Picture
Tailando sostinėje Bankoke birželio 1-ąją įvykus masinei demonstracijai pastaroji įgavo kiek netikėtą posūkį. Protestuotojai, reiškiantys nepasitenkinimą Tailando valdžia ir esama šalies santvarka ėmėsi naudoti filme „Bado žaidynės“ matytą protesto ženklą – tris į viršų iškeltus ir sukryžiuotus pirštus. Kultiniu tapusiame filme „Bado žaidynės“ bei knygų trilogijoje, remiantis kuria sukurtas šis filmas, toks ženklas yra maišto ir nepasitenkinimo totalitariniu valdžios režimu simboliu bei ženklu, naudojamu norint išreikšti padėką, palaikymą ar atsisveikinant su brangiais žmonėmis, išvykstant į kasmetines Mirties žaidynes.

Bankoko aktyvistų grupė protesto akciją pradėjo viename sostinės prekybos centrų, surengdama flash – mob‘ą bei demonstruodama pasiryžimą kovoti prieš šalies valdžią. Aktyvistų teigimu, tokio pobūdžio masinės demonstracijos planuojamos surengti visame Tailande, virtusiame šių dienų Panemu.


 
Picture
Naujomis Kino įstatymo pataisomis nustatyta, kad į filmus, skirtus žiūrovams nuo 7 metų, jaunesni vaikai bus įleidžiami kartu su juos lydinčiais pilnamečiais asmenimis. Į filmų seansus, skirtus žiūrovams nuo 13 metų, vaikai nuo 7 iki 13 metų taip pat galės patekti kartu su juos lydinčiais pilnamečiais asmenimis.

LR Seimo priimti pakeitimai reiškia, kad nuo šiol patys tėvai galės spręst apie filmų tinkamumą jų vaikui atsižvelgiant į individualią vaiko brandą, šeimos vertybes, auklėjimo principus.

Iki pataisų priėmimo galiojusi tvarka sprendimo galios tėvams nesuteikė. Pavyzdžiui, į N-13 cenzą turinčio filmo seansą jaunesnis nei 13 metų žiūrovas negalėjo patekti net lydimas tėvų. Tai kėlė visuomenės nepasitenkinimą, apsunkino kino teatrų veiklą.


 
Picture
Garsų Pasaulio Įrašai KinoKadro skaitytojus šįkart siunčia į kelionę 1921-ųjų Niujorku bei siūlo laimėti du dvigubus kvietimus į filmą „Kartą Niujorke“, kuriame susipina laimės paieškos, meilė, pavydas ir kerštas.

Norint nemokamai keliauti į filmą šiandien klausiame - kokios profesijos atstovę filme įkūnija aktorės Marion Cotillard herojė? 

Atsakymus rašykite komentarų laukelyje. Nepamirškite teisingai nurodyti savo elektroninio pašto adreso, kuriuo susisieksiu su keturiais konkurso laimėtojais, gausiančiais po dvigubą kvietimą į filmą!

Konkursas vyksta iki birželio 6 dienos.


 
Picture
Penktus metus iš eilės „Meno avilio“ organizuojama kino stovykla kviečia teikti pranešimų tezes tema „Kinas ir kūnas“, o paskutinį liepos savaitgalį (liepos 24–27 d.), praleisti Gelgaudiškio dvare žiūrint kiną, apie jį diskutuojant su dalyviais. Ypatingas šiųmetės Kino stovykos svečias – kino teorijos ir skaitmeninio kino filosofijos daktaras, kino kūrėjas William Brown.

„Kino stovykla – tai neformali ir atvira erdvė, kur kasmet susiburia kino kūrėjai, tyrinėtojai ir kino mylėtojai. Šios vasaros renginio tema, „Kinas ir kūnas“, pasirinkta neatsitiktinai. Pastaruoju metu kūną kaip tyrinėjimų objektą į kino sceną sugrąžina ir akademikai, ir praktikai, o tebesivystant technologijoms atveriami vis naujesni požiūriai į kūno kine idėją, be to, permąstomas ir žiūrovo dalyvavimo kino procese aspektas“, – teigia organizatoriai. 


 
Picture
Vilniaus kino klasteris ir Baltijos - Amerikos laisvės fondas kino profesionalams ir studentams dovanoja galimybę pasisemti profesinės patirties bei žinių iš vieno garsiausių kino menininkų - Amerikos kinematografininkų sąjungos nario, operatoriaus Daniel Pearl.

Los Andžele gyvenantis ir daugiausia ten dirbantis meistras į Vilnių atvyks tiesiai iš Kanų kino festivalio, kur keturiasdešimties metų sukaktuvių proga bus parodytas garsiausias jo filmas „Kruvinos skerdynės Teksase“ („The Texas Chainsaw Massacre“). 1974-ais metais režisieriaus Tobe Hooper’io sukurtas siaubo filmas, pasakojantis apie grupelę draugų, kurie susiduria su kanibalų šeimyna, dėl scenų žiaurumo buvo uždraustas keliose šalyse.  Operatorius Daniel Pearl nufilmavo ir 2003 m. to paties filmo perdirbinį.


