Picture
Gegužės 7 d. vyks antrasis edukacinės programos „Nepriklausomybės dvidešimtmečio menas ir kinas“ susitikimas. Renginių ciklas skirtas geriau susipažinti su lietuvišku nepriklausomybės metų vizualiuoju menu ir kinu.

Šio susitikimo tema – miestas kaip įkvėpimo šaltinį.  Vaizduojamojo meno ir kino kūriniuose – menininkų ir kino kūrėjų bandymai iš arti susipažinti su įvairiomis miestiečių bendruomenėmis. Tam tikros sostinės vietos dėl savo istorinio susiformavimo konteksto, socialinės (susibūrimų ir apleistumo) reikšmės paskatino menininkus kurti, dėl šių priežasčių jose atsirado įvairūs objektai, instaliacijos, vyko performansai ir akcijos.
Apžvelgiant šią temą bus nagrinėjami Mindaugo Navako darbai. Vilniečiams atpažįstama šio skulptoriaus intervencija su savo objektais į viešas Vilniaus erdves – „Kablys“ ant buvusių geležinkeliečių rūmų.
Video darbuose – menininkų žvilgsnis į Vilniaus viešų erdvių privatizavimą ir žmonių protestą (akcijos prie buvusio „Lietuvos“ kino teatro). Video darbus pakomentuos menotyrininkė Danutė Gambickaitė.

Šio renginio filmai – Romo Lileikio „Saša“ ir Jūratės Samulionytės „Šanchai Banzai“ atskleis savitai išsiskiriančius rajonus Užupį ir Šnipiškes. Filmus pristatytis kino kritikė Izolda Keidočiūtė.
Edukacinės programos „Nepriklausomybės dvidešimtmečio menas ir kinas“ tikslas – pristatyti lankytojams per pastarąjį dvidešimtmetį sukurtus video ir kino darbus. Taip pat patyrinėti, kuo šios trys meno formos skiriasi, o kuo panašios, kaip viena daro įtaką kitai, kokias įprasto gyvenimo permainas atspindi, ar ir kuo skiriasi skirtingų meno šakų atstovų požiūris į gyvenamą laikmetį ir jo aktualijas. Kiekvienas susitikimas sudarytas iš trijų dalių – lankymosi parodoje, video kūrinių peržiūros ir kino filmų seanso.
Programos „Nepriklausomybės dvidešimtmečio menas ir kinas“ organizatoriai – Lietuvos  kino centras ir Nacionalinė dailės galerija.
Visi renginiai nemokami. Dėl riboto dalyvių skaičiaus į parodą kviečiame registruotis. Kino seansai atviri visiems. Registracija el.p. edukacija@ndg.lt arba tel.: (8 5) 219 5961.

Renginio pradžia 16.30 val., kino seanso pradžia 17.30 val.
Renginiai vyksta Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1