Picture
Sausio 24-ąją visuose šalies kino centruose Forum Cinemas įvykus AČIŪ kino premjerai su filmu „Meškiukas Padingtonas“ visi svečiai turėjo galimybę pasivaišinti mėgstamiausiu smaližiaus desertu – apelsinų džemu. Riboto tiražo apelsinų džemo partiją išleido „Gerovės“ konservų fabrikas, auksinio gardėsio pripildytus stiklainiukus paženklinęs atvykėlio iš Peru – Padingtono snukučiu.

„Fantastiškai skanu“, - vaikams prašant papildomo sumuštinio juokėsi trijų vaikų mama Giedrė, premjerai pasirinkusi Vilniaus Forum Cinemas Vingis kino teatrą. „Mano vaikai pusryčiams paprastai renkasi skrebučius su uogiene, dažniausiai perkame prancūziškus džemus. Tačiau esu maloniai nustebintas, jog Lietuvoje galima rasti tokį gardų ir dar lietuvišką produktą be konservantų. Manau, jog artimiausiu metu mūsų perkamas džemas pasikeis“, - juokėsi gardaus skonio nustebintas Rimvydas, į premjerą atlydėtas vietoje nenustygstančios 5-erių Gabijos ir 7-erių Smiltės.


 
Picture
Daugelis jį gavę dėkoja aukščiausiajam, mamai, tėčiui, šuniui, vadybininkui, močiutei. O kam dėkotumėte Jūs, jei gautumėte „Oskaro“ statulėlę?

Vasario 4 d. (trečiadienį) kino teatre „Forum Cinemas“ bus įteikti „KINFO apdovanojimai“ (stilizuotos VHS kasetės). Dėl šių apdovanojimų geriausio filmo, režisieriaus, aktorių kategorijose varžosi filmų: „Lošėjas“, „Redirected. Už Lietuvą!“, „Šventos karvės“, „Rūsio“, kūrybinių komandų nariai. Visus nominantus rasite oficialioje apdovanojimų svetainėje. Beje, už savo favoritus balsuoti dar galite iki sausio 31 d. vidurnakčio.

Kol dar žiūrovai sprendžia, kam atiteks „KINFO apdovanojimai“, į apdovanotojų vaidmenis pabandė įsijausti jaunieji Lietuvos aktoriai: Simonas Storpirštis, Laurynas Onuškevičius (šiais metais jie taip pat bus ir renginio vedėjai), Šarūnas Gedvilas (praėjusių metų „KINFO apdovanojimai“ ceremonijos vedėjas), Aistė Diržiūtė ir kiti.


 
Picture
20-ojo festivalio „Kino pavasaris“ programoje „Metų atradimai“ atrinkta daugiausia filmų. Tai debiutuojančių pasaulio režisierių darbai. Anksčiau vienas aštriausių kino kritikų Lietuvoje, dabar reklamos agentūrai vadovaujantis, bet kiną tebeanalizuojantis Tomas Ramanauskas dalijasi jo akį labiausiai patraukusiais programos filmais.

„Programa „Metų atradimai“ yra svarbi gurmanišką kiną ragaujantiems žmonėms. Joje beveik nerasi garsių režisierių vardų, bet galbūt po penkerių metų sakysime, kad „Kino pavasaryje“ matėme šios merginos filmą – o dabar ji yra naujasis Tarantino“, – filmuojant šios programos pristatymą kalbėjo  T. Ramanauskas.


 
Picture
Po sėkmingo bendradarbiavimo įrašant dainas „Hollaback Girl“, „Can I Have It Like That“ bei „Spark The Fire“, muzikos atlikėjai Pharrell Williams ir Gwen Stefani dar sykį suvienijo jėgas, įrašydami dainą animaciniam filmui visai šeimai „Meškiukas Padingtonas“ (angl. „Paddington, 2014).

„Shine“ pavadintas kūrinys tapo tituline filmo, sukurto remiantis rašytojo Michaelo Bondo knygų serija, daina bei bus girdimas Jungtinėse Amerikos Valstijose bei žemyninėje Europoje platinamoje filmo versijoje.

