Picture
20-ąjį kartą įvyksiantis didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“ pradeda supažindinti žiūrovus su filmais. Rytų ir Centrinės Europos kinui skirta konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“ šiemet bus ypač įvairi: nuo ukrainiečių filmo gestų kalba „Gentis“ iki ne tik namuose įvertintos lietuviškos „Sangailės“.

Iš kitų festivalio programų „Nauja Europa – nauji vardai“ išsiskiria ne tik geografiškai, bet ir tuo, kad čia galima pažinti debiutuojančius Europos kino režisierius. Į programą patenka tik pirmieji arba antrieji režisierių vaidybiniai filmai.


 
Picture
Tarptautinis Kauno kino festivalis, vyksiantis rugsėjo 24–spalio 5 dienomis, skelbia savanorių atranką ir kviečia prie komandos prisijungti atsakingus ir iniciatyvius savanorius. Šiemet savanorių pagalbos laukiama įvairiose srityse – nuo filmų aprašymų kūrimo iki bilietų tikrinimo ir susitikimų su kino kūrėjais organizavimo.

„Darbas festivalyje ne tik suteikia progą pagilinti savo profesines kompetencijas ir gauti rekomendacijas tolimesniems darbams, bet ir leidžia susipažinti su naujais ir įdomiais žmonėmis, pamatyti išskirtinius nekomercinio kino kūrėjų darbus, dalyvauti festivalio renginiuose ir diskusijose. Svarbiausia, tai galimybė prisidėti prie reikšmingo Kauno kultūrinio renginio įgyvendinimo ir nekomercinio kino sklaidos Lietuvoje,“ – sako savanorių koordinatorė Kristina Noreikaitė.

Nekomercinio kino gerbėjus išskirtiniais filmais kasmet džiuginantis Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet į Kauną sugrįžta ne tik su naujais filmais, bet ir idėjomis. Jau aštuntą kartą vyksiančio festivalio organizatoriai kuria savanorių klubą, kuris veiks ištisus metus ir vienys nekomercinio kino mylėtojus – festivalio savanorius.


 
Picture
Prezervatyvų subadymas adata ir kiti išradingi metodai gimstamumui didinti bus atskleisti kino ekrane, kroatų komedijoje „Kunigo vaikai“ (rež. Vinko Brešan, 2013). Pernai Tarptautiniame Kauno kino festivalyje pristatytas ir į žiūrovų mėgstamiausiųjų trejetuką patekęs filmas didžiųjų miestų kino teatruose bus rodomas nuo rugpjūčio 29 d.
 
„Žiūrovai – geriausi kritikai, kurių visada paisome. Džiugu, kad jų nuomonės tampa tiek rekomendacijomis potencialiai auditorijai, tiek reikšmingomis gairėmis mums patiems dirbant su festivalio programa,“ – sako Tarptautinio Kauno kino festivalio viešųjų ryšių koordinatorė Giedrė Ramonė. 
 
Kuo kroatų komedija aktuali mums, lietuviams? Anot filmo platintojų Lietuvoje, panašumų tarp dviejų tautų yra daugiau, nei esame linkę manyti. Abi visuomenės yra katalikiškos bei ne tik vadovaujasi panašiomis moralinėmis normomis, tačiau ir prietarais. Kai pastarieji pavaizduojami ironiškai – juokiamės atpažindami save. 


 
Picture
Dokumentinė Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono drama apie partizanus „Nematomas frontas“ turi būti privalomas kūrinys mokyklose. Tai viešojoje erdvėje kartoja kone kiekvienas, pamatęs šį filmą. Artėjant naujiems mokslo metams šios mintys iš tiesų virs realybe: „Nematomo fronto“ komanda šalies mokytojams dovanoja nemokamas filmo peržiūras penkiuose didžiausiuose šalies miestuose, o mokiniams – specialiuosius seansus.  

„Kai [rusai] okupavo Lietuvą, pradėjo persekiot visą inteligentiją, ypač mokytojus, nes mokytojas Lietuvoje buvo autoritetas, jis organizavo kultūrinę patriotinę veiklą ir vaikus auklėjo būt žmonėm. Rusams, komunistinei sistemai tai nepatiko, jiems reikėjo sukiršint žmogų su žmogum“, – filme pasakoja Juozas Jakimavičius, partizanų rėmėjas, kurio namai ne vienerius metus buvo Juozo Lukšos ir bendražygių patekimo į Vakarus punktas.


