Picture
Kovo 14 dieną kino, pramogų ir žiniasklaidos atstovai susipažino su viena garbingiausių ir tituluočiausių „Kino pavasario“ programų – „Meistrai“, kurią šiais metais pristato „Omnitel“. Ši programa žiūrovus kasmet supažindina su naujausiais visame pasaulyje pripažintų režisierių darbais. Šiemet „Meistrų“ programa išsiskiria Azijos šalių atstovų gausa: puikius filmus žiūrovams pristato tokie kino genijai kaip Takashi Miike, Kim Ki-dukas, Bongas Joon-ho, Tsai Ming-liangas ir kiti.

„Stebint išankstinės bilietų prekybos rezultatus, akivaizdu, kad lyderiauja trys „Meistrų“ programos filmai: japonų juosta „Koks tėvas, toks ir sūnus“, geros muzikos siūlantis filmas „Groja Liuvinas Deivisas“ ir Romano Polanskio „Venera kailiuose“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka režisieriaus žmona Emmanuelle Seigner. Žiūrovams rekomenduoju nepraleisti ir šešiems „Oskarams“ nominuotos komiškos dramos „Nebraska“, tikrais įvykiais paremtos istorijos „Filomena“, kurioje vaidmenį atlieka geriausia aktore pretenduojanti tapti Judi Dench. Ji dar kartą   įrodo, kad yra tikra profesionalė, kuri gali įkūnyti tiek Džeimso Bondo viršininkę, tiek paprastą ir kuklią airę. Prancūzų režisierės Claire Denis filmo „Niekšai“, kuriame epizodinis vaidmuo atiteko mūsų šalies režisieriui Šarūnui Bartui ir kitų dėmesio vertų „Meistrų“ programos filmų, kurių repertuare – net aštuoniolika“, - sako „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė.


 
Picture
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet savo žiūrovams pasiūlys puikius, įvairiapusiškus, jau matytus ir naujus lenkiškus filmus. Visi nauji festivaliui atrinkti filmai apkeliavo ir buvo įvertinti Monrealio, Varšuvos, Marakešo, Karlovi Varų, Toronto, Busano festivaliuose. Žiūrovai lenkiškus filmus galės pamatyti festivalio konkursinėse programose ir retrospektyvoje „Solidarumo judėjimas kine“. Specialiai į ją iš Lenkijos atkeliavo kultinių režisierių Andrzejaus Wajdos, Krzysztofo Kieślowskio, Krzysztofo Krauze bei kitų  režisierių kūriniai.

„Šiemet Lenkija tapo „Kino pavasario“ šalimi - partnere. Specialioje programoje „Solidarumo judėjimo retrospektyva“ rasite žinomų Lenkijos režisierių klasika tapusius darbus. Siūlau atkreipti dėmesį į jaunų lenkų kūrėjų, kurie pasaulio kino festivaliuose šluoja apdovanojimus, filmus ir jų įvairialypį požiūrį į religiją, istoriją, žmogų. Tikiuosi, kad būsite maloniai nustebinti“,  - sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.


 
Picture
Šiemet visus moksliukus trečią kartą pakvies mokslinių fantastinių ir mokslo populiarinimo filmų festivalis „Eureka“. Tai viena iš „Kino pavasario“ dalių, kurioje žiūrovai išvys žymių režisierių darbus ir savo profesionalumu jiems nenusileidžiančius aktorius. Pavyzdžiui, Tildą Swinton, kuri pasirodys netgi dviejuose „Eurekos“ programos filmuose - „Sniego traukinys“ ir „Zero teorema“. Šiųmetinė programa festivalio lankytojams siūlys žiūrėti keturis filmus – tris vaidybinius ir vieną dokumentinį.

Filmas „Kongresas“ pasakoja apie seksistinį Holivudo požiūrį į senstančias moteris. Su tuo susiduria save vaidinanti žymi amerikiečių aktorė Robin Wright. Prodiuseriai jai nebesiūlo vaidmenų, tad  vienintelė pelninga išeitis – pasirašyti dvidešimties metų sutartį su studija „Miramount“. Ji nuskenuos moters kūną ir pavers ją visuomet jauna virtualia aktore. Tačiau sutarčiai pasibaigus aktorė patiria nenumatytų pasekmių. „Kongresas“ – Europos kino akademijos išrinktas geriausiu 2013 m. Europos animaciniu filmu.

„Juosta užduoda klausimą – kas gi būtų, jei aktorių pakeistų robotas? Juk technologijos vystosi nepaprastu greičiu, o kino industrija auga taip pat sparčiai. Argi, laikui bėgant, viena seniausių pasaulio profesijų ims ir išnyks?“ - pilasi klausimai iš filmą mačiusios aktorės Karinos Stungytės lūpų.