Vienas Šiaurės Amerikoje filmą platinančios kino kompanijos „The Weinstein Company“ įkūrėjų, Bobas Weinsteinas teigė, jog „Pharrellas ir Gwen – puikus kūrybinis duetas. Daina „Shine“ jiems pavyko sukelti klausytojo žavesį, kuris yra neatsiejama filmo „Meškiukas Padingtonas“ dalis“. Savo ruožtu, P. Williamsas neslepia susižavėjimo dėl dalyvavimo projekte. „Tai – puiki galimybė tapti dalimi kažko nuostabaus. Ypač, jeigu turi vaikų“, - interviu žiniasklaidai tikino dainininkas. 


 
Picture
Jau netrukus Lietuvos kinus pasieks gerumu išsiskiriantis lietuviškai dubliuotas animacinis filmas visai šeimai „Meškiukas Padingtonas“ (angl. „Paddington“, 2014), pasakojantis draugiško ir geraširdžio meškiuko istoriją.

Klasikiniu anglų vaikų literatūros pavyzdžiu laikomas „Meškiukas Padingtonas“ sukurtas remiantis britų rašytojo Michaelio Bondo knygų serija, pirmąsyk išleista 1958-aisiais. Į 50 kalbų išversta knyga pasaulyje parduota daugiau kaip 35 milijonų kopijų tiražu. Lietuvoje M. Bondo knygos apie apelsinų džemą dievinančio meškiuko Padingtono nuotykius yra įtrauktos į Švietimo ir mokslo ministerijos rekomenduojamos literatūros vaikams sąrašą. Nors literatūros gerbėjams yra pažįstamu daugiau kaip pusę amžiaus, šis pasirodymas kine Padingtonui yra pirmasis – dešimtmetį brandinto projekto ėmėsi režisierius Paulas Kingas, padedamas prodiuserio Davido Heymano, dirbusio ties visomis filmų serijos „Haris Poteris“ dalimis bei juosta „Gravitacija“.


 
Picture
Rudenį, kuomet Vilniuje lankėsi garsus prancūzų režisierius Leos Carax, „Kino pavasaris“ užsiminė apie šio kūrėjo filmų retrospektyvą 20-ajame festivalyje. Šiandien „Kino pavasaris“ skelbia dar vieną retrospektyvą. Tai „Gangsteriai mieste“, kurios repertuare – mafijos gyvenimo užkulisius drąsiai nagrinėjantys sėkmingiausi visų laikų filmai, o greta jų ir naujausios juostos. Žiūrovus papirks ne tik tematika, bet ir Martinas Scorsese, Sergio Leone, Robertas De Niro, Alainas Delonas bei kiti legendiniai kino režisieriai ar aktoriai, kuriantys nusikaltėlių amplua didžiajam ekranui.


 
Picture
Šie metai „Žiemos ekranams“ ypatingi – švenčiame jau 10 -ąjį festivalio gimtadienį. Jubiliejinis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ startuos sausio 22 dieną, kino centre „Forum Cinemas Vingis“ su  filmu „Mari istorija“. Į festivalio atidarymą atvyksta filmo režisierius Jean-Pierre Améris.

Įkvėptas moteriškos komandos, 2015 metais festivalis kviečia žiūrovus pažvelgti į kiną Moters žvilgsniu. „Žiemos ekranų“ laidą skiriame kino menininkėms – aktorėms, režisierėms, scenarijaus autorėms, operatorėms. Žvelgdami artimiau į moteriškus vaidmenis „Žiemos ekranai“ pasakos ir įkvepiančių, rūpestingų, rimtų ir šmaikščių, ryžtingų moterų istorijas. „Moters tema iš dalies yra kaip besitęsiantis siūlas šiame festivalyje, nes dailiosios lyties atstovės dominuoja beveik visose festivalio temose, tad šįkart nusprendėme dar labiau pasigilinti ir moteris matyti ne tik ekrane, bet ir už kadro“ – sakė instituto direktorius Frederic Bellido. 


 
Picture
Šiandien skelbiama antrojo balsavimo etapo pradžia. Dabar kiekvienas balsas lems, kam atiteks stilizuotos VHS kasetės – „KINFO apdovanojimas“. „Iš kiekvienos kategorijos į antrąjį etapą pateko po tris nominantus, už kuriuos daugiausiai balsavo žiūrovai. O visi animacinių filmų kategorijos nominantai taip pat pateko į antrąjį etapą, nes jų šiais metais sukurta tiek nedaug“, – paaiškino už balsavimo priežiūrą atsakingas Donatas Mincė. Šiais metais dėl geriausio Lietuviško filmo įvertinimo varžysis juostos – „Lošėjas“, „Redirected/Už Lietuvą!“ ir „Šventa karvė“, dėl geriausio režisieriaus vardo – Ignas Jonynas, Emilis Vėlyvis ir Donatas Ulvydas, geriausiu aktoriumi pretenduoja tapti Gilas Darnellas („Redirected/Už Lietuvą!“), Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius („Šventa karvė“), Vytautas Kaniušonis („Lošėjas“), metų aktore pretenduoja tapti – Jurga Šeduikytė („Rūsys“), Oona Mekas („Lošėjas“), Rimantė Valiukaitė („Kaip pavogti žmoną“). Taip pat antrąjį etapą pateko ir keturi renginiai, nes „Lenkų kino savaitė“ ir ŠMC kino renginiai surinko po lygiai balsų. Visus kitus, patekusius į antrąjį etapą, rasite „KINFO apdovanojimai“ internetinėje svetainėje.


 
Picture
Jubiliejinio festivalio „Kino pavasaris“ partnerė – šalis Prancūzija, kuriai skirta speciali programa „Prancūziškos naujienos“. Išskirti šios šalies kiną nuspręsta, norint atsidėkoti kultūros atašė Fredericui Jugeau ir Prancūzų kultūros institutui, kurie inicijavo pirmąjį tarptautinį kino festivalį Lietuvoje – „Kino pavasarį“. Programoje dominuos aštrios tematikos filmai ir tikrais faktais paremtos dramos. Įdomiais vaidmenimis džiugins tokios žvaigždės kaip Mathieu Kassovitzas ir Anaïs Demoustier, o naujais gebėjimais provokuos pripažinti režisieriai Bruno Dumontas ir Xavier Beauvoisas. 

„Prancūzų kino istorijos ištakos siekia neatmenamus laikus. Nuo brolių Lumière'ų, Naujosios bangos iki šių dienų mūsų kinas nuolat pateikia naujovių ir išlieka ištikimas žiūrovams. Atvira užsienio filmų įtakai prancūzų kinematografijos pramonė pagal filmų eksportavimą ir šiandien pasaulyje užima antrąją vietą. Šalies režisierių kūrybiškumas ir didelis aktorių indėlis yra mūsų kino prekinis ženklas. Aš labai džiaugiuosi, kad festivalis „Kino pavasaris“, minėdamas savo dvidešimtąjį jubiliejų, paskyrė turtingą atskirą programą prancūziškam kinui“, – sako kultūros atašė Lysianne Caron. 


 
Picture
Besitęsiant „KINFO apdovanojimai“ 2015 balsavimui, mūsų komandos nariai nusprendė pasidomėti, kokius lietuviškus filmus matė ir mėgsta kino žiūrovai. Vilniuje „Forum Cinemas Vingis“ lankytojų klausėme, kokie, jų nuomone, yra geriausi 2014 m. mūsų šalies aktoriai ir filmai, kuriuos jie vertina geriausiai. Taip pat įdomu buvo sužinoti, ar antrus metus vykstantys apdovanojimai sulaukė didesnio kino mylėtojų dėmesio. Atsakymus į visus šiuos klausimus galite pamatyti mūsų sukurtame vaizdo reportaže.

„KINFO apdovanojimai 2015“ vyks vasario 4 dieną, 19 val., „Forum Cinemas Vingis“. Jų metų sužinosite, kurie kino projektai sulaukė žiūrovų pripažinimo. Pirmasis balsavimo turas vyks iki sausio 18 dienos, po kurio trys iš kiekvienos kategorijos daugiausiai sulaukę balsų nominantai pateks į antrąjį etapą. Tad nepamirškite už savo mylimiausius balsuoti „KINFO apdovanojimai“ svetainėje.


  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1