Picture
Holivudo mohikanui prodiuseriui ir režisieriui Stevenui Spielbergui pabodo krimsti prodiuserio duoną. Į kino ekranus išleidęs „Tintinio nuotykius. Vienragio paslaptį“ režisierius beveik iškart pristato ir savo naujausią režisūrinį darbą – karinę dramą „Karo žirgas“ (orig. „War Horse“, 2011), kurio filmavimo darbai baigėsi tik šių metų gegužę.

„Karo žirgas“ sukurtas remiantis 1982-aisiais išleistu Michaelo Morpurgo to paties pavadinimo romanu, tapusiu pagrindu Londono Nacionalinio teatro spektakliui ir vienam Brodvėjaus miuziklų. Tiek spektaklis, tiek miuziklas sulaukė stulbinančios sėkmės, tad būsima sėkmė iškart prognozuojama ir M. Morpurgo romano ekranizacijai.

Picture
Filmas Pirmojo pasaulinio karo istoriją pasakoja Alberto (akt. Jeremy Irvine) ir jo ištikimo draugo, žirgo Džojaus akimis. Baikštųjį Džojų išsiuntus į mūšio lauką Prancūzijoje, Albertas, nepaisydamas savo jauno amžius, leidžiasi į frontą, ketindamas susigrąžinti iš gimtosios fermos paimtą ir į karo lauką išsiųstą arklį. Priekinėse fronto linijose kovojantis Džojus demonstruoja stebuklingą drąsą ir įkvepia viltį prarandančius kareivius. Tačiau tik nedaugelis supranta, jog didžiausia žirgo svajonė – rasti geriausią draugą Albertą ir pagaliau grįžti namo. Savo kelyje sutikdamas britų ir vokiečių kareivius, prancūzų fermerį ir mažąją jo anūkę Džojus dovanoja žmonėms viltį ir įstabiai keičia jų gyvenimus.

Picture
Pagrindinį vaidmenį juostoje atlieka pradedantis aktorius Jeremy Irvine, vaidinęs su pripažinimą pelniusiais kolegomis Emily Watson, Tomu Hiddlestonu, Davidu Thewlisu, Benedictu Cumberbatchu ir kitais.

Filmo garso takelis kurti patikėtas Džonui Williamsui, muzikinį pavidalą suteikusiam „Šindlerio sąrašui“, „Gelbstint Eilinį Rajeną“, „Geišos išpažinčiai“, „Žvaigždžių karų“ ir „Hario Poterio“ filmams. Šio kompozitoriaus kurtų muzikinių akordų skambesį galime išgirsti ir pirmojoje filmo vaizdo medžiagoje, todėl jau dabar aišku, kad nuostabi muzika padės atsiskleisti filmo emociniam užtaisui ir istorijai apie negęstančią viltį bei ištikimą draugystę.

Picture
Šnabždamasi, kad šis filmas sėkmės formulę išradusio režisieriaus St.Spielbergo lentynas gali papildyti ketvirtuoju Oskaru, o kino studija „DreamWorks“ šį filmą laiko vienu iš savo prioritetinių projektų.

Pirmojo pasaulinio karo atspindžiai, neblėstanti draugystė, karo baisumų neužtemdoma ištikimybė bei tiesiog neįtikėtinai nuostabi Džojaus ir Alberto kelionė kine prasideda sausio 27 dieną.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1