 
Picture
Visus, pasiilgusius gero lietuviško kino, festivalis „Kino pavasaris“ pakvietė susipažinti su svarbiausiais praėjusių metų lietuvių kurtais filmais bei kartu pamatyti šviežias kino premjeras. Net trys lietuviško kino programos – „Lietuvių filmai. Premjeros“, „Lietuvių filmai“ ir „Lietuviai svetur“,  šiais metais bus skirtos kuo išsamiau pristatyti lietuviško kino naujienas. Žiūrovai galės pamatyti jau spėjusius išgarsėti ir simpatijų sulaukusius filmus, tokius kaip „Redirected/Už Lietuvą!”, „Ekskursantė“, „Vardas tamsoje“, „Santa“, iki šiol tik užsienio publikai pristatytus už Lietuvos ribų kuriančių tautiečių darbus ir 15 laukiamų filmų premjerų.

„Festivalis pristato didžiausią lietuviškų filmų koncentraciją – 42 nauji filmai iš Lietuvos ir 4 pasaulio žemynų, - pasakoja „Kino pavasario“ lietuviškų filmų programos sudarytoja Justė Zavišaitė, - parenkame tokias programas ir filmus, kurie būtų įdomūs įvairiausiai publikai:  nuo istorinių įvykių, senosios kultūros ir gyvenimo dramų iki klajonių po nepažintus egzotiškus kraštus ir beribės vaizduotės ekranizacijų.  Sunku būtų išrinkti vieną favoritą, nes maloniai stebinančių filmų šioje programoje tiek daug, kad ypatingai nekantrauju sužinoti,  už ką gi balsuos ir ką išrinks žiūrovai.“


 
Picture
Penktus metus iš eilės „Kino pavasario“ metu vykstantis tarptautinis industrijos renginys „Meeting point – Vilnius“ tampa viena didžiausių kino industrijos konferencijų regione. Rengiama kartu su Lietuvos kino centru, Vilniaus kino klasteriu, Kūrybiškos Europos biuru ir Vilniaus savivaldybe ši konferencija kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vilniui padės tapti karštuoju kino industrijos tašku. Į Vilnių atvyksta Berlyno, Karlovy Vary, San Sebastiano, Maskvos, Venecijos, Transilvanijos, Minsko, Goteborgo, Helsinkio, Sarajevo, Liubeko, Hamburgo ir kitų festivalių programų sudarytojai. Kino profesionalai dalinsis žiniomis apie kino rinkodarą ir darbą su auditorija. Pasak konferencijos organizatorių, šis renginys rodo vis didesnį tarptautinį susidomėjimą ir mažų šalių kino rinka.

Šių metų konferencijos kryptis – „Filmų viešinimas ir rinkodara“. Pasak vykdančiojo festivalio direktoriaus Algirdo Ramaškos, konferencijos rengėjai nusibrėžė aiškią kryptį: „Esame sukūrę stiprią ir tarptautiniu mastu pripažintą industrijos platformą, o tikslas yra į Lietuvą prisivilioti svarbiausius kino industrijos profesionalus, kurie galėtų padėti ne tik Lietuvos, bet ir viso Pabaltijo kino profesionalams augti, tobulėti bei išplaukti į tarptautinius vandenis.“


 
Picture
„Kino pavasario“ programa „Festivalio favoritai“ nuo kovo 20 dienos pakvies susipažinti su pastaraisiais metais kino pasaulyje sužibėjusiais ir didžiausių kino festivalių graibstytais filmais. Žiūrovus prie ekranų prikaustys filmai su Oskarais apdovanota vaidyba, tikromis stiprių ir iškilių asmenybių gyvenimo istorijomis, nepatogiomis temomis bei žmogiškų dilemų sprendimais.

„Festivalių favoritų“ programoje, kurią „Kino pavasario“ žiūrovams pristato „Bosca“, bus galima išvysti būrį garsių aktorių: Oskarus už vaidybą pelniusius Matthew McConaughey ir Jaredą Leto („Dalaso klubas“), Nicolasą Cage‘ą („Džo“), Idrisą Elbą („Mandela: ilgas kelias į laisvę“), Brendaną Gleesoną („Golgota“), Ryaną Goslingą („Atleidžia tik Dievas“).

Pasak „Kino pavasario“ meno vadovės Santos Lingevičiūtės, „Festivalių favoritų“ programoje bus galima išvysti filmus, kuriuose atsiskleis visiškai kitoks garsių režisierių veidas: „Jeanas-Marcas Vallée, „Kino pavasario“ žiūrovams pažįstamas iš filmų „C.R.A.Z.Y.“ ir  „Café de Flore“, pristatys  dramą „Dalaso klubas“. Prieš porą metų išskirtinio kritikų dėmesio sulaukusio filmo „Važiuok“ režisierius Nicolas Windingas Refnas pristatys Bankoko nusikaltėlių pasaulio bausmės ir keršto istoriją „Atleidžia tik Dievas“. 


