Picture
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ jau penktąjį kartą į Vilnių sukvietė kino industrijos profesionalus. Kovo 31 – balandžio 3 dienomis įvykusios „Meeting point – Vilnius“ konferencijos metu kino kūrėjai, prodiuseriai, festivalių organizatoriai ir kiti industrijos naujienomis besidomintys profesionalai dalyvavo paskaitose, seminaruose, dalinosi patirtimis bei užmezgė naudingų kontaktų ateities bendradarbiavimui.  

Šiais metais pagrindinis „Meeting point – Vilnius“ dėmesys buvo skiriamas filmų viešinimui ir rinkodarai, aptartas kino festivalių vaidmuo siekiant tarptautinės filmo sėkmės, pristatytos sėkmės istorijos ir Lietuvos kino industrijos naujienos, apžvelgta Baltijos šalių kino rinka. Konferencijos metu įvyko naujausių regiono filmų bei dar kuriamų projektų pristatymai.

Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas apžvelgė Lietuvos kino industrijos naujienas. Pasak jo, prieš tris metus įkurtas Lietuvos kino centras kasmet sulaukia vis daugiau paramos ieškančių kino projektų, o susidomėjimas nacionaliniu kinu sparčiai auga – net trys iš dešimties populiariausių praėjusių metų filmų buvo lietuviška produkcija. 


 
Picture
Kino pasaulio sensacija tapusio filmo „Reidas“ (angl. „The Raid“) režisierius Garethas Evansas, pristatydamas antrąjį serijos filmą „Reidas 2“ (angl. „The Raid: Berandal“) sulaukė stulbinančios juostos sėkmės ir aibės kino kritikų liaupsių. Praėjusių metų pabaigoje filmo premjerai įvykus Sundance kino festivalyje šiuo metu režisierius keliauja po pasaulį, įvairiose šalyse pristatydamas filmą, sukurti kurį, kaip pats teigia, buvo sena jo svajonė.

Prieš keletą dienų įvykusioje filmo premjeroje Los Andžele įspūdžių kupini žiniasklaidos atstovai apspito režisierių, spaudos konferencijoje tiesiog reikalaudami sukurti trečiąją filmo dalį. Nors G. Evansas teigė, jog šiuo metu jo prioritetas – miegas ir poilsis, vyras prasitarė, jog jo mintyse jau turi trečiojo filmo siužetą. 


 
Picture
19-asis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ pakvietė į Lietuvos kino industrijos vakarą, kurio metu buvo išdalyti pirmieji penki apdovanojimai ryškiausiai sužibėjusiems kino kūrėjams. Renginys vyko ypatingoje vietoje - didžiausiame Baltijos šalyse Vilniaus kino klasterio audiovizualiniame paviljone. Festivalio direktorei Vidai Ramaškienei ir paviljono direktoriui Aidui Akcijonaičiui simboliškai perkirpus seną kino juostą, ši nauja ilgai laukta kino erdvė buvo iškilmingai atidaryta.

Daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukė ir žiūroviškiausiu lietuvišku filmu pripažintas dokumentinis filmas „Nematomas frontas“ apie partizanų judėjimą Lietuvoje. Filmo autoriai – Vincas Sruoginis, Jonas Ohmanas, Markas Johnstonas – padėkojo už sunkaus, ilgo ir Lietuvos ateičiai prasmingo darbo įvertinimą. 


 
Picture
Kino industrijos profesionalams, atvykusiems iš viso pasaulio į tarptautinį festivalį ,,Kino pavasaris”, Kauno kino studija kartu su Kauno miesto savivaldybe Kaune organizavo specialų galimybių turą, kurio metu Kaunas buvo pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms kino gamybos srityje bei išskirtinė erdvė filmavimo darbams.

Svečius, atvykusius iš JAV, Didžiosios Britanijos, Slovakijos, Rumunijos, Ispanijos, Estijos, Bulgarijos, Kroatijos, Lenkijos, Vokietijos ir kitų valstybių, Kauno miesto savivaldybėje pasitiko meras, Kauno miesto savivaldybės atstovai, Kauno kino studija. Kino industrijos svečiams Kauno miesto savivaldybėje Kauno kino studija parengė filmavimo galimybių Kaune prezentaciją, po kurios miesto meras Andrius Kupčinskas palinkėjo svečiams gerų įspūdžių turo po miestą metu, pasidžiaugė išskirtiniu svečių dėmesiu Kaunui.


