Picture
Šiemet Tarptautinio Kauno kino festivalio pagrindinis partneris Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) mokslo metus pradės anksčiau – „Įvado į studijas VDU“ renginiais. Jų metu studentai galės ne tik susipažinti su universitetu, pabendrauti su dėstytojais, vyresniais studentais, bet ir rugpjūčio 28 d. pamatyti Tarptautinio Kauno kino festivalio dovanojamą Švedijos režisieriaus Babako Najafi kino juostą apie paauglystę, nepritapimą ir kūrybą - „Sebė“ .

„Sebė“ – tai filmas apie brendimą, apie vis augančią atsakomybės naštą, savo vietos pasaulyje ieškojimą ir galiausiai apie maištą bei apsisprendimą kažką keisti. Ši drama kiekvieną žiūrovą prikaustys savo emocine įtampa, kuri svyruoja nuo sentimentalumo iki pamišėliškos agresijos.

Įtikinantis filmo elementas - neprofesionalaus aktoriaus Sebastiano Hiort af Orno, vaidinančio Sebę – penkiolikmetį paauglį, gyvenančio su laikraščių išnešiotoja dirbančia mama, vaidyba. Filmo spalvinė gama taikliai apibūdina filmo atmosferą ir komplikuotus personažų santykius.

„Švedų režisieriaus Babako Najafi filmas „Sebė“ yra vienas iš tų kūrinių, kuris įsimena ilgam ne vien dėl įtikinamai pasakojamos istorijos, bet ir dėl režisieriaus meninių sprendimų. Atidų žiūrovą iki širdies gelmių turėtų sujaudinti vaizdu išreikšta vidinė drama.“ - teigia Tarptautinio Kauno kino festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė.

„Sebė“ sulaukė didelio populiarumo bei susidomėjimo ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. 2010 m. režisierius Babako Najafi Berlyno tarptautinio kino festivalyje Vokietijoje bei Tarptautiniame kino festivalyje „Festroia” Portugalijoje buvo apdovanotas už geriausią debiutinį filmą. Sebę suvaidinęs švedas Sebastianas Hiort af Ornäs tais pačiais metais įvertintas geriausio aktoriaus apdovanojimais Tarptautiniame Prancūzijos jaunimo filmų festivalyje „Cine-Jeune“ ir Tarptautiniame Durbano kino festivalyje Pietų Afrikos Respublikoje.

Filmas „Sebė“ bus rodomas rugpjūčio 28 d. 19 val. VDU Šiuolaikinių menų katedroje, Vytauto pr. 71, 101 auditorijoje.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1