasiguosti! :)

Reply
1/7/2011 06:06:55 am

Keliu naujienas iš visur, tačiau tos naujienos išsiskiria į dvi kategorijas - Skalvijoje ir Pasakoje daugiausia būna renginiai, o Multikine ir ForumCinemas akcijos, tad belieka išsirinkti pagal skonį :) Šiemet, beje, vien kino po žvaigždėmis programa ko verta - tikras saldainis!

Tu sakai, kad Kaune filmų badas, tad ką sakyti tiems, kas iš iš mažų miestelių, kuriuose net kino teatro nėra, o artimiausias didmiestis baisiai toli?
Aš pati ne vilnietė, tačiau nuskilo, kad Vilnius netoli, tad negaliu skųstis :)

O dėl Kauno, aš jums pavydžiu Kauno kino festivalio, o ypač dabar, kai jis tapo "Festival Scope" nariu :)

Reply
KeyKey
6/7/2011 05:00:17 pm

Skalvija turi mokymus suaugusiems? Kiek žinau, tai jie ten tik jaunimą 14-18 metų priima į kursus. O neribojamas amžius būna tik vienkartinėms paskaitoms. Teko būti kino istorijos paskaitose.

Dėl studijų, tai dauguma specialistų (lietuviškų irgi) sako, kad jauni būdami nestudijuokite kino režisūros ir t.t. Visų pirma pamatykite pasaulį, studijuokite kokią kitą profesiją, įgykite patirties. Jaunų dainininkų, šokėjų yra. Jaunų režisierių ir scenaristų nėra.
Stanley Kubrick'as yra pasakęs, geriausias būdas išmokti statyti filmus, tai imti ir pastatyti filmą.
O jeigu domina ne kino virtuvė, o tik jau pagaminto "patiekalo" ragavimas, tai tada reikia daug filmų žiūrėt, skaityti recenzijas, skaityti kino istoriją, skaityti režisierių pasisakymus apie savo filmus, bandyti suprasti, kodėl kai kurie neypatingi filmai atlaikė laiko išbandymą ir kodėl kai kurie labai išgirti filmai po 5 metų tampa užmiršti.
Asmeniškai aš domiuosi kino virtuve, o ne kas ką pasakė :)

Reply
7/7/2011 02:55:37 am

Kadangi aš jau per sena Skalvijos jaunimo kursams, parašiau jiems emailą su klausimu ar neturi dar kokių mokymų. Gavau atsakymą, jog nuo rudens bus renkamos suaugusiųjų grupės kino istorijos mokymams ir dar kam nors, priklausomai nuo norinčiųjų skaičiaus. Tiksliai nežinau ar ten ilgalaikiai mokymai, ar vienkartinės paskaitos, tačiau labai tikiuosi, jog mokymai truks daugiau nei dieną. Daugiau informacijos turėsiu rugpjūtį – rugsėjį, tada ir žinosiu kas ten ir kaip.
KeyKey, papasakok apie Skalvijos kino istorijos paskaitą – kas, kiek dėstė ir kaip išdėstė? Jau net neklausiu ar tai įdomu, nes savaime aišku, kad taip :)
Ir dar sužadinai smalsumą - ar tu esi baigęs kažką, susijusio su kinu? Žmonės iš kino mėsmalės man visada įdomūs, ypatingai kai domiesi ne ta barikadų puse kurioje aš dirbu, nors širdis linksta link abiejų dalykų :)

Reply
KeyKey
7/7/2011 03:53:41 pm

Atrodo tris dienas vyko kino istorijos kurselis, vedė Izolda Keidošiūtė. Buvo įdomu, pasakojo apie kino asmenybes, kurios formavo žanrus, atrasdavo naujas formas, rodydavo ištraukas iš filmų. Daugiausiai tai vis tiek jaunimas dalyvavo. Būdavo diskusijos ir jaunimas klausdavo Keidošiūtės tokių klausimų, kaip "ar jums patinka Qentin Tarantino?" :D

Su kinu, kaip specialybe jokiais galais nesu susijęs. Man tai hobis. Na dar esu nepriklausomų kino kūrėjų sąjungos "Kinomanai.lt" narys.