 
Picture
Kaip ir kasmet JAV Kino meno ir mokslo akademijos („The Academy of Motion Picture Arts and Sciences“) patvirtintas lietuviškasis „Oskaro“ komitetas kviečia teikti filmus, sieksiančius tapti oficialiu Lietuvos pretendentu į kandidatą „Oskarui“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Atrankai iki 2014 m. rugsėjo 4 d. gali būti pateikti visų žanrų, ne trumpesni kaip 40 minučių filmai, atitinkantys pagrindinius kriterijus: platinimas Lietuvoje pirmą kartą vyko ne anksčiau 2013 m. spalio 1 dienos ir ne vėliau 2014 m. rugsėjo 30 dienos, viešai buvo rodyti kino teatre mažiausiai 7 dienas iš eilės komerciniais pagrindais (parduodami bilietai), buvo reklamuoti rinkai įprastomis priemonėmis, didžioji dalis dialogų yra ne anglų kalba, filmai nebuvo rodyti JAV, o didžioji dalis kūrybinių procesų buvo kontroliuoti lietuvių autorių.

Be paminėtų kriterijų, filmai turi atitikti ir kitus JAV Kino meno ir mokslo akademijos keliamus specifinius reikalavimus (filmo formatas ir kt.), su kuriais išsamiau galima susipažinti oficialiame „Oskarų“ puslapyje. Filmą atrankai gali pateikti tik filmą prodiusavusi studija, įvardinta filmo titruose ir turinti © (copyright) teisę.


 
Picture
Rugpjūčio 15 d. Lietuvos kino teatruose startavus filmui „Nematomas frontas“, žiniasklaidos priemonės, socialiniai tinklai ir filmo kūrėjų Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono pašto dėžutės užtvindytos padėkomis ir nuoširdžiais komentarais. Filmui palaikymą išreiškė gausus būrys žinomų politikos, visuomenės ir šou verslo veikėjų.

Filmo premjeros metu buvęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus režisieriams padėkojo ištardamas: „Jūs pastatėte paminklą ateities kartoms.“ V.Adamkus filme dalinasi savo mintimis apie partizanus ir teigia, kad nors miško brolių kova buvo be vilties laimėti, jie visada išliks kovos už laisvę simbolis.

Kulinarinių knygų autorė, televizijos laidų vedėja  Beata Nicholson filmo peržiūroje dalyvavo kartu su vyru: „Tai filmas apie laisvę ir žmogišką stiprybę. Mano Tomui tai buvo puiki pažintis su Lietuvos istorija. Nueikite su tėvais, seneliais ir draugais“. 


 
Picture
Garsų pasaulio įrašai pristato rugpjūčio 22-ąją kinuose startuosiantį vyrams subalansuotą veiksmo filmą NESUNAIKINAMI 3. Garsiausios visų laikų veiksmo ir nuotykių filmų žvaigždės viename filme susirinko tam, kad dar sykį pakratytų barškančius kaulus ir įrodytų, kad tokie vyrai pensijon neina.  

Šį kartą nesunaikinama komanda susidurs su Konradu Stounbenksu (akt. M. Gibsonas), – prieš daug metų kartu su Barniu (akt. Sylvesteris Stallone) jų grupę įkūrusiu veikėju. Kadaise buvęs doras vyrukas, vėliau šis vertelga išvertė kailį ir tapo beatodairiškai pelno siekiančiu ginklų prekiautoju. Barnis buvo priverstas jį nužudyti ir galvojo, kad tai padarė. Bet atšokęs savo paties laidotuves Stounbenksas vėl pasirodo. Jis grįžta tam, kad sunaikintų nesunaikinamus.
Tačiau Barnis turi kitų planų. Kovai su senais priešais jis nusprendžia pasitelkti šviežią kraują ir įtraukia į „Nesunaikinamų“ komandą jaunus, greitus ir naujų kovos technikų išmokytus profesionalus. Ši „Nesunaikinamų“ misija tampa spektakliu, kuriame senoji gvardija mokosi naujovių iš jaunimo, o grumtis jai padeda aukštosios technologijos.