 
Picture
Garsų Pasaulio Įrašai KinoKadro skaitytojus vėl kviečia į kiną. Šįkart - į dviem Oskarams nominuotą karinį veiksmo filmą IŠLIKĘS GYVAS (angl. "Lone Survivor"), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Markas Wahlbergas. Kino Kadro kišenėje - dvigubas kvietimas į filmą, jau po keleto dienų atiteksiantis vienam laimėtojui.

Norėdami nemokamai kino ekrane pamatyti filmą "Išlikęs gyvas" atsakykite į klausimą - kokiu talentu, neskaičiuojant aktorinio meistriškumo pasižymi aktorius Markas Wahlbergas? 

Atsakymus rašykite komentarų laukelyje. Nepamirškite teisingai nurodyti savo elektroninio pašto adreso, kuriuo susisieksiu su konkurso laimėtoju, gausiančiu dvigubą kvietimą į filmą!

Konkursas vyksta iki kovo 12 dienos, trečiadienio.


 
Picture
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“  pristatė  vieną laukiamiausių kino renginių Lietuvoje. Kovo 20 balandžio 3 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksiantis festivalis šiemet žiūrovams parengė įspūdingą programą,  kurioje kino mylėtojai ras žymiausių užsienio kūrėjų naujausius darbus, garsiausius metų debiutus bei lietuviško kino naujienas.

„Kino pavasaris“ pagrįstai didžiuojasi savo svečiais, pripažintais kūrėjais, pasiekimais tarptautinėje kino bendruomenėje.  Šiemet kelis šimtus filmų apimančioje programoje savo gerbėjams pristatysime didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose atrastus, puikiai kino kritikų įvertintus ir prestižinius apdovanojimus pelniusius filmus. Žiūrovai išvys Kanų, Berlyno, San Sebastiano, Venecijos ir kituose festivaliuose pasižymėjusias kino juostas“, – sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Festivalio metu žiūrovai turės galimybę susitikti su filmų kūrėjais, aktoriais, garsiais kino kritikais. Į „Kino pavasarį“ atvyks italų režisierius Bruno Oliviero, San Sebastiano festivalio programos sudarytojas Roberto Cueto, Nikolajus Nikitinas - Berlyno festivalio atstovas Rytų Europai, rusų aktorė Daria Saveleva, garsi japonų aktorė ir režisierė Kaori Momoi, slovėnų režisierius Rokas Bičekas,  rusų režisierius Andrejus Bogatyriovas, Čilės režisierius Sebastianas Lelio ir kiti. 


 
Picture
„Kino pavasaris“ antrus metus iš eilės žiūrovus kviečia į programos „Lietuviai svetur“ filmus. Kino mėgėjai galės išvysti naujausius ir didžiausio pasisekimo sulaukusius užsienyje kuriančių lietuvių darbus.  Programoje – 16 trumpo ir ilgo metro filmų, kurių geografija apima keturis žemynus. Žiūrovai išvys tiek pasaulyje garsių ir jau pažįstamų, tiek Lietuvoje dar mažai girdėtų kino kūrėjų darbus ir galės pažvelgti, kokiomis idėjomis ir jausmais gyvena tautiečiai už šalies ribų.

„Lietuvių diaspora pasaulyje yra milžiniška, tačiau jų darbų atgarsiai mus pasiekia tik per  žiniasklaidos antraštes. Programa „Lietuviai svetur“ siekia griauti sienas ir nors trumpam gražinti lietuvius, jų kūrybą ir mintis į Lietuvą. Pristatysime darbus, kurie sužibėjo užsienio kino festivaliuose, buvo pastebėti kitose erdvėse. Šie kino kūrėjai gyvena kitokiomis sąlygomis, skirtingų kultūrų apsuptyje, veikiami kitų mokyklų ir kino tradicijų,“ – apie programą pasakoja jos koordinatorė Justė Zavišaitė.


 
Picture
Garsų Pasaulio Įrašai KinoKadro skaitytojus kviečia praleisti laiką siautulinguose vakarėliuose ir išsimaudyti naujutėlaičių dolerių jūroje, stebint Lietuvoje ilgai lauktą filmą "Volstryto vilkas", nominuotą net 5 Oskarams. Šiandien siūlome jums laimėti du dvigubus kvietimus į filmą, kino ekranus Lietuvoje pasieksiantį jau šį penktadienį, vasario 21 dieną.

Norėdami nemokamai kino ekrane pamatyti jau penktajį Martino Scorsese ir Leonardo DiCaprio susivienijimą atsakykite į klausimą - kokiuose filmuose prieš tai kartu dirbo šie du garsūs vyrai? 

Atsakymus rašykite komentarų laukelyje. Nepamirškite teisingai nurodyti savo elektroninio pašto adreso, kuriuo susisieksiu su dviem konkurso laimėtojais, gausiančiais dvigubus kvietimus filmą!

Konkursas vyksta iki vasario 28 dienos, penktadienio.


  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1