Picture
Beveik 900 kino seansų-diskusijų, daugiau nei pusantro šimto kūrybinių kino dirbtuvių ir mokymų pedagogams žada suorganizuoti naujo kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“, kuris Vilniuje bei Panevėžyje prasidės jau šį ketvirtadienį, rengėjai. Dvejus metus nuo šių metų rugsėjo iki 2013-ųjų birželio vyksiantis projektas vėliau įtrauks ir kitus šalies miestus bei atokesnes šalies gyvenvietes. Numatoma, kad projekte „Mokausi iš kino“ dalyvaus per 5 tūkst. šalies moksleivių ir 400 pedagogų, kurie bus kviečiami į pamokas įsileisti naują mokytoją – kiną.

„Daug kas nustemba, kad kinas gali būti ne vien tik pramoga, kad iš jo galima mokytis, kad kino kadrus ir jų junginius galima skaityti kaip sakinius, kad vienas kadras šalia kito gali įgauti naują prasmę. Tai atradę žmonės dažnai patiria didelį malonumą, džiaugiasi išmokę vaizdą skaityti kaip knygą ir iš to turtėja“, – kalba Giedrė Benoriūtė, kino režisierė.

Projektą „Mokausi iš kino“ įgyvendins didelę patirtį kino edukacijos srityje turinčios organizacijos, įgyvendinusios jau ne vieną šios srities projektą . Vilniuje mokytis iš kino moksleivius skatins „Skalvijos“ kino centras, kino teatras „Pasaka“ bei kino kompanija „Čiobreliai“, Kaune – Tarptautinio Kauno kino festivalio organizatoriai (VšĮ „Visos mūzos“), Panevėžyje – kino centras „Garsas“ (Panevėžys). Regionuose juos lankys „Kino busas“ (VšĮ „Kultūrinių projektų centras“).

Projekto rengėjai „Mokausi iš kino“ dalyviams atrinko apie 3 dešimtis animacinių ir vaidybinių filmų, pritaikytų jų amžiaus grupėms ir gvildenančių vaikams bei jaunimui aktualius klausimus. Po peržiūros pedagogai kviečiami klasėms užsakyti nemokamas diskusijas, kurias moderuos specialistai. Jie pakvies moksleivius įsigilinti į filmo temas, pastebėti tai, į ką seanso metu neatkreipta dėmesio. Pedagogams, norintiems pratęsti filmų aptarimą savarankiškai, bus dalinamos specialiai parengtos metodinės medžiagos.

„Mokausi iš kino“ dalyviams taip pat bus suteikta galimybė pamatyti kino „virtuvę“ – jie galės dalyvauti nemokamose kūrybinėse kino dirbtuvėse, kurias ves įvairių kino profesijų atstovai. Pedagogams bei jauniems kino profesionalams taip pat bus rengiami specialūs mokymai kino edukacijos ir pedagogikos srityse.

„Džiugu, kad atsiranda galimybė mokytis pasitelkiant dalykus, kurie anksčiau nebuvo išnaudojami švietimo srityje. Prieš gerą dešimtmetį ar daugiau kinas buvo laikomas labiau pramoga, o šiandien jis gali suteikti pagalbą pedagogams, taip pat tapti galingu impulsu jaunų žmonių atradimams. Iki šiol prisimenu filmus, kurie man padėjo stipriai formuoti savo vertybinius pagrindus, tai pat tuos, kurie paskatino lavinti vaizduotę, vienas jų – „Mirusių poetų draugija“, – pirmąsias kino pamokas prisimena Gintaras Steponavičius, Švietimo ir mokslo ministras.

Mokytis iš kino šalies moksleivius skatins Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, kuris mokslo metų pabaigoje kartu su „Mokausi iš kino“ rengėjais organizuos pirmąjį kino egzaminą šalyje. Pasak Audriaus Siaurusevičiaus, LRT generalinio direktoriaus, nacionalinio transliuotojo misija yra šviesti visuomenę, todėl LRT laiko savo pareiga palaikyti „Mokausi iš kino projektą.
Daugiau informacijos apie projektą pateikiama svetainėje www.mokausiiskino.ltLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1