Reply
Fanfanė
7/7/2011 06:46:46 pm

Su jumis viena iš pirmųjų pasidžiaugsiu, kad įstojau ten, kur svajojau :D Laimės pilnos kelnės būtų per švelniai pasakyta

Reply
KeyKey
7/7/2011 08:31:06 pm

Fanfane, sveikinu! :) Kur įstojai? Ką studijuosi? :)

Reply
Fanfanė
7/7/2011 09:40:47 pm

Dėkui, dar pati negaliu patiket, kad ten vaziuosiu, nes cia buvo tik tyli mano svajone :) Įstojau į Warwick universitetą Anglijoje, studijuosiu kiną.

Reply
7/7/2011 11:09:40 pm

Fanfane, tu tikra šaunuolė!!! Didžiausi sveikinimai ir, žinoma, sėkmingų ir prasmingų studijų!!

Dabar iš UK mums siųsi ne tik linkėjimus, bet ir naujienas bei įspūdžius :))

Reply
Fanfanė
9/7/2011 03:45:38 am

Dėkui :) Baisu kaip ten bus, o dar mane kaip tikrą svarstyklių svarstyklę abejonės neapleidžia, bet reikia tikėtis, kad siųsiu tik geras naujienas :)

Reply
Fanfanė
16/9/2011 05:02:28 am

Siandien vos ne iki lubu pasokau pamacius, kad maximoj pardavineja sita knyga, o dar 30proc akcija, bet kokia apgavyste - kaina lygiai tokia pati gaunasi su nuolaida kaip jus paraset, nes "originali" - 52Lt. Kaina tai dar kaina, ne kosmosine, bet taip zmones apgaudinet visai negrazu :D
Pasakykit, ar verta ja pirkt? Kino istorijos tikrai reikes, bet lagaminas irgi ne guminis..

Reply
16/9/2011 11:29:05 pm

Fanfane, vienareikšmiškai pasakyti verta arba neverta negaliu, nes kiekvienas mūsų tą knygą priims savaip ir kiekvienam ji reiškia vis kitus dalykus. Asmeniškai man pirkti buvo neabejotinai verta jau vien todėl, kad Lietuvos kino padangėje tai buvo ĮVYKIS tikrąja to žodžio prasme ir labai nekantriai laukiu antrosios knygos dalies. Nei karto nesigailėjau ją įsigijusi, būčiau mokėjusi ir dar daugiau, nes man malonu turėti tokius leidinius ir jais papuošti savo knygų lentyną.

Žvelgiant mano akimis, ši kino istorija turi keletą pliusų:
- Ji nėra verstinė, o tai leidžia išvengti tam tikrų vertimo klaidų
- Joje trumpai ir aiškiai apibendrinami kino pasaulio įvykiai, svarbiausios datos ir žmonės
- Knygoje nurodomos tam tikros gairės, pagal kurias lengviau rasti dominančią informaciją, jeigu norima tą temą pakapstyti giliau
- Knyga palyginus nedidelio formato, minkštais viršeliais, kadangi meno srities mėgstama įrišti kietai, tuo pačiu pakeliant knygos kainą
- Kino istorija gana gausiai ir kokybiškai iliustruota

Žinoma, neapsieita, be minusų:
- Knygos kaina palyginus nemaža, tačiau ją atperka leidinio kokybė
- Norint tam tikrą laikmetį, įvykį ar personą panagrinėti plačiau reikės ieškoti papildomos informacijos, kadangi knygoje ji pateikiama gana glaustai, tačiau šitoje vietoje pravers kiti leidiniai ir, žinoma, visagalis googlas :)

Taigi, jeigu nori susitemintos informacijos, ši kino istorija tinkama, tačiau jeigu nori enciklopedinio pobūdžio knygos, kurioje viskas išsamiai ir nuodugniai paaiškinta - ieškok kito leidinio

Reply
Fanfanė
17/9/2011 02:43:23 am

Dėkui už tokį platų atsakymą, manau reikės imt, niekur nedingsiu :)

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1