Picture
www.filmcccp.ru
Romantinė drama

Režisierius: Ilja Frez (Илья Фрэз)

Šalis: Rusija

Trukmė: 86 min
 

1977 metais Galina Ščerbakova (Галинa Щербаковa) parašė apsakymą „Jums net nesisapnavo“. Po trejų metų, remiantis rašytojos kūriniu buvo sukurta to paties pavadinimo romantinė drama apie dviejų jaunuolių meilę. Sovietinė Romeo ir Džiuljetos istorija pavergė visą Sovietų Sąjungą ir iki šiol yra prisimenama kaip šilčiausias, švelniausias ir šviesiausias meilės vaizdavimas kine.

Sovietinio žurnalo „Sovietinis ekranas“ („Советский экран“) apklausos duomenimis filmas buvo pripažintas geriausia 1980 – ųjų juosta ir pelnė apdovanojimą Vilniaus kino festivalyje.

Picture
www.cccp-film.ru
Filme pasakojamos dvi meilės istorijos – Katios (vaidina akt. Tatjana Aksiuta/ Татьяна Аксюта) ir Romano (vaidina akt. Nikita Michailovskij Sergeev/ Никита Михайловский Сергеев) bei merginos mamos Liudmilos (vaidina akt. Irina Mirošničenko/ Ирина Мирошниченко) ir Romano tėvo Mišos (vaidina akt. Albert Filozov/ Альберт Филозов). Jaunystėje mylėję vienas kitą Tatjana ir Miša išsiskiria. Ir štai, prabėgus daugybei metų Liudmila su šeima atsikrausto į naująjį butą, kurio kaimynas pasirodo esąs Miša. Panašaus amžiaus vaikus auginantys buvę mylimieji netrukus yra priverčiami meilę išgyventi darsyk – Liudmilos dukra Katia ir Mišos sūnus Romanas įsimyli vienas kitą ir nebeįsivaizduoja gyvenimo ne kartu.

Išgyvenantis pirmąją meilę Romanas paguodą ir supratimą randa tėvo, vis dar mylinčio Liudmilą, glėbyje, tuo tarpu Katią puikiai supranta jos mama ir klasės mokytoja (vaidina akt. Jelena Solovej/ Елена Соловей). Deja, šilta jaunuolių draugystė patinka toli gražu ne visiems – Romos mama (vaidina akt. Lidija Fedosejeva Šukšina/ Лидия Федосеева-Шукшина) ketina bet kokia kaina išskirti jaunuolius ir į pagalbą pasitelkia pagiežingą vaikino močiutę, gudriai apsimetančia mirtina ligone.

Picture
www.tv.akado.ru
Tačiau Romos ir Katios nesustabdo pašalinių bandymas juos išskirti. Mylėdami vienas kitą paaugliai tiki, jog bus kartu ir iš visų jėgų priešinasi bandymams juos išskirti.

Tai filmas, skirtas žiūrėti visai šeimai. Juk kiekvienas mūsų išgyvenome pirmąją meilę, dažnas išgirdome ir filme skambančia frazę – „tokių Katių dar milijonus turėsi!“. Šis filmas visai nepanašus į šiais laikais kuriamas juostas apie meilę – Katios ir Romano jausmai tyri ir švelnūs, grindžiami draugyste ir abipusiu pasitikėjimu.

Picture
Režisieriui puikiai pavyko atskleisti jaunuolių jausmų subtilybes ir pavaizduoti jas kasdienybės fone. Čia išvysite ir smulkius įsimylėjėlių barnius, žaismingas jų šėliones, išsiskyrimo ašaras ir tas džiugias akimirkas būnant kartu.

Aktoriai vaidina išties puikiai. Stebint filmą tikėjau jų istorija, mačiau paauglius Katią ir Romaną, besimokančius mokykloje ir džiūnančius iš meilės vienas kitam. Tuomet vos šešiolikos Nikita Michailovskis suvaidino tiesiog puikiai, o kai kurie kino kritikai aktorių krikštijo sovietiniu Jamesu Deanu. Kultiniu įsimylėjėlių simboliu tapęs jaunuolis amžiams įsirėžė žmonių atmintin ir, deja, iš gyvenimo išėjo pernelyg anksti.

Picture
www.cccp-film.ru
Labai patiko Lidijos Fedosejevos Šuškinos, įkūnijusios Romos mamą vaidyba – ji valdinga šeimos galva, pasiruošusi kontroliuoti kiekvieną sūnaus ir vyro žingsnį. Visiška jos priešingybė Romos tėvas – Albertas Filozovas filme tarsi kramtoma guma ant žmonos batelio pado, kurį ji minko kaip panorėjusi. Būdamas žmonos pavydo įkaitu vyras įtikinamai vaidina marionetę žmonos rankose, o pastaroji, negalėdama susitaikyti su mintimi, jog Katios mama buvo pirmoji vyro meilė, pasiruošusi žūtbūt išskirti sūnų su mylimąja. Niekšingam tikslui moteris pasikinko Romos močiutę, jaunuolių santykius pavertusia tikru karo frontu.

Picture
www.kino-teatr.ru
Šis filmas net nekvepia banalybėmis ir šiuolaikinėmis romantinėmis komedijomis. Jis spinduliuoja ramybę, alsuoja nostalgija ir kiekvieną mūsų verčia prisiminti savo pirmąją meilę. Juk lengvi, nuoširdūs ir tikrais jausmais grįsti filmais pastaruoju metu sutinkami ne taip jau ir dažnai, tad neabejoju, jog kiekvienas žmogus jame ras kažką artimo sau, nes net ir po trisdešimties metų po išleidimo „Jums net nesisapnavo“ geba virpinti širdis ir nepasiduoda laiko tėkmei.

Teigiama, kad net prieš mirtį Nikita Michailovskis (aktorius, sirgęs leukemija, mirė jaunas, vos 27 - erių) ligos patale prisiminė legendinį filmą „Jums net nesisapnavo“ ir bandė įtikinti žmoną, kad jiems viskas bus gerai – visai kaip Romanui ir Katiai...

Žemiau galite išvysti ne filmo treilerį, o visą filmą!

14/11/2014 05:13:14 am

Reply
Kamile
29/1/2015 01:48:21 am

Reply
Lina
8/3/2015 08:48:32 am

Ziauriai geras filmas , labai daznai pasiziuriu dar irdar...

Reply
morta23
23/12/2015 12:02:14 am

Nuostabus filmas. Jeigu pamatei - jį tiesiog prisimeni visą gyvenimą.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1