 
Picture
Tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ kasmet apdovanoja už filmus balsavusius ir padėjusius išrinkti žiūroviškiausią festivalio filmą. Šiais metais burtų keliu išrinktas nugalėtojas galės praleisti dvi dienas bene romantiškiausiam pasaulio mieste – Paryžiuje.

“Gražus sutapimas yra tai, jog prizas būtent kelionė į Paryžių ir vienu žiūrimiausių festivalio filmų tapo “Savaitgalis Paryžiuje”. Laimėtojas galės pamatyti visas filme užfilmuotas romantiškojo miesto vietas savo akimis”, - džiaugiasi festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Per dvi festivalio savaites Vilniuje ir Kaune „Kino pavasaris“ gerbėjams parodė 249 filmus. Festivalio uždarymo ceremonijos metu paaiškėjo, kas tapo šių metų festivalio žiūrovų favoritu – tai režisieriaus Hany Abu-Assado filmas „Omaras“. Šiai juostai atiteko žiūrovų simpatijų prizas.


 
Picture
Ilgąjį gegužės savaitgalį kinuose žiūrovų laukia išankstinėmis premjeromis džiuginsiantis animacinis nuotykių filmas „Operacija „Riešutai“ (angl. „The Nut Job“). Lietuviškai dubliuotas, 2D ir 3D formatais rodomas filmas visai šeimai prie mikrofono subūrė ištisą Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždyną – pagrindinį filmo veikėją, voveriuką Surlį įgarsino aktorius Ridas Žirgulis. Drąsiai ir ryžtingai parko voverei Endei balsą padovanojo Karina Krysko – Skambinė, pašėlęs mopsas prabilo Leonardo Pobedonoscevo balsu, o juokingiausią filmuko veikėją, panikuojantį peliuką Micių įgarsino Auksinio scenos kryžiaus laureatas Saulius Čiučelis.


 
Picture
Garsų Pasaulio Įrašai KinoKadro skaitytojams dar sykį paruošė dovanų. Šiandien siūlome laimėti po du dvigubus kvietimus į Arnoldą Schwarznegerį į kino ekraną sugrąžinusį filmą "Sabotažas" bei labai rusišką nuotykių komediją "Greitasis "Maskva - Rusija". 

Norint nemokamai keliauti į vieną iš šių filmų jums tereikia pasirinkti labiau patinkančią premjerą ir komentarų laukelyje parašyti pavadinimą filmo, į kurį norėtumėte laimėti kvietimus. 

Atsakymus rašykite komentarų laukelyje. Nepamirškite teisingai nurodyti savo elektroninio pašto adreso, kuriuo susisieksiu su keturiais konkurso laimėtojais, gausiančiais dvigubus kvietimus į pasirinktą filmą!

Konkursas vyksta iki balandžio 27 dienos.


 
Picture
Tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet filmų ir renginių gausa ne tik džiugino ištikimus savo lankytojus, bet ir skaičiuoja naujus rekordus, kurių sulaukė pateikęs 249 filmus. „Mūsų partnerių, kūrėjų, komandos ir savanorių dėka šiemet pavyko ne tik įgyvendinti visus savo tikslus, bet ir teisėtai didžiuotis, kad „Kino pavasaris“ yra vienas svarbiausių kino festivalių Rytų Europoje, savo lygiu prilygstantis kitiems žinomiems tarptautiniams kino festivaliams“, – sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Festivalyje apsilankė rekordinis skaičius žiūrovų – 99 798 – ketvirtadaliu daugiau nei 2013 metais. Šiemet, pirmąkart per 19 metų, festivalio filmai Vilniuje ir Kaune buvo rodomi tuo pačiu metu. Toks sprendimas buvo priimtas po gausaus lankytojų skaičiaus sulaukusių praėjusių metų „Kino pavasario“ seansų ir tai davė džiugius rezultatus – Kaune filmus aplankė 5755 žiūrovai ir bilietų pardavimas išaugo 82 procentais.


 
Picture
Vakar iškilmingai uždarytas 19-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“, kuris tapo pačiu lankomiausiu festivaliu per savo gyvavimo istoriją. Dvi savaites kvietęs į geriausius kino filmus, diskusijas, susitikimus su garsiais kino kūrėjais bei renginius, festivalis su lankytojais atsisveikina iki kitų, – jubiliejinių 20-ųjų, – metų. Uždarymo ceremonijos metu įteikta net 13 apdovanojimų. Pagrindinis festivalio prizas ir „Kino pavasario“ statulėlė atiteko režisieriui Tudorui Cristianui Jurgiu už filmą „Japoniškas šuo“.

„Draugai, bičiuliai, kino mylėtojai. Per tas dvi savaites buvo daug išsakyta, todėl belieka padėkoti visiems, kurie sukūrė nuostabią kino šventę. Dėkoju viso pasaulio kino kūrėjams, o ypač tiems, kurie atvyko pas mus. Esu labai dėkinga visiems komisijos nariams, partneriams, savanoriams ir pagrindiniams mūsų festivalio varikliams – žiūrovams. Jūs mus įkvėpėte tolimesniems darbams. Negaliu nepadėkoti ir pačiai geriausiai ir darbščiausiai „Kino pavasario“ komandai. Ji ištisus metus dirbs, kad kitais metais galėtume jus pakviesti į jubiliejinę kino šventę“, uždarymo ceremonijos metu sakė festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.


  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1