Norintiems pamatyti filmą tereikia komentarų laukelyje parašyti kokio aktoriaus, matyto pirmose dviejose filmo dalyse nepamatysime trečiojoje? Atsakymus rašykite komentarų laukelyje. Nepamirškite teisingai nurodyti savo elektroninio pašto adreso, kuriuo rugpjūčio 24 dieną susisieksiu su konkurso laimėtojais, gausiančiais po dvigubą kvietimą į filmą!


 
Garsų pasaulio įrašai pristato rugpjūčio 15-ąją kinuose startuosiančią prancūzišką komediją PO MERGINŲ SIJONAIS. A klasės prancūzių žvaigždžių flotilę subūrę filmo kūrėjai drąsiai teigia, jog tai - moterims subalansuota, tačiau kiekvienam filmui pamatyti privaloma komedija apie Paryžius gatvėmis žingsniuojančias moteris, kurių kiekviena turi (ne)paprastą savo kasdienybę. 

Vienuolika moterų. Visos labai skirtingos ir individualios, tačiau jas sieja ir šis tas bendro. Tai šiuolaikinės moters rūpesčiai ir išgyvenimai: vyrai, meilužiai ir gerbėjai, meilės trikampiai, o kartais keturkampiai. Prie viso to – darbas, šeima ir vaikai.
Daugybė atsitiktinumų susieja filmo herojų gyvenimus ir jie tampa visiškai nenuspėjami. Pavasarėjančio Paryžiaus fone prancūzės išgyvena meilę ir nusivylimus, patiria džiaugsmus ir nesėkmes.


Norintiems pamatyti filmą tereikia komentarų laukelyje parašyti kiek dienų trunka filmo veiksmas ir jau rugpjūčio 17 dieną laukti laimėtojų paskelbimo! Atsakymus rašykite komentarų laukelyje. Nepamirškite teisingai nurodyti savo elektroninio pašto adreso, kuriuo susisieksiu su konkurso laimėtojais, gausiančiais po dvigubą kvietimą į filmą!

 
Picture
Kinas gilinsis į kūną, kūnas gilinsis į kiną paskutinį liepos savaitgalį Gelgaudiškio dvare. Čia įvyks kasmetinė Kino stovykla tema „Kinas ir kūnas“. Joje dalyviai iš užsienio bei Lietuvos ragins kiną priimti ne vien kaip vaizdinę, bet ir kaip kūnišką patirtį.

„Šiųmetėje stovykloje aptardami kūno temą bandysime plėsti diskusijų apie kiną lauką, įtraukdami į pokalbius apie naujausias fizikines teorijas, šokančius kūnus, juslingumą. Be to, ne tik kalbėsimės, bet ir patys mėginsime šį tą patirti savo kūnais“, – sako viena Kino stovyklos organizatorių Lina Černiauskaitė.

Jos teigimu, kūno kine tema aprėpia ir kūniškumo perteikimą ekrane, ir žiūrovo juslines patirtis, ir pačių kino kūrėjų dalyvavimą kūrimo procese. Filmų peržiūros ir patirtys, dirbtuvės ir diskusijos, kūniškieji pojūčiai ekrane ir gyvenime – tik dalis VšĮ „Meno avilys“ rengiamos Kino stovyklos programos, skatinančios ne tik stebėti, bet ir veikti.


 
Picture
Septintą savaitę Lietuvos kino ekranuose skaičiuojanti lietuviškai įgarsinta nuotykių komedija „Operacija „Riešutai“ (angl. „The Nut Job“) tapo didžiausiu vasaros kino hitu Lietuvoje. Savo kišenėje jau 553 tūkst. Lt surinkęs animacinis filmas tapo rekordininku ir tvirtai užsitikrino sėkmingiausiai Lietuvoje išleisto nepriklausomo animacinio filmo vardą.

Svaiginanti sėkmė ir 500 tūkst. Lt ribą perkopiančios bilietų pardavimo pajamos dažniausiai lydi didžiųjų Holivudo animacijos studijų Walt Disney Animation, Dreamworks Pictures ir Pixar Animation Studios filmus. Nepriklausomam animaciniam filmui, prie kurio neprisidėjo nei viena anksčiau paminėtų studijų, sulaukti tokios sėkmės – įspūdingas laimėjimas ir filmo kokybės ženklas, įrodantis, jog ir mažesnieji animaciniai projektai pajėgūs varžytis su Holivudo studijomis – milžinėmis.


  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1