Picture
Komedija, drama

Režisierius: Viktor Šamirov (Виктор Шамиров)

Šalis: Rusija

Trukmė: 90 min

Paskubėsiu ir užbėgsiu įvykiams už akių, teigdama, jog vertinant paskutiniu metu kino ekranus pasiekiančias rusiškas komedijas, „Žaidžiame tiesą“ (rus. „Игра в правду“) pelnytai galima pavadinti bene geriausiu savo žanro pastarojo meto filmų. Sukurtas remiantis prancūzų dramaturgo Philippe Lellouche pjese, savo dvasia ir nuotaikomis filmas primena geriausius sovietinio kino pavyzdžius, tuo pačiu įtraukdamas ir nepaleisdamas kone visos peržiūros metu.


 
Picturewww.festival-spb.ru
Kriminalinė drama

Režisierius: Aleksey Balabanov (Алексей Балабанов)

Šalis: Rusija

Trukmė: 89 min

Aleksejus Balabanovas toli gražu nepatenka į mano mėgstamų režisierių sąrašus, tačiau, nutarusi didelį dėmesį skirti „Kino Pavasario“ Naujojo Rusijos kino programai, negalėjau praleisti garsaus Rusijos režisieriaus darbo intriguojančiu siužetu.

„Ir aš noriu“ – pirmoji fantastinė režisieriaus juosta, pristatyta Venecijos kino festivalyje ir kalbanti pasaulio pabaigos tema. Po filmo premjeros A. Balabanovas teigė atsisveikinantis su kinu, o tai – paskutinis jo filmas. Tuomet skeptikai teigė, jog tai tėra reklaminės filmo kampanijos dalis, tačiau, kaip paaiškėjo, šie žodžiai režisieriui tapo pranašiškais...


 
Picture
www.1tv.ru
Dokumentika

Režisierius: Liubov Arkus (Любовь Аркус)

Šalis: Rusija

Trukmė: 110 min
 

Kartu eiti į šį filmą įkalbėjau kolegę, planavusią kitos juostos peržiūrą. Ji spyriojosi. Teigė, jog nemėgsta dokumentikos, o susipažinus su „Antonas čia, šalia“ sinopsiu šis jai pasirodė esąs depresyviu ir liūdnu filmu. Sunku nusakyti kas įvyko ir kas atliko lemtingą žingsnį – mano įkalbinėjimai ar kolegės noras įsitikinti savo tiesa, tačiau filmą stebėjome dviese. Beveik dvi filmo peržiūros valandas ji sėdėjo nė nekrusteldama, o šiam pasibaigus pareiškė ne tik pakeitusi požiūrį į dokumentinį kiną, tačiau ir senokai nemačiusi tokio viltingo ir šviesaus filmo... Tuo tarpu aš džiūgavau, jog galų gale pamačiau taip ilgai lauktą ir norėtą filmą, itin išliaupsintą gimtinėje. Kaip paaiškėjo, visos jam skirtos liaupsės – pelnytos.


 
Picture
www.vdff.lt
Dokumentika

Režisierius: Viktor Kosakovskij

Šalis: Rusija, Vokietija, Danija, Suomija, Didžioji Britanija

Trukmė: 93 min

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio organizatoriai šiemet žiūrovus kviečia atpažinti save kitame ir susipažinti su vienu įdomiausių ir garsiausių rusų dokumentalistu – Viktoru Kosakovskiu, pristatydami jo filmų retrospektyvą. Kuklus, jautrus, subtiliu humoro jausmu pasižymintis vyras, kaskart pabrėždamas, jog nemėgsta savo paties kurtų filmų salėje sėdinčių žiūrovų simpatijas pelno vos pasirodęs joje. Gausių aplodismentų palydimas V. Kosakovskis ir jo filmai buvo pristatyti daugybėje festivalių, muziejų ir renginių, kuriuose susižerdavo ne tik aibę kino apdovanojimų, tačiau ir publikos meilę bei dėmesį. VDFF organizatoriai nusprendė, jog su talentingo vyro kūryba laikas supažindinti ir Vilnių, dokumentiniu kinu gyvensiančiu vienuolika dienų.


 
Picture
www.kinopoisk.ru
Karinė drama
Režisierius: Džanik Faiziev (Джаник Файзиев)
Šalis: Rusija
Trukmė: 120 min
 

19 mln. JAV dolerių kainavęs filmas „Rugpjūčio 8-oji“ gali pasigirti esąs vienu brangiausių filmų Rusijos kino istorijoje, kurtas pagal Vyriausybės užsakymą, aktyviai bendradarbiaujant su kino studija „20th Century Fox“. Gimtinėje rimtai vertintas ir prie „ypatingų“ projektų priskirtas filmas buvo kuriamas bendradarbiaujant su šalies kariuomene, o vėliau aktyviai reklamuojamas ir teigiamai įvertintas aukščiausių šalies pareigūnų ir paties prezidento, tad būtų naivu iš šio filmo tikėtis kažko labai ypatingo. Manau, iškalbingas ir faktas, jog praktiškai visą (!) juostos biudžetą sudarė ne kas kita, o valstybės biudžeto lėšos. Filmas buvo atšauktas rodyti Ukrainoje, Moldovoje ir Azerbaidžane, siekiant išvengti santykių su Gruzija pablogėjimo, tačiau, turiu pripažinti, kad šių šalių žiūrovai turėtų džiaugtis tokiu sprendimu, bet apie viską po truputį.