 
Picture
„Kino pavasaris“ kartu su Lenkijos institutu Vilniuje džiaugsmingai pristatė šių metų šalies partnerės Lenkijos filmų programą. Festivalio žiūrovų pamėgtas puikus Lenkijos kinas atsiskleis iš įvairių perspektyvų. Vienas svarbiausių akcentų – speciali retrospektyva „Solidarumo judėjimas kine“, sudaryta iš garsių lenkų režisierių – Andrzejaus Wajdos, Krzysztofo Kieślowskio, Krzysztofo Krauzės filmų, supažindins su 1980 metais susikūrusiu judėjimu „Solidarumas“ (Solidarność) – pirmąja nepriklausoma profesine sąjunga komunistiniame bloke, kuri prisidėjo prie režimo griūties.

Konkursinėse programose dalyvaus trys jau ne vieną apdovanojimą laimėję naujausi pilnametražiai filmai: „Ida“, „Noras gyventi“ ir „Mergina iš spintos“, kurių siūlome nepraleisti. Pamatysime ir devynis geriausius pastarųjų metų trumpametražius filmus, iš kurių penki varžysis dėl geriausio „Kino pavasario“ trumpo metro filmo prizo. Naujausią savo darbą „Venera kailiuose“ pristatys garsus ir skandalingas lenkų kilmės režisierius Romanas Polanskis, o dar vieną kino legendą režisierę Agnieszką Holland, išvysime dokumentiniame filme apie šią nepaprastą menininkę.

„Aš esu dėkinga festivaliui „Kino pavasaris“ , kuris pakvietė būti šalimi partnere ir taip teigiamai priėmė lenkiškų filmų retrospektyvos idėją. Visų pirma, sunku būtų surasti puikesnę erdvę pristatyti mūsų kūrėjų darbus. Šių metų festivalis gali pasigirti stipria programa, taigi rodyti lenkiškus filmus tokiame kontekste yra ypatingai svarbu. Taip pat pastebime Lietuvos žiūrovų susidomėjimą Lenkijos kinu. Tai mus džiugina ir įprasmina mūsų darbą“, teigė Lenkijos instituto direktorė.


 
Picture
Festivalis pristatė itin gausią lietuviško kino programą – net 42 filmus, kurių kiekvienas yra vertas žiūrovų dėmesio. Pamatysime jau spėjusius išgarsėti ir su nekantrumu laukiamus premjerinius, pilnametražius ir trumpametražius, vaidybinius ir dokumentinius, garsių ir debiutuojančių kino kūrėjų darbus. Trijų programų „Lietuvių filmai. Premjeros“, „Lietuvių filmai“ ir „Lietuviai svetur“ filmai ne kartą maloniai nustebins ir atskleis koks yra šiandieninis lietuvių kuriamas kinas.  

„Antrus metus iš eilės džiaugiamės „Lietuviai svetur“ programa, bent trumpam grąžinančia lietuvių ir lietuvių kilmės kūrėjų vardus mūsų publikai. Šiemet šioje margoje programoje – net 16 vaidybinių, dokumentinių ir trumpametražių filmų, kurie prisiliečia prie egzotiškų Brazilijos, Afrikos, Rusijos šiaurės ir Jungtinių Valstijų kraštų, neaplenkiant maloniai stebinančių Europoje sukurtų filmų. Programoje „Lietuvių filmai“ – 11 filmų, kurie žiūrovams leis prisiminti, koks lietuvių kinas jau apkeliavo šalies kino teatrus. Itin laukiame 15 premjerų - stiprios ir netradicinės dokumentikos, dar niekad lietuvių programoje nepristatytų eksperimentinių filmų ir trumpų gyvenimiškų istorijų, kurias kartais geriau išvysti ekrane nei patirti pačiam,“ – pristatymo metu kalbėjo lietuviškų filmų programos sudarytoja Justė Zavišaitė.


 
Picture
Jungtinėse Amerikos Valstijose startavęs ir per atidarymo savaitgalį surinkęs 25,7 milijonus JAV dolerių, animacinis 3D filmas visai šeimai „Operacija „Riešutai“ (angl. „The Nut Job“) kaip mat įgijo tęsinį. Įspūdingą rezultatą pademonstravęs filmas tuo pačiu tapo rekordininku, surinkdamas visų laikų didžiausią pajamų sumą kaip nepriklausomas animacinis filmas.

Analitikų teigimu, studijinei animacijai iššūkį metusi juosta „Operacija „Riešutai“ gali būti Holivudo permainų šaukle, signalizuojančia apie vis labiau stiprėjančius nepriklausomo kino projektus, sudarančius rimtą konkurenciją studijiniams projektams.


