Picture
2004-aisiais Oskarui už geriausią scenarijų nominuotas Stevenas Knightas po penkerių metų pertraukos dar sykį ėmėsi scenaristo plunksnos ir įsiliejo į didžiojo kino debiutantų gretas, pristatydamas savo pirmąjį pilno metro filmą „Kolibrio efektas“. Pagrindinį juostos vaidmenį atidavęs į britų aktoriaus Jasono Stathamo rankas, stiprius herojus veiksmo filmuose paprastai įkūnijantį vyrą, garsų vaidmenimis filmuose „Vagišiai“, „Transporteris“, „Nesunakinami“ ir „Profas“ bei pelniusį kultinės veiksmo filmų žvaigždės statusą, režisierius perkelia į naują plotmę, leisdamas aktoriui išbandyti save kitokiame nei iki šiol kailyje.

Apšepęs, valkataujantis, antiherojų įkūnijantis Jasonas Stathamas veiksmo trileryje apie tikrą meilę – netikėta ir nauja? Tačiau tai įmanoma! Filme „Kolibrio efektas“ aktorius demonstruoja ne tik neatsiejama jo dalimi tapusį veiksmo filmų žvaigždės įvaizdį, tačiau ir išbando save dramos aktoriaus amplua, nebijodamas žiūrovams pasirodyti palaužtu ir įsimylėjusiu.

Picture
Juostos režisieriaus Steveno Knighto teigimu, J. Stathamas pasižymi neįtikėtina charizma, tinkančia vaidmeniui šiame filme. „Vykau į Majamį, siekdamas stebėti jo darbo ir tai buvo įspūdinga“, - susižavėjimo neslėpė režisierius, pridūręs, jog aktorius įsimylėjo scenarijų vos perskaitęs jį – „Jasonas jau senokai svajojo apie tokio pobūdžio vaidmenį“, - netikėtą aktoriaus karjeros posūkį komentavo S. Knightas, atviravęs esąs neįtikėtinai laimingu ir patenkintu gavęs proga padirbėti su britų aktoriumi bei žavėjosi J. Stathamo noru dirbti. „Ruošdamasis vaidmeniui Jasonas ypatingai aktyviai studijavo benamių ir buvusių karių gyvenimą, susitikinėjo ir kalbėjosi su jais, siekdamas maksimaliai tiksliai ir realistiškai šį paveikslą perteikti didžiajame ekrane“, - teigė režisierius S. Knightas, žinomas filmų „Purvini gražūs žaidimai“ (angl. „Dirty Pretty Things“, 2002) ir „Rytietiški pažadai“ (angl. „Eastern Promises“, 2007) scenarijų dėka bei juostą „Kolibrio efektas“ įjungiantis į šiuos filmus siejančią trilogiją, pasakojančią už visuomenės ribų atsidūrusių Londono gyventojų istorijas.

Buvęs specialiųjų pajėgų karys Džojus Džounsas (akt. Jason Statham), pavojingose operacijose Afganistane praradęs visus savo draugus, Londono lūšnynų prieglobstyje bando išsilaisvinti nuo kankinančių praeities vaiduoklių. Palaužtas, gyvenimo prasmės netekęs ir uoliai į gyvenimo dugną besiritantis vyras, regis, pasmerktas pražūčiai alkoholio ir narkotikų liūne. Tačiau lemtingas jo gyvenimo įvykis, pražudęs mylimąją Izabelę priverčia į savo rankas paimti gyvenimo vadžias ir imti vaduotis iš skausmingos praeities. Nuo šiol nuolatiniu įskaudinto Džojaus palydovu tampa kerštas, teisybės paieškos, į nugarą alsuojanti mirtis, kriminalinio pasaulio sandėriai bei netikėtai į jo širdį pasibeldusi meilė gražuolei Kristinai (akt. Agata Buzek), suteikianti viltį grįžti į normalų gyvenimą.

Picture
Tačiau ar vienu kariu lauke tapęs Džojus sugebės išvengti pagundos suduoti atsakomąjį smūgį mylimosios Izabelės žudikams? O gal kriminalinio pasaulio klanai sustabdys jiems nenaudingu esantį teisybės ieškotoją?..

Įtempto siužeto veiksmo filme „Kolibrio efektas“ naktinėmis Londono gatvėmis keliaujantis Jasonas Stathamas ne tik įkvėps meilės gurkšnį, tačiau ir įtrauks žiūrovus į įspūdingų muštynių scenų ir pavojingų kriminalinių sandėrių prisodrintą filmą, didžiuosius Lietuvos kino ekranus pasieksiantį jau birželio 7 dieną.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1