Picture
Šią savaitę Vilniaus kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ pradedamas rodyti Izraelyje sukurtas filmas „Policininkas“. Tai drama apie šiuolaikinę visuomenę kankinantį užkratą: didėjančią prarają tarp turtingųjų ir likusios visuomenės dalies ir šios prarajos įkvėptus naujuosius revoliucionierius. Policininkams, kariškiams ir šių specialybių studentams įsigyjant bilietus į šį filmą taikoma speciali nuolaida.

„Policininkas“ – jauno, bet tarptautinėje kino bendruomenėje pastebėto Izraelio režisieriaus Nadavo Lapido debiutinis filmas, kuriam scenarijų režisierius parašė dalyvaudamas Kanų kino festivalio rezidencijų programoje.

Filmo herojus Yaronas tarnauja elitinėje policijos komandoje, kurią dievina. Jis ir jo kolegos įkūnija savo valstybės ginklą, nutaikytą į jos priešus. Yaronas puoselėja savo vyriškumą, vyrišką draugystę su komandos draugais. Jo žmona laukiasi pirmagimio. Viskas tarsi klojasi puikiai.

Tačiau vieną dieną Yarono komandai tenka užduotis išvaduoti įkaitais paimtus milijonierius. Žmones pagrobę radikalūs aktyvistai skanduoja ne tik šiurpokas skanduotes: „Atėjo laikas vargšams tapti turtuoliais, o turtuoliams - pradėti išmirti“. Jie taip pat kreipiasi į policininkus, kurie taikosi į juos: „Policininkai, jūs nesate mūsų priešai. Policininkai, jus taip pat išnaudoja!“

Netikėtas susidūrimas su priešiška, radikalia aktyvistų grupuote sudrebina Yarono pasaulio vaizdą.

„1960-1970-aisiais Izraelis buvo socialistinė, beveik egalitarinė valstybė. Šiandien Izraelio visuomenėje pastebimi didžiausi ekonominės padėties skirtumai, - sakė režisierius Nadavas Lapidas. – Klasinius konfliktus užgožia kova su bendru priešu – palestiniečiais. Tačiau po paviršiumi verda įniršis ir nuoskauda. „Policininke“ jie subręsta sprogimui.“

„Policininkas“ – tai pirmasis Izraelio gamybos filmas, platinamas Lietuvoje. Jį žiūrovams pristatė Kauno kino festivalis, kuris, dalyvauja Europos Sąjungos programos MEDIA Mundus remiamame unikaliame projekte, pavadinimue „Eye on Films“, kviečia šį išskirtinį filmą pamatyti kino teatrų repertuaruose.

Filmas nuo vasario 16 d. pradedamas rodyti kino teatre “Pasaka”, nuo vasario 17 d. – kino centre “Skalvija”Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1