 
Picture
Festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai Vilniuje ir Kaune atšaukia du festivalio filmus. Tai Jonathano Glazerio režisuotas filmas „Po oda“ ir  Hirokazu Kore-eda juosta „Koks tėvas, toks ir sūnus“. Tokį sprendimą teko priimti dėl  iškilusių nesutarimų tarp dabartinių filmų platintojų iš Rusijos ir abiejų filmų autorinių teisių atstovų iš Amerikos bei Prancūzijos.

Pasak festivalio organizatorių, nors ir nemalonu, kartais taip nutinka, kad filmų premjeros arba jų seansai festivaliuose yra atšaukiami dėl filmų platintojų arba teisių turėtojų sprendimų. Jiems ne visada festivaliai gali daryti įtaką. Panašus atvejis yra nutikęs su filmu „Volstryto vilkas“, kai jo rodymas Lietuvoje buvo atidėtas dviem mėnesiams. 2013 metų Berlyno kino festivalyje paskutinę minutę savo filmą „Didysis meistras“ atšaukė režisierius Wong Kar-wai, nusprendęs, kad filmą būtina permontuoti.


 
Picture
Mėgstantiems nepriekaištingą maistą ir profesionalų kiną festivalis „Kino pavasaris“ pristatė programą „Kulinariniai filmai“. Programos partneris „Santa Maria“ kviečia žiūrovą mėgautis keturiomis skaniomis juostomis. Maisto gaminimo virtuozai festivalio lankytoją lydės po įvairiausių šalių virtuves – nuo Prancūzijos iki Indijos.

„Gyvenime yra trys svarbūs dalykai: geras skonis, greta jo – geras kinas, ir pats svarbiausias – gera ir nuostabi jūsų kompanija. Mėgaukimės vienas kito kompanija“, programos atidarymo metu susirinkusius svečius pasveikino „Santa Maria“ atstovybės Lietuvoje vadovas Rimantas Norvilas.

„Kulinarijos studijos“ šefas Gianas Luca Demarco susirinkusiųjų gomurius stebino keturių rūšių vieno kąsnio užkandėlėmis, pagamintomis iš tokių pikantiškų ingredientų kaip ryžių kubeliai, ragu padažas, aštrios krevetės, šoninės traškučiai ir pan. O konditeris Ali Gadžijevas vaišino „Ali šokoladinės“ šedevrais: čiobrelių ir juodojo šokolado deriniu bei -196 laipsnių temperatūros skystame azote apvirtais morengais.


 
Picture
Trumpametražiai filmai jau trečius metus iš eilės užims svarią vietą Vilniaus tarptautinio kino festivalio Kino pavasaris” programoje. Šiemet žiūrovai išvys prie trumpo metro sugrįžusių garsių, festivalio žiūrovams jau pažįstamų, režisierių kūrybą bei pradedančių kūrėjų darbus: jiems bus pasiūlyta 85 trumpo (iki 30 min.) ir 11 vidutinio (iki 58 min.) metražo filmų, kurių bendra trukmė sudaro 33 valandas ir 8 minutę.

Trumpametražius filmus “Kino pavasaryje” bus įmanoma žiūrėti dieną, vakare ir naktį. Reaguodamas į žiūrovų norą naktinėti su geriausiais metų trumpametražiais filmais, festivalis šiemet skelbia net tris specialius naktinius renginius. Kovo 21 d.  kino teatre “Pasaka” įvyks visų užsienietiškų konkursinių trumpametražių filmų peržiūra “Trumpo konkurso naktis”. Kovo 29 d.  kino centro “Forum Cinemas Vingis” didžiojoje salėje organizuojama skambiausiai tituluotų ir žanriškai įvairių ne konkursinių trumpametražių filmų naktis. Balandžio 4 d. vėlgi kino teatre “Pasaka” publiką pradžiugins į vieną seansą sudėti visi 22 lietuviški trumpametražiai filmai.

Konkursinėje programoje – nevaikiškas vaikų gyvenimas

Trečią kartą paskelbta konkursinė programa “Trumpas konkursas” teritoriškai yra artima didžiajai konkursinei programai “Nauja Europa – nauji vardai”, nes joje varžosi tik režisieriai iš Rytų ir Centrinės Europos bei Balkanų regiono šalių. “Taip pasireiškia savotiškas “Kino pavasario” išskirtinumas ir unikalumas, nes panašiais kriterijais sudarytos konkursinės programos neteko pastebėti nė viename reikšmingame tarptautiniame kino festivalyje, kuriuose prioritetines vietas okupuoja įtakingesnių didžiųjų šalių finansuojami trumpametražiai filmai. Draugiškiausias mūsų idėjai yra Sarajevo kino festivalis, tačiau pas juos į konkursą pavyksta prasimušti Austrijai, Graikijai, Kiprui”, – teigia programos sudarytojas Edvinas Pukšta.


  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1