 
Grįžtant prie trumpametražių filmų temos, apie kurią kalbėjau pristatydama lietuviškąjį „Senelį“, noriu jums parodyti kelis kaimyninėje Rusijoje sukurtus filmukus, priversiančius ne kartą nuoširdžiai nusišypsoti. Norėčiau iš anksto įspėti dėl daugybės necenzūrinių išsireiškimų, vartojamų juose, tad mažiems bei jautriems žiūrovams nuo peržiūros verčiau susilaikyti, nors tikiu, kad šiuo pasakymu tik dar labiau sužadinau jūsų smalsumą.

Šių filmukų autoriai – studijos „ТО 420“ darbuotojai – genialūs, tačiau uoliai besislapstantys vyrukai, savo taikliais, drąsiais ir genialiais filmukais ne vieną žiūrovą privertę plačiau pasidomėti vardais už kadro. Jie ignoruoja oficialias svetaines, slepia savo veidus ir amžių, o interviu metu pasitelkia aštrų humorą ir profesionalų akių dūmimą, kuomet nebežinai kas yra tiesa, o kas – lyg tarp kitko pasakyti žodžiai.


 
Picture
www.kinopoisk.ru
Fantastinė komedija

Režisierius: jevgenij Bedarev (Евгений Бедарев)

Šalis: Rusija

Trukmė: 83 min
 

Visai neseniai žiūrėjau korėjietišką filmą, kurio tematika buvo labai panaši į juostos „Naujametinis tarifas“. Kitaip tariant, šis filmas – rusiška „Namo prie ežero“ versija, o pastarais – jau minėto korėjietiško filmo perdirbinys JAV rinkai. Įsijungdama šį filmą apie jį žinojau tik tiek, kad jis kažkaip susijęs su Naujausiais metais ir mobiliaisiais telefonais, tad manęs nelydėjo joks išankstinis nusistatymas. Reikia pridurti, kad filmas yra daugiau foninis, skirtas lengvam atsipalaidavimui, tad nieko rimto iš jo tikėtis nereikėtų, nors negaliu jo priskirti baisiausių filmų kategorijai (mačiau ir daug prastesnių filmų). Bet apie viską po truputį.


 
Picture
www.kinopoisk.ru
Komedija

Režisierius: Dmitrij Povolockij (Дмитрий Поволоцкий), Mark Drugoj (Марк Другой)

Šalis: Rusija

Trukmė: 87 min


Didžiojo Teatro baleto mokykloje mokosi nerangus šokėjas Boria (Dmitrij Vyskubenko). Jis svajoja apie laisvę, gražiausios klasės mergaitės simpatijas ir baleto aukštumas. Jo mama (Anna Michalkova) – anglų kalbos mokytoja, dievinanti vakarėlius ir vyrus. O tėtis... Apie tėtį vaikinas nieko nežino. Vieną dieną į visų engiamo, nemėgstamo ir kiek užguito rankas patenka svajonių VHS kasetė, kurioje įamžinta Sovietų Sąjungos baleto pažiba – fantastiškai šokantis Michailas Baryšnikovas. Bėgdamas nuo realybės Boria įtikina save, jog pastarasis – jo tėvas, apie kurio buvimo vietą ir egzistavimą vaikinas nė nenutuokia. Skandalinga žinia netrunka pasklisti baleto mokykloje, o Boria įsivelia į melagysčių ir įvykių verpetą, iš kurio kelio atgal nebėra.


 
Picture
www.kinopoisk.ru
Komedija

Režisierius: Karion Oganesian (Карен Оганесян)

Šalis: Rusija

Trukmė: 106 min
 

1945 – ieji. Karo nualinta Rusija pamažu stojasi ant kojų. Moterys tik ir svajoja apie vedybas, o jaunimas skuba gyventi. Tuo tarpu grupelė kariūnų, įstrigusių Vokietijoje ir niekaip negalinčių ištrūkti namo, ima kurti planą kaip susiorganizuoti žmonas ir neleisti kitiems vyrams pagriebti gražiausias apylinkių moteris. Liošą (akt. Danila Kozlovskij) išsiuntus gimtinėn, vyrukai kaip mat sugalvoja planą ir paveda draugui jį įvykdyti. Per parą Lioša turėtų rasti po žmoną kiekvienam iš draugų ir, apsimetęs jais, vesti merginas. Tačiau ne viskas taip paprasta...


 
Picture
www.kinopoisk.ru
Komedija

Režisierius: Natalija Uglickich (Наталья Углицких)

Šalis: Rusija

Trukmė: 86 min
 

Buvusi dailiojo čiuožimo šokėja Rita (akt. Jekaterina Vilkova), įskaudinta ją metusio Chlobyševskio (akt. Maksim Matvejev) ryžtasi keršto planui. Sužinojusi, kad vyras paliko ją dėl kažkokio Vlasovo (akt. Konstantin Kriukov) sesers, mergina kurpia planus ir nuo šiandien jos tikslas numeris vienas – padaryti taip, kad mįslingasis Vlasovas ją įsimylėtų ir pamatytų tikrąjį būsimo sesers vyro veidą. Deja, egzistuoja viena bėda – nei vienas Rusijos pilietis niekuomet nėra matęs paslaptingojo Vlasovo, o apie vyrišką žinomi tik keli menki faktai – meilė airiškiems šokiems, Maserati automobiliams, nardymui... ir viskas. Tiesa, anot gandų, šiuo metu vyras leidžia laiką Tailande, kur net nedvejodama leidžiasi Rita. Kompaniją merginai palaiko išvaizdus ir mielas laikraščio korespondentas Kostia (akt. Konstantin Kriukov), pasiryžęs padėti Ritai įgyvendinti savo tikslus.UA-35502470-1