Picture
Tarptautinio Kauno kino festivalio žiūrovai, vertinę patikusius filmus, geriausiu šiemet išrinko dviejų Ispanijos režisierių Norberto Lópezo Amado ir Carloso Carcaso režisuotą dokumentinį filmą „Kiek sveria jūsų pastatas, pone Fosteri“. Antrąją vietą pagal balsų skaičių užėmė suomių režisieriaus Akio Kaurismakio filmas "Havras", o trečiąją - italų juosta "Dešimt žiemų". Daug publikos simpatijų pelnė ir ryškiausi šių metų filmai - Berlyno kino festivalyje "Auksinį lokį" pelnęs iraniečių filmas "Išsiskyrimas"(rež. Asghar Farhadi), bei Kanų "Auksinės palmės šakelės" laimėtojas - Terenco Malicko fimas "Gyvenimo medis".

Filmas „Kiek sveria jūsų pastatas, pone Fosteri“ seka vieno garsiausių pasaulio architektų, britų kilmės Normano Fosterio kelią į tarptautinį pripažinimą. Šis filmas dar kartą įrodė, kad kinas yra puiki galimybė pakeliauti po įdomiausius šių laikų statinius, lyginti ir tyrinėti architektūros svarbą žmogaus gyvenime. Šiame filme svarbūs ne tik įspūdingi pastatai, jame apie savo profesiją prabyla jautrus ir visuomenei atsakingas kūrėjas.

N. Fosterio projektuoti pastatai visame pasaulyje tampa miestų ikonomis, o ispanų dokumentinis filmas supažindina su už jų glūdinčia veržlia architekto asmenybe. Jame atsiskleidžia atsakingas menininko požiūris į savo profesiją, į architektūros svarbą visuomenei ir miestų paveikslams. „Kiek sveria jūsų pastatas, pone Fosteri?“ gilinasi į novatorišką menininko kūrybą, kurioje kartu dera pažangiausios kompiuterinės technologijos ir įspūdingo futuristinio dizaino modeliai.

Filme atskleidžiama ir tai, kaip architekto svajonės ir patirtys (studijos Jeilio architektūros ir meno mokykloje ir pažintis su Richardu Buckminsteriu Fulleriu) paveikė jo žinomiausių projektų, tokių kaip pastatas Pekino oro uoste, Reichstagas Berlyne ar „Hearst“ pastatas Niujorke, įgyvendinimą. Pasak architekto, artimiausioje ateityje gyventojai apleis kaimo vietoves ir visa pasaulio populiacija kelsis į miestus. „Kiek sveria Jūsų pastatas, pone Fosteri?“ fiksuoja kaip žymaus architekto biure gimsta stulbinantys architektūriniai sprendimai, padėsiantys išspręsti ateityje kilsiančias problemas.

Juosta praėjusiais metais San Sabastiano kino festivalyje pelnė TCM-Publikos apdovanojimą kaip geriausias Europos filmas, o Belgijoje, Docville festivalyje – geriausio užsienio dokumentinio filmo titulą.

Tarptautinis Kauno kino festivalis Spalio 9d. uždarymo filmu "Čiko ir Rita" pabaigęs kino fiestą Kaune bei Vilniuje, nuo spalio 10d. persikelia į Panevėžio "Garso" kino teatrą, kur svečiuosis iki spalio 13d., o vėliau kelsis ir į pajūrį. Nidos "Agilos" kino teatre Kauno kino festivalis vyks spalio 13- 16 dienomis.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1