Picture
Rytoj, rugsėjo 15 d., Lenkų kino savaitės atidarymo dieną, kino teatre „Pasaka” bus rodomas Gdynės kino festivalio Specialųjį žiuri prizą pelniusios režisierės Annos Kazejak filmas „Sparnuotos kiaulės“ bei ne vienu lenkų ir tarptautiniu kino apdovanojimu įvertinto režisieriaus Januszo Majewskio filmas „Egzaminas. 1947“.

Festivalyje taip pat pamatysime už geriausią scenografiją, garsą ir kostiumus apdovanotą, naujausią lenkų poeto, dailininko, operos ir kino režisieriaus Lecho J. Majewskio filmą „Malūnas ir kryžius“, kuriame pagrindinius vaidmenis sukūrė „Auksinio gaublio ” laimėtojas olandų aktorius Rutger Hauer, žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje pelnęs britų aktorius Michael York ir prancūziškuoju „Oskaro” ekvivalentu – „Cezariu” apdovanota aktorė Charlotte Rampling.

„Pasitelkęs naujausias technologijas, Majewskis perkelia žiūrovus ne tik į XVI a. ispanų okupuotą Flandriją, išgyvenančią vieną dramatiškiausių politinio ir religinio persekiojimo periodų, bet pirmiausia į Pieterio Breugelio paveikslą „Kelias į Kalvariją“. Atsidūrę paveikslo viduje, sužinome ir jo sukūrimo istoriją. Filme atgyja šimtai paveikslo personažų“, – pristatydama filmą „Malūnas ir kryžius“ sako kino kritikė Živilė Pipinytė.

Filmas Gdynės kino festivalyje apdovanotas Specialiuoju žiuri prizu, pelnė prizus ir už geriausią scenografiją, garsą bei kostiumus, Torunės kino festivalyje pripažintas geriausiu lenkišku metų filmu. Be to, „Malūnas ir kryžius“ buvo rodomas Venecijos meno bienalėje ir Luvre.

Lenkų kino savaitė taip pat pristatyts geriausiu debiutiniu filmu Gdynės ir Čikagos kino festivaliuose pripažintą ir už geriausią scenarijų Salonikų kino festivalyje apdovanotą jauno režisieriaus Mareko Lechkio filmą „Erratum“ bei šešis apdovanojimus, tarp kurių – pagrindinį, „Auksinius liūtus“, pelniusią, tarptautiniuose Maskvos, Goa ir San Francisko kino festivaliuose apdovanotą juostą „Roželė“.

Lenkų kino savaitė vyks trijuose Vilniaus kino teatruose.

Daugiau informacijos apie XI lenkų kino savaitės filmus – internete adresu http://www.lenkukultura.lt/lt/renginys/kinas/XI-lenk-kino-savait-238Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1