Picture
Komedija, drama

Režisierius: Viktor Šamirov (Виктор Шамиров)

Šalis: Rusija

Trukmė: 90 min

Paskubėsiu ir užbėgsiu įvykiams už akių, teigdama, jog vertinant paskutiniu metu kino ekranus pasiekiančias rusiškas komedijas, „Žaidžiame tiesą“ (rus. „Игра в правду“) pelnytai galima pavadinti bene geriausiu savo žanro pastarojo meto filmų. Sukurtas remiantis prancūzų dramaturgo Philippe Lellouche pjese, savo dvasia ir nuotaikomis filmas primena geriausius sovietinio kino pavyzdžius, tuo pačiu įtraukdamas ir nepaleisdamas kone visos peržiūros metu.

Picture
Komedijos „Žaidžiame tiesą“ kūrimo etapuose filmo kūrėjų laukė nemaži iššūkiai. Visų pirma, Rusijoje kultiniu tapusį spektaklį, per šešerius gyvavimo metus parodytą daugiau kaip 200 kartų ir pamiltą kone 200 tūkst. žiūrovų, sėkmingai perkelti į kino ekranus buvo gana rizikinga ir drąsu. Visų antra, 90 minučių bute vykstantį juostos veiksmą, išlaikyti vos ant keturių aktorių pečių ir paversti jį įdomiu bei įtraukiančiu reginiu yra kone neįmanoma. Nepaisant sunkumų, viskas pavyko geriau, negu, matyt, tikėjosi net patys filmo kūrėjai.

Na, o jiems dirigavęs režisierius Viktoras Šamirovas vertas pagyrų už aktoriams suteiktas ypatingas galimybes atsiskleisti – teatro scenoje šešerius metus vaidinę jiems įprastais tapusius personažus, filme aktoriai turėjo persiorientuoti ir atlikti naujus jiems vaidmenis. Toks žingsnis filmo kūrėjams išėjo į naudą – aktorių ketveriukė ne tik atsiskleidė naujomis spalvomis, tačiau ir parodė visiškai naujas savo galimybių ribas, tarsi titanai sugebėdami ištisas 90 minučių ant savo pečių išlaikyti filmo veiksmą, peržiūros metu nei akimirkai nepriversdami nuobodžiauti ar galvoti apie pašalinius dalykus.

Picture
Žinoma, filme neišvengta perdėto teatrališkumo, tačiau net ir kone iš kiekvieno kadro besiveržiantis teatro alsavimas nesugebėjo užgožti filmo žavesio ir puikios aktorių ketveriukės vaidybos.

Pačių aktorių teigimu, viena pagrindinių užduočių kuriant filmą buvo filmo herojus paversti artimais žiūrovui. Ir iš tiesų jie tarsi eiliniai kaimynai iš gretimos laiptinės – kiek sutrikę, dvejojantys, ironiški, palūžę, kartkartėmis apgauti, besidžiaugiantys gyvenimo smulkmenomis ir mylintys... Tad V. Šamirovas buvo teisiu, teigdamas, jog sukūrė ne komediją, o filmą apie žmogiškuosius santykius – „Žaidžiame tiesą“ stovi ant draugystės, vertybių, svajonių, kasdieninio gyvenimo džiaugsmo ir meilės temų pamatų. Tačiau stipriausia filmo ašis – dialogai, cituoti kuriuos po peržiūros imasi ne vienas filmo žiūrovas. Jie šmaikštūs, ironiški, gyvenimiški ir aštrūs, o kai kurios filme nuskambėjusios frazės be jokios abejonės taps sparnuotomis.

Picture
Filmo kūrėjai pasinaudojo ir dažnai filmuose sėkmingu esančiu amerikietiškų kalnelių principu – kartu su filmo herojais žiūrovai keliauja begalinio juoko ir lengvo liūdesio labirintais, kino ekrane stebėdami skoningą ir subrandintą komedijos ir dramos sintezę, prisodrintą pikantiškais pokalbiais, balansuojančiais, tačiau neperžengiančiais vulgarumo ribos.

Būtent toks ir filmas – gyvenimiškas, komiškas, balansuojantis ant dramos ir komedijos, subtilumo, saviironijos ir sarkazmo ribų, gana neblogai išlaikydamas pusiausvyrą ir pernelyg nenuklysdamas nei į vieną kraštutinumą bei peržiūros metu teikiantis neišpasakytą malonumą ir viduje kirbantį džiaugsmą dėl to, jog galų gale Lietuvos kino ekranus pasiekė ne atgrasi trečiarūšė komedija, o protingas, viltingas ir gerietiškas filmas.

Nuotaikingos komedijos „Žaidžiame tiesą“ veiksmo epicentre atsiduria trys seni draugai (akt. Konstanin Juškevič, Goša Kucenko, Viktor Marjanov) bei netikėtai pasirodžiusi studijų laikų bendramokslė (akt. Irina Apeksimova), kurią savo laiku kiekvienas jų nuoširdžiai mylėjo. Bandydama užpildyti nejaukias pauzes bei sulipdyti po daugybės nesimatymo metų nesirišantį pokalbį ketveriukė pradeda žaisti pavojingai atvirą Tiesos žaidimą, kurio metu sužino daugybę metų vienas nuo kito slėptus faktus apie save, meilę, šeimą, gyvenimą...

Picture
Komiškomis situacijomis paremtas filmas įtraukia ir nepaleidžia iki pat paskutinių filmo akimirkų, priversdamas gaudyti kiekvieną herojų žodį ir menkiausią mikroišraišką, priverčiančią juoktis iki ašarų ir nuliūsti su šypsena veide. Matyt, ne veltui filmas vadinamas naujuoju komedijiniu hitu Lietuvos kino ekranų padangėje.
Leave a Reply.


UA-35502470-1