Picture
Susipažinti su naujausiais filmais iš Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos vėl kviečia „Vokiečių kino dienos“, kurios vyks vasario 2–24 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jau tradiciniu tampantį renginį pristato Goethe’s institutas, kartu su Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje ir Lietuvoje.

Šių metų programoje bus parodyta dvylika vaidybinių ir vienas dokumentinis filmas. Jų autoriai – pripažinti ir debiutuojantys režisieriai, kurie bando laužyti įsigalėjusias nuostatas bei tabu ir kalbėti apie amžinąsias temas: gyvenimą, mirtį ir meilę. Filmuose keliami svarbūs dabartinę visuomenę neraminantys klausimai: tapatybės krizė, maišto ir laisvės dilema, savitarpio supratimo, tiesos, laimės paieškos.

Tačiau net ir itin aukšti gyvenimo standartai neapsaugo nuo žmogiškųjų dramų, kurios vieną gražią dieną užklumpa ir sujaukia įprastą kasdienybės tėkmę. Akistatoje su tuo, kas neišvengiama, esame priversti vėl ir vėl savęs klausti: kam iš tiesų mes suteikiame prasmę?

Kino dienas Vilniuje pradės žymaus vokiečių režisieriaus Andreaso Dreseno drama „Sustojimas pusiaukelėje“, pelniusi pagrindinį programos „Ypatingas žvilgsnis“ prizą Kanų kino festivalyje.

A. Dresenas, pasitelkęs artimų žmonių patirtis, atsigręžia į mirtį, kuri tuo pat metu išlaisvina iš nevilties, pykčio, baimės ir padeda suvokti paprastų dalykų vertę.

Linksmiau į konfliktines situacijas bei žemiškus rūpesčius žvelgia filmų „Netyčia pagrobus ponią Elfrydę Ot“ (rež. Andreas Prochaska), „Smėlio žmogus“ (rež. Peter Luisi) ir „Skyriaus piratai“ (rež. Michaelis Schaereris) herojai. Jie nebijo juoktis ir švenčia gyvenimą net tuomet, kai viskas, atrodo, jau prarasta.

Dar dvi juostos – „Be tėvo“ (režisierė Marie Kreutzer) ir „Daina manyje“ (režisierius Florianas Cossenas) pasakoja apie trapias, tačiau pasiduoti neketinančias moteris, kurios susiduria su praeitimi ir ima aiškintis senas paslaptis.

Programoje šį kartą spindės ir ryškiausios vokiečių aktorinės mokyklos žvaigždės – Steffi Kühnert, Michaelis Gwisdekas, Bruno Ganzas, Ulrichas Tukuras bei garsusis austras Klausas Maria Brandaueris.


„Vokiečių kino dienos“ vyks:

Vilniuje: 2012 m. vasario 2–8 dienomis, kino teatre “Pasaka” ir kino centre „Skalvija“;
Kaune: 2012 m. vasario 9 – 15 dienomis, kino teatre „Romuva“.
Klaipėdoje: 2012 m. vasario 17– 24 dienomis, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose.

Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1