Picture
Filmų „Šindlerio sąrašas“ ir „Išgelbėti eilinį Rajeną“ kūrėjas, režisierius Stevenas Spielbergas dar sykį grįžta prie jo paties puikiai išvystyto istorinės dramos žanro ir pristato filmą apie iškiliausią asmenybę JAV istorijoje – prezidentą Abraomą Linkolną.

Pasiruošimas filmavimams prasidėjo dar 2001-aisiais, S. Spielbergui ir kino studijai „DreamWorks“ įsigijus teisę ekranizuoti tuo metu dar neišleistą Pulitzerio premijos laureato Doriso Kearnso Goodwino knygą „Konkurentų komanda“ (orig. „Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln“), dedikuotą 16-ajam JAV prezidentui ir jo Vyriausybės nariams.

Nepaisant to, jog filmo idėja gimė dar 2000-aisiais, filmavimo darbai vis nejudėjo iš vietos dėl St. Spielbergo užimtumo. Režisierius dirbo ties įvairiais projektais, vis apeidamas „Linkolną“.

Iš mirties taško reikalai pajudėjo tik 2005-aisiais, kai istoriko ir biografo D. Kearnso Goodwino knygai pasiekus knygynų lentynas adaptuoti scenarijų ėmėsi Pulitzerio premijos laureatas, dramaturgas Tony Kushneris.

Picture
Tuo metu buvo pradėta formuoti ir aktorių komanda, kuri iki 2011-ųjų, kai prasidėjo filmavimo darbai, pakito kelissyk. Iš pradžių Abraomo Linkolno vaidmenį turėjęs atlikti aktorius Liamas Neesonas 2010-aisiais paliko projektą, teigdamas, jog yra pernelyg senas vaidinti filme, kurio laukė net penkerius metus (aktoriaus dalyvavimas projekte patvirtintas 2005-aisiais). Tuomet pagrindinį vaidmenį pelnė šiuo metu itin retai besifilmuojantis aktorius, juostų „Bus kraujo“ ir „Niujorko gaujos“ žvaigždė, dukart Oskaro laureatas Danielis Day-Lewisas, St. Spielbergo laikomas vienu iškiliausių visų laikų kino aktorių.

Anot režisieriaus, pagrindine jo užduotimi buvo prezidentą Abraomą Linkolną, kurio vardas daugeliui asocijuojasi su Pilietiniu karu ir vergijos panaikinimu, pavaizduoti kaip gyvą žmogų, o ne istorinį paminklą. Filmo veiksmas vystosi ties A. Linkolno pastangomis padėti tašką Pilietinio karo eigoje, siekiu panaikinti vergiją, visuomenės ir respublikonų partijos narių priešiškumu tokiam tikslui... Ir, žinoma, išraiškingai pavaizduotas kasdieninis Prezidento gyvenimas – būti tik Prezidentu nepakanka. Kartu reikia būti žmogumi.

Picture
Peržiūrėjus filme vaidinančių aktorių sąrašą užima kvapą – čia išvysime Danielį Day-Lewisą, Tommy Lee Jonesą, Josephą Gordon-Levittą, Johną Hawkes, Sally Field, Jackie Earle Haley, Waltoną Gogginsą ir kitus. Biografinę-istorinę St.Spielbergo dramą „Linkolnas“, kurioje, anot kino kritikų, D. Day-Lewisas atliko bene geriausią vaidmenį savo karjeroje, Lietuvos kino žiūrovai galės išvysti nuo sausio 25 dienos.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1