Picture
Jaunas žmogau, papasakok apie save! Matyk laisvai, kalbėk drąsiai – kurk ir filmuok savo dienoraštį! Lietuvos mokyklų vyresnių klasių moksleivius šitaip vilioja edukacinis projektas „Kino knyga 2013“. Septynerius metus šio projekto kūrėjai ragino jaunimą kurti scenarijus, gilintis į literatūros, kino meną. Šiais metais, atsižvelgiant į socialinių tinklų populiarumą jaunuoliai skatinami kurti savo dienoraštį – aprašyti vieną dieną, o kūrybinių dirbtuvų metu stebėti aplinką ir fiksuoti istorijas kino kamera.

„Masinės informavimo priemonės bruka jauniems žmonėms paruoštus vaizdus bei mąstymo būdą, o šie imliai juos priima. Vaizdinės klišės, suformuotos televizijos, neigiamai veikia fantaziją, kūrybiškumą ir formuoja šablonišką pasaulio matymo būdą. Šio projekto tikslas – paskatinti moksleivius atrasti naujų būdų skaityti juos supančius ženklus, kurti autentišką, o ne perdirbtą pasakojimą“, – projektą pristato jo vadovė Lina Užkuraitytė.

Picture
Kad edukaciniai kino projektai reikalingi ir patrauklūs, rodo per pirmąsias dvi konkurso savaites sulauktų paraiškų kiekis. „Galime pasidžiaugti gautais dienoraščiais iš Šakių, Utenos, Vilniaus, Klaipėdos, Marijampolės, Naujosios Akmenės, Kupiškio, Vilkaviškio, Sidabravo ir kt. miestų. Laukiame net ir tų, kurie neturės galimybės atvykti į kūrybines dirbtuves sostinėje. Už mums atsiųstą tikrai kūrybišką dienoraštį skirsime puikių skatinamųjų prizų net penkiems geriausiems darbams“, – priduria Lina.
  

Norintys pamėginti kurti, iki spalio 15 dienos kviečiami stebėti ir parašyti vienos dienos apžvalgą-dienoraštį. Kūrybiškiausių  darbų autoriai bus pakviesti į penkias dienas truksiančias kūrybines dirbtuves Vilniuje, kurias ves žinomi Lietuvos kino režisieriai Maratas Sargsyanas, Mikas Žukauskas, Tomas Smulkis ir kiti. Nuo spalio 26 iki 30 dienos vyks filmų peržiūros, susitikimai su filmų kūrėjais, diskusijos apie šiuolaikinius dienoraščius (blogus, tinklaraščius, meninius dienoraščius), moksleiviai patys režisuos, montuos, pristatys savo kurtus filmus. Šie renginiai bus nemokami ir prieinami visiems. Mažasis rudens kino „festivalis“ pasibaigs visų moksleivių darbų peržiūra bei apdovanojimais.                  

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia: http://www.kinopavasaris.lt/kino-knyga

Sekti naujienas: https://www.facebook.com/pages/KINO-KNYGA/117495718271745?fref=ts

Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1