Picture
Penktadienį kino teatre „Pasaka” pradedamas rodyti filmas „Anapus”, kuriuo vaidybiniame kine kaip režisierė debiutavo garsi švedų aktorė Pernilla August. Jos sėkmę liudija eilė už filmą pelnytų prizų ir šią savaitę paskelbta žinia, jog Švedija paskelbė „Anapus” pretendentu į 2012 metų „Oskaro” apdovanojimą už geriausią filmą užsienio kalba.

Pernillai August vaidinti patiko jau vaikystėje, o profesionali jos karjera prasidėjo studijų metais. Mergina netruko pritraukti paties Ingmaro Bergmano dėmesį ir 1982 metais suvaidino auklę legendinio režisieriaus romantizuotoje vaikystės dramoje „Fani ir Aleksandras”.

Daug įsimintinų vaidmenų P. August sukūrė teatre pagal garsių dramaturgų pjeses: H. Ibesno „Lėlių namuose”, A.Čechovo „Trijose seseryse”, o už antraplanį vaidmenį V. Šekspyro „Hamlete” pelnė Londono teatro kritikų apdovanojimą.

1992 m. Kanų kino festivalyje Pernilla August buvo pripažinta geriausia aktore už vaidmenį Bille’s Augusto filme „Geri ketinimai”. Po šios juostos sukūrimo garsus režisierius tapo antruoju aktorės vyru, su kuriuo pora susilaukė dviejų dukterų. Pirmojo nėštumo metu jai teko perleisti vaidmenį aktorei Wynonai Ryder 1993 metų B. Augusto filme „Dvasių namai”.

Nepamirštamas ir ryškus P. August karjeroje vaidmuo - Shmi Skywalker „Žvaigždžių karų” trilogojoje. Tai buvo pirmas Pernillos vaidmuo anglų kalba, kuri nebuvo tokia jau „blizganti”. Tačiau režisierius George’as Lucasas nuramino švedų aktorę juokaudamas, jog Shmi atstovauja švediškai kalbančią galaktikos dalį.

Savo jėgas režisūroje P. August išbandė trumpametražiu filmu „Bomba” ir netrukus drąsiai debiutavo vaidybiniame kine. Jos filmas „Anapus” (2010) jau pelnė Venecijos, San Paulo, Hamburgo kino festivalių prizus.

Savo sprendimą pereiti į kitą ekrano pusę ir „pasislėpti” už kameros, P. August komentuoja labai paprastai: „Dievinu aktorinį darbą, bet pajutau, jog visą gyvenimą „rašiau” tik kaire ranka. Gal atėjo laikas išbandyti ką gali dešinioji? Tai – malonus iššūkis”. P. August sako, jog jaučia esanti teisingame kelyje. Šis jausmas neapleido režisierės ir kuriant filmą „Anapus”.

„Anapus” paremtas labai populiariu Švedijoje pusiau autobiografiniu Susannos Alakoski romanu. Pagrindinį vaidmenį filme atlieka švedų aktorė Noomi Rapace, tapusi pasauline garsenybe po Lisbetos Salander vaidmens Millenium kino trilogijoje, ypač filme „Mergina su drakono tatuiruote”. Dramatiškame „Anapus” N. Rapace vaidina Leną - iš pažiūros laimingą žmoną ir dviejų dukrų motiną, kurią grįžti į gimtąjį miestą priverčia žinia apie mirštančią motiną. Apie savo šeimą artimiesiems ji nėra pratarusi nė žodžio. Kelionės į ligoninę metu prisiminimų blyksniai grąžina Leną į 1970-uosius. Kadras po kadro sužinome nesaldžią herojės vaikystės istoriją.

Žiūrėkite kino teatre „Pasaka” nuo rugsėjo 9 